832 Shares 1422 views

Amerykańska Akita cechy rasy, pielęgnacja i konserwacja

Dwadzieścia lat temu, hodowcy nie wiedział o istnieniu psa, który nazywa amerykański Akita. Charakterystyka rasy zaczęły pojawiać się w specjalnych edycjach dopiero pod koniec XX wieku. Do tego czasu, koparki pies był dobrze znany japoński Akita Inu.

W dużej mierze przyczynił się do jego sława wzruszającą historię Hachiko, na którym opiera się film. Nawet pies jest pomnik i umieścić wróble w muzeum w Tokio. Ten wierny pies następnie wszędzie przez swego pana – Hidesaburo profesora Ueno. W pracy, pojechał pociągiem, a pies codziennie rano, aby towarzyszył mu do stacji Shibuya, a po południu spotkał go tam.

Ale pewnego dnia, właściciel nie wracał po pracy. Zmarł podczas wykładu. Hachiko żył bez właściciela 9 lat. Każdego dnia przyszła do stacji, chcąc zobaczyć znajome możliwości.

Historia rasy

Akita Inu – to najstarsza japońska rasa psów. Archeolodzy odkryli gliniane figurki zwierząt, które zostały wyprodukowane w dwóch tys. Pne. e. Można przypuszczać, że rasa została stworzona przez skrzyżowanie psów z północnych obszarów kraju z dużych chińskich psów iść.

Te zwierzęta są zawsze popularne, ale częściej były one używane przez mieszkańców północno-zachodniej Japonii. Zapisy sięga VI wieku, który namalowany zasad hodowli i szkolenia psów strażniczych. Muskularny i silny, brali udział w polowaniu na dziki, jelenie i niedźwiedzie.

Po podpisaniu umowy z USA w Japonii (1854), otwarcie portów cudzoziemcom zalane. Wiele z nich przyniósł ich czworonożnych przyjaciół. W tych dniach przekraczania rodzimych ras nikt nadzorowane. Dlatego czystej Akity były szybko znikają.

Dopiero w latach 20. ubiegłego wieku, rząd zwrócił uwagę na te zwierzęta. To stworzyło „Conservation Society japońskich ras”. Organizacja ta była ołowiu, jak w dawnych czasach, ksiąg stadnych. Wznowione wystawach. Organizacja oficjalnie uznane kilka japońskich ras, w tym okazały i Akita.

W czasie II wojny światowej prace nad przywróceniem formie został zatrzymany. Populacja tych niezwykłych psów gwałtownie spadła. I prawdopodobnie rasa byłaby całkowicie stracony, gdyby nie przyszedł do niej po wojnie rząd. Liczba psów rasowych kontrolowanych przez władze publiczne.

Te zwierzęta zostali rodzicami aktualizowane rasy. Starannie dobrane psy bez „europejskiego” zanieczyszczeń. Ciężka praca hodowców przyszedł do skutku pod koniec 1963 roku, kiedy to rasa została oficjalnie uznana.

nowoczesny Akita

Nowoczesne psa tej rasy – i Akity japońskie i amerykańskie – znacznie różni się od dawnych japońskich rodzimych psów. Aby to zobaczyć, konieczne jest, aby spojrzeć na legendarnego pluszowego psa Hachiko, która jest eksponowana w Muzeum Przyrodniczym w Tokio. Starożytny Akita wyglądały pozornie prostsze i miał okrutny temperament, jak były używane do polowań i ochrony.

Akita w Europie

Co ciekawe los tych zwierząt w Europie. Nie jest znana, a Akity japońskie i amerykańskie. Charakterystyka rasy przez długi czas był taki sam dla obu oddziałów. Te psy brały udział w wystawach na równi jako przedstawicieli tego samego gatunku. Dopiero pod koniec lat 80. ubiegłego wieku japońskie wozy psów w końcu zdecydował się na zewnątrz japońskiej Akita. Przynoszą je do maksymalnych Spitz-jak psy, posiadające „lisa” głową. Ponadto, osoby z wypryskami kolorem i czarną maską zostały wyłączone z hodowli. Cechy te wyróżniają amerykański akita pies o „niedźwiedzi” głową.

Od 1996 roku większość krajów uznania niepodległości tych skał. Nie podjąć taką decyzję tylko w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W tych krajach, psy hodowlane stosowane dwa rodzaje.

cechy zewnętrzne

Amerykański akita pies – duże zwierzę z masywnego ciała. Posiada duży „niedźwiedzi” głową. Uszy wyprostowane, trójkątny zestaw pod niewielkim kątem.

Akita oczy średniej wielkości, ciemne, głęboko osadzone. Akita Inu amerykański ma gruby podwójny płaszcz. Łapy „kot”, gęste, z wystającymi kośćmi. Ogon jest skręcony tyłu, często tworzy pojedynczy lub podwójny pierścień. Standardowo pozwala wszystkie kolory z wyjątkiem plamistego.

Dorośli mężczyźni mają wzrostu 66-71 cm na kłębu i masie 45-59 kg. Dorosłe kobiety nieco mniejsze: 61-66 cm wysokości i ważą 32-45 kg.

charakter

Amerykański Akita (właściciele opinii potwierdzić) ma silny instynkt łowiecki i opiekuna. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę podczas podnoszenia. Wielu właścicieli powiedzieć, że zwierzę jest spokojne, wyważone, i biorąc pod uwagę ukochany mistrz, jak Hachiko. Jednak twierdzą, że przystojny szacunek trzeba sobie zasłużyć. Rodzicielstwo siłą jest surowo zabronione. To po prostu nie będzie miało wpływu, z wyjątkiem niechęci i złości zwierzęcia.

Od najmłodszych lat należy uczyć się źrenicy i rozwijać to w najlepszej jakości. W przeciwnym razie stanie się nieposłuszny pies. Szkolenie amerykańskich akit powinny być prowadzone w formie gier. Niedoświadczony właściciel będzie prawdopodobnie potrzebować pomocy profesjonalnego trenera. Ta praca jest konieczne do zrobienia, zanim szczenię wynosił 3 miesiące.

Jeśli chodzi o relacje z dziećmi jest jednym z najbardziej przyjaznych psów – American Akita. Charakterystyka rasy mówi, że zwierzę dogaduje świetny z dziećmi, zwłaszcza jeśli zna się z nimi od szczenięcia. Ale jest to spokojny zwierzę ma swój własny pogląd na świat. Pies nie lubi gier zbyt hałaśliwe dzieci. W tym przypadku, Twój czworonożny obrońca będzie starał się przywrócić porządek i rozproszyć „przestępców”. Dlatego lepiej jest z nim sama nie zostawiać dzieci.

Właściciele Akita wielokrotnie do czynienia z instynktem łowieckim swojego zwierzaka. Pies będzie ścigać wszelkie małe zwierzęta. Dlatego w mieście Akita powinien być wyświetlany tylko na smyczy. Ona może ścigać zabłąkanego kota, ptaka gonić. A to wszystko może być wykonane bardzo cicho i uważnie.

Co jeszcze można powiedzieć o tej rasy Akita amerykańska? Recenzje właścicieli pozwalają na stwierdzenie, że to pies będzie odwołania się do ludzi, którzy nie są zbyt głośne szczekanie lubi. Akity są z natury cichy, więc nic nie będzie szczekać. Tylko w wyjątkowych przypadkach są głosy. Na przykład, aby prowadzić obcego z obszaru chronionego. Akita skąpy z emocjami. Tylko miłość do organizacji wyraża, nie powstrzymać: na spotkaniu gotowe lizać go całkowicie.

Konserwacja i pielęgnacja

Jak już wspomniano, te zwierzęta mają ogromne i ciężkie kości. Dlatego przewodnicy psów wskazują, że szczenięta Akita amerykańska nie powinien być przeładowany fizycznie. Nie pozwól czworonożnych nastolatków noszenie ciężkich przedmiotów (w wielu przybyszów psa stara się zrobić dla rozwoju mięśni), jak i więzadeł, stawów i mięśni szczeniak musi uzyskać silniejszy. Osiąga się to poprzez zrównoważoną dietą i odpowiednim wieku obciążeń psów.

Akita luksusowy płaszcz nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Tylko podczas linienia będzie potrzebował regularnej pielęgnacji. Jest o wiele bardziej prawdopodobne, aby spotkać się z fryzjera wystawie. Wełna one traktowane ze specjalnymi pociągami, tak że staje się bardziej obszerne.

American Akita jest duszno i niewygodne mieszkanie. Ten pies potrzebują powietrza i przestrzeni. Ale jeśli mimo wszystko masz go, a następnie trzeba chodzić ze swoim zwierzakiem często i długo. Trzeba powiedzieć, że u krewnych (innych ras) American Akita dostaje rzadko. W towarzystwie innych psów jest on zawsze stara się być liderem i często prowokuje bójkę. W tym przypadku, to nie pomoże nawet wczesnej socjalizacji.

Amerykańska Akita szczenięta

Jeśli zdecydujesz się mieć takiego zwierzaka, słuchać opinii koparki psów, dotyczącą wyboru szczeniaka. Najpierw trzeba wybrać ugruntowaną przedszkola poświęconą hodowli tej rasy. Następnie należy zapoznać się z rodzicami rodowodowe.

Oczywiście, nie może być w 100% pewien, że obecność tych tytułów daje gwarancję jakości i zdrowego miotu, ale mimo to daje nadzieję, że szczenięta nie będzie gorzej niż ich rodzice.

Zapytaj hodowcy psów czy testy zostały przeprowadzone na zdrowie. W Rosji stanowiły jedynie testy do dysplazji, wzrok nie jest brana pod uwagę. Takie testy są przeprowadzane przez osoby posiadające licencję na taką działalność. Przejść procedurę tylko dorosłych, wyniki są zapisywane w rodowodzie.

Nie należy wybierać szczeniaka w pośpiechu. Szanując ich hodowcy pracy jest zainteresowany, aby przyszli właściciele psów wiedzieć jak najwięcej o rasie, jak to możliwe, a nie tylko jego zalety, ale również wady. Specjalista zawsze chcą spotkać się z wyprzedzeniem przyszłych właścicieli, zwraca uwagę na zakres ich komunikacji, charakteru i zainteresowań. W odniesieniu do potencjalnych klientów, dla nich takie wstępne spotkania mają również pewne zainteresowanie. Pozwalają one upewnić się, że dzieci z matką trzymane w odpowiednich warunkach i hodowcy – człowieka, z którymi chciałbym nadal utrzymywać stosunki.

Zalety tej rasy

Trzeba wiedzieć, że rasy Akita amerykańska, cena jest dość wysoka, ma (jak zresztą każda inna), ich zalety i wady.

Wszystkie rasy psów atlasy oznaczone zdolność patrol tych zwierząt. Oni – wielcy strażnicy domu, i nie wymaga specjalnego przeszkolenia do tego celu. Pies jest spokojny, stały, sensowne. Z nieznajomymi ostrożny, ale bez zbyt wiele agresji. Ze względu na jej zrównoważony charakter rzadko szczeka. Jeśli słychać szczekanie zwierzęciem, nie zostawiaj go bez opieki. Oznacza to, że pies ostrzega o zbliżaniu się do obcego albo jakiegoś niebezpieczeństwa.

braki

Akita amerykańska, charakterystyczna rasy sugeruje, że ten pies jest bardzo zazdrosny, woli być jedynym ulubionym rodziny, ale jeśli odpowiednio wykształcony, będzie mógł się dogadać z innymi zwierzętami. Akita ma dobry charakter, stabilny i spokojny, dobrze wyszkolony, ale różni niezależność. Nadmierna pewność siebie i samowystarczalność – to cecha specyficzna dla charakteru tych zwierząt. W związku z tym, że pies powinien być już od najmłodszych lat, aby było jasne, że właściciel – jest liderem, „przywódca stada”, który musi bezkrytycznie posłuszeństwa i szacunku.

Akita amerykańska: cena

Koszt tych rzadkich zwierząt w naszym kraju zależy od klasy psa. Zwierzęta bez rodowodu są od 10 do 12 tysięcy rubli.

Rasa klasy dzieci, które posiadają wszystkie niezbędne dokumenty uzupełniające i dopuszczone do hodowli, będzie kosztować 15-30 tysięcy rubli.

Więcej niż wszystkie dzieci są pokaz jakości. Rodzice tych dzieci są mistrzami wystaw, mają różne tytuły, więc ich potomstwo otrzymuje doskonałe perspektywy w działaniach wystawienniczych. Ten pies będzie kosztować co najmniej 50 tysięcy rubli.

opinie

Na terenie naszego kraju nie jest bardzo rozpowszechniona amerykańska Akita. Odpowiedzi na ten temat, jednak hodowcy są regularnie. Nie trzeba dodawać, wszystkie z nich pozytywnie. Właściciele chętnie nabywają niezawodnego strażnika, wierny i kochający przyjaciel. Mały z wyjątkiem tych, którzy nie zapoznali się z pre-rasy, przyniósł ją do zawartości w małym mieszkaniu, nie będąc w stanie dać psu dużo czasu i chodzić do niej na kilka godzin dziennie.