341 Shares 3760 views

Axolotl: Konserwacja i pielęgnacja, opis, karmienie

To fantastyczne zwierzę – marzenie każdego akwarysty. Axolotl, utrzymania i opieki, które nie są skomplikowane, to neotenic salamandra larwa. Smoki axolotl (tak często określa się tych jaszczurek) w trakcie szybkiej urbanizacji jest stopniowo zanika w środowisku naturalnym. Jednak są one dość skutecznie rozmnażać w niewoli, które pozwala na utrzymanie ich liczby.

Lizard axolotl jest wartość naukową ze względu na jego niesamowite funkcje regenerowane ogona, skrzela, a nawet kończyn. Obecnie są one dość dużo znaleźć w akwariach domowych.

Życie na łonie natury

W dzikiej Axolotl żyć w systemie jezior i kanałów wodnych w Meksyku. Prawie całe życie spędzają w wodzie, bez opuszczania ziemi. Amfibia axolotl preferuje głębokich miejsc w jeziorach i kanałach, gdzie jest dużo roślinności wodnej. Podczas jaszczurek hodowlanych jaj na stałe glonów, a następnie ją zapłodnić. Jezioro Xochimilco słynie pływających ogrodów – paski gruntów położonych pomiędzy kanałami, gdzie miejscowa ludność rośnie kwiatów i warzyw.

W tym systemie jezior i kanałów irygacyjnych i życiu Axolotl zwierzę. W języku Azteków imię tej jaszczurki jest tłumaczone jako potwora wodnego. Przed inwazją Hiszpanów Aztekowie często wykorzystywane je jako żywność. To mięso jest uważane za lecznicze i smak przypomina węgorza. Obecnie axolotl wymienione jako zagrożone. Ten rodzaj zagrożenia wyginięciem. Ich naturalne siedlisko – dziesięć kilometrów kwadratowych, podczas gdy po kawałku, tak aby ustalić dokładną liczbę tych jaszczurek jest dość trudne do życia w naturze.

Opis jaszczurka

Home axolotl – ambistomy larwa, która znajduje się tylko w Meksyku. Jego długość może wynosić od 90 do 350 mm od czubka ogona „UŚMIECHNIĘTĄ” twarzy. Zazwyczaj mężczyźni są znacznie większe niż samice. Ambistomy występować w dwóch formach – neotenic (larwy życia w wodzie i mający skrzela zewnętrznym) oraz podstawę, która jest w pełni rozwinięty i mniejsze skrzela.

Dorosłych (dojrzałe płciowo) axolotl mogą rosnąć w długości i 450 mm, ale często o wielkości około 230 mm. XL 300 mm są rzadkie. Te jaszczurki rosną znacznie szybciej niż inne neotenic larwy salamandry i osiągają dojrzałość płciową już w stanie larw.

Główną cechą tej jaszczurki – duże zewnętrzne skrzela, które są trzy proces po bokach głowy. Istnieją również małe zęby, ale są one przeznaczone do przechowywania zdobycz, nie drąc go.

Kolor ciała axolotl jest bardzo zróżnicowany – od białego do czarnego, różne odcienie szarości, brązu i brązowe. Należy zauważyć, że charakter jasnych jaszczurki są rzadkie, ponieważ są one bardziej podatne.

Mexican axolotl ma praktycznie żadnych kości, zwłaszcza u młodych zwierząt. Podstawą ich szkielet jest chrząstka, ich skóra jest delikatna i bardzo delikatna. Dlatego też, bez pilnej potrzeby (na przykład czyszczenie basenu) nie powinny być dotykane. Jeśli trzeba złapać psa, należy użyć w tym celu sieć miękkich i twardych tkanek lub komórek z małego pojemnika z tworzywa sztucznego / szkła.

Czas axolotl mieszka do dwudziestu lat, ale w niewoli przez ponad dziesięć lat, oni nie żyją.

Axolotl: Konserwacja i pielęgnacja

Zawierać takie egzotyczne zwierzę w domu jest łatwe, ale istnieją problemy, które mają wpływ na ich żywotność. Pierwszy z nich (a co najważniejsze) – jest to temperatura wody. Axolotl – A zimnokrwiste gady, więc gorączka – to wielki stres dla nich. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dziwne, że te jaszczurki rodzimych do Meksyku, ale wysoka temperatura nie może się ostać. Można to wytłumaczyć po prostu. Faktem jest, że ich siedlisko znajduje się na dużej wysokości, gdzie temperatura jest znacznie niższa niż w innych częściach kraju.

Axolotl przyszli właściciele muszą wiedzieć, że temperatura wody jest powyżej 24 stopni jest bardzo niewygodne dla mieszkańców akwarium. Jeśli ta temperatura będzie utrzymywana przez długi czas, może spowodować chorobę, a nawet śmierć zwierzęcia. Najlepsze jest temperatura poniżej 21 ° C. Jeśli wiesz, że nie może zawierać Axolotl w wymaganej temperaturze, nie należy go uruchomić, tak aby nie potępiać tortur.

Wybór ziemia

Kolejny ważny szczegół, który jest czasem pomijane – podłoże. Najczęściej akwarystów kolor, kształt i wielkość podłoża dobiera się według własnego uznania. Ale Mexican jaszczurki, ten czynnik jest bardzo ważny. Na przykład, w akwarium bez Axolotl gleby czuje się bardzo nieswojo. To powoduje niepotrzebny stres, a nawet może powodować wrzody na czubkach stóp.

Żwir nie jest zbyt odpowiednie dla Axolotl, jak to robił często połyka. To prowadzi do zatkania przewodu pokarmowego i śmierci zwierzęcia. Uważa się, że idealnym rozwiązaniem dla zawartości jaszczurki jest piasek. To pozwala jej swobodnie pełzać po dnie.

Dokonywanie akwarium

W wielu przypadkach, właściciela firmy smaku, chociaż niektóre zasady powinny być przestrzegane. Małe (młoda) jednostki mogą zawierać małych pojemników (50 litrów). Dorosłych jaszczurki wymaga większej objętości (100 litrów na jednej lub dwóch osób). Jeśli chcesz zawierać większą ilość, objętość zbiornika powinna być w tempie 50-80 litrów na Axolotl.

Akwarium Decor, nie może mieć ostrych krawędzi i zadziorów – mogą uszkodzić delikatną skórę zwierzęcia. Ponadto, dbać o schroniskach. Nie powinna być większa niż ilość zawarta osobników.

Zapotrzebowanie na wodę

Filtracja wody do tych dziwnych jaszczurek jest nieco inna niż wymagana przez ryb akwariowych. Axolotl jak wydajny filtr, ale dryf. Ważne i czystość wody, więc właściciele muszą wybrać równowagę między wydajnością i mocą. Przede wszystkim, w tym przypadku odpowiedni filtr wewnętrzny z myjki – jest dość mocny, ale nie tworzy silne prądy.

Czy częste zmiany wody wymagane Axolotl? Konserwacja i pielęgnacja dla tych jaszczurek polega częściowa zmiana wody tygodniowo. Tylko w przypadku tych egzotycznych zwierząt muszą monitorować parametry wody, ponieważ żywią się jedzeniem białka i jest bardzo wrażliwy na czystość ich domu. Nie należy objadać się nimi i należy niezwłocznie usunąć niezjedzone jedzenie.

zgodność

Akwarystów z doświadczenia wiemy, jak ważny jest to czynnik. Jednak większość właścicieli zawierać Axolotl osobno, i istnieje wiele powodów. skrzela zewnętrzne te jaszczurki uczynić je łatwo podatne na atak ryby. Nawet najbardziej spokojny i powolny ryb akwariowych jest mało prawdopodobne, aby utrzymać się przed chęcią je ugryźć. Rezultat – luksusowy procesy są przekształcone żałosne strzępy.

Ponadto axolotl jest aktywny w nocy, ryby więc spanie stać się łatwym łupem dla nich. Dość trudno znaleźć właściwą równowagę między wielkością (tak ryby nie zostało zjedzone) i agresja (który nie został obrażony przez Axolotl).

Ale jest wyjątek, który umożliwia jaszczurki, aby utrzymać ryby. Ta rybka. Oni są tak powolne, że dobra karmienia, oni nawet nie starają się szkodzić Axolotl. Oprócz rybek również wymagają niskiej temperatury wody.

karmienie

Axolotl, która jest nieco niższa cena niż inne egzotyczne gatunki jaszczurek nie są bardzo wybredny jeśli chodzi o jedzenie. Najważniejsze – należy pamiętać, że przed wami drapieżnikiem, który potrzebuje pokarmów białkowych.

Rodzaj i ilość pokarmu zależy od osoby. Przykładowo, wiele z nich z jedzeniem przyjemności głębienia pasz przeznaczonych dla mięsożernych, które są wytwarzane w postaci tabletek lub granulek. Ponadto, możliwe jest, aby dać filetów rybnych, mięsnych wyciąć robaki, krewetki, mrożonki, mięso, małże, ryby żywe. Jednak ta ostatnia opcja nie jest bardzo eksperci zalecają jak ryba może być źródłem zakażenia, które znajdują się bardzo Axolotl.

Zasady żywienia nie różnią się od tych, które istnieją na ryby – nie można pozostawić resztki pokarmu w akwarium, jako pasza białko natychmiast gniją i psują wodę. Nie powinno się jako pasza, w wyniku czego mięso ssaków axolotl nie trawią swoją białkowej.

Axolotl: cena

Koszt tego niezwykłego mieszkańca akwarium zależy od kilku czynników – wiek, kolor (jasne jaszczurki są droższe), size. Średnia cena waha się od 500 do 750 rubli.

To jest niesamowite mieszkańców akwarium – Mexican axolotl. Zawartość i pielęgnacja nie będzie łatwe i przyjemne do oglądania go na wszystkie kłopoty.