499 Shares 8493 views

koty krótkowłose: Rasy i typy

Krótkie włosy dla dzikich kotów – najbardziej odpowiedni. Jest to łatwiejsze do utrzymania w czystości, łatwiej pozbyć się pasożytów i zapobiega plątaniu. Długie futro pojawiła się w dzikich przodków naszych czworonogów tylko w zimnym klimacie, gdzie zwierzę musiało żyć w bardzo niskich temperaturach. Krótkie futro – jest genetycznie dominujący kot znak, więc koty o krótkich włosach zawsze będzie istnieć.

Istnieje wiele krótkich rodzajów futra: miękki i delikatny rex wełna, gładkie, lśniące włosy syjamskie, Manx gęsta sierść. Ale w ogóle, bez względu na to, co uważamy rasy koty krótkowłose, istnieją tylko trzy główne kategorie: Amerykańska, Brytyjska, Wschodnia. Jakie są najbardziej znane nam brytyjski i europejski krótkowłosy.

Brytyjczyk włosach

Krótkowłosy kot brytyjski rasy – ulubieniec wszystkich właściciela kota. Rasa została wyhodowana po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii pod koniec XVIII wieku. krzyżowano angielskiego kota domowego i perski produkować nową rasę. Ale długo rasy pochodzące nie z obecnego brytyjskiego kota nic.

Nowoczesne kotów rasy brytyjski krótkowłosy ma stosunkowo duże rozmiary ciała, masywne łapy i dużą okrągłą głowę z dużym skórzanym krotnie. Niskie uszu, nosa o szerokości, krótkie, krótkie i grube pluszowy futra prosto ogon – to zewnętrzne objawy, które ogólnie można określić rasy.

Ale bogaty w tej rasie, więc jest to świetny wybór koloru. Krótkowłosy kot rasy brytyjskiej mieć więcej niż 200 różnych wariantów! Ten stały kolor biały, niebieski, czerwony, a nawet kolor fioletowy , bez plam i rysunków. Dla kotów, dziewczęta charakteryzują mieszaniny żółwia kolorowe plamy. Nie dymny brytyjskich i charakterystyczne zabarwienie wystające części ciała (uszy, twarzy, łapy ogona). U niektórych gatunków wyraźnie podkreśla połączenie bieli ze zleceniodawcą i zabawny, ale jeden z ucha zwierzęcia jest zawsze pomalowane na inny kolor. Jest to kot z wzorem tygrysa, z szynszyli i wielu innych.

Krótkowłosy kot brytyjski rasy dobrze nadaje się do życia w mieszkaniu miasta. Są piękne, spektakularne, inteligentny, spokojny, czystość. Można bez końca zastanawiać, jakie są kochający i towarzyski, miły i rozumie wszystko. Brytyjczycy nie wymagają kompleksową opiekę, nie trzeba rozczesać. Ale chociaż jedzą i są selektywnie jeść wciąż kocham! Dlatego też, jeśli nie jest zawarte, a następnie bardzo szybko będą one przekształcić się w tłuszczu i leniwy.

Europejski krótkowłosy

Europejskie rasy krótkowłose były hodowane w połowie XX wieku. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to zupełnie zwyczajny dom kot. Ale ona ma niesamowitą zdolność – jest to bardzo dobry myśliwy. Piper doskonałej jakości uzyskano przez selekcję. I najwyraźniej to nic specjalnego: silne, muskularne ciało średniej wielkości, okrągłe głowy z okrągłych policzków, średnich uszu i najbardziej zróżnicowanych kolorów, od najbardziej banalnych czarno-biały do kremowego lub srebra.

Europejski rasy krótkowłosy kot jest inny od pozostałych, zrównoważonym charakterem. Ten elegancki i piękny, kochający i wierny, figlarny i niezależne zwierzęta. Koty europejskie nie są podatne na włóczęgostwo, bardzo przywiązany do swoich właścicieli i można doskonale żyć w mieszkaniu miasta i wiejskiej.

Mówi się, że afrykański dziki kot był przodek współczesnego Europejski krótkowłosy. Ponieważ usuwanie skał pod mostem dużo wody, ale ani w wyglądzie, ani w funkcji Struktura tych zwierząt nie zaszły żadne zmiany. Oni wciąż wdzięku i piękna.