648 Shares 3932 views

Rasy psów ras: listę z opisami i zdjęciami

Od tego czasu, gdy mężczyzna miał udomowione owce, kozy, a potem bydło, jego stałe pastwiska towarzysz stał się psem. Ten czworonożny przyjaciel nie tylko pomaga stada zwierząt domowych, ale również, aby chronić je przed atakami zwierząt drapieżnych. Przede wszystkim pies pasterski zwanych Shepherds, a dopiero po wielu wieków zostały określone rasy psów ras.

I przez cały ten czas, od pierwszych prymitywnych skały starannie wyświetlanych przez tych, którzy posiadają niezbędną zestaw cech:

  • Średnia wielkość ciała proporcjonalna budowa ciała.
  • Kondycja i rozwinięta muskulatura – dla dużych i długich ładunków.
  • Gruby płaszcz z podkładem – dla ochrony przed warunkami atmosferycznymi lub ciepła.
  • Słabo rozwinięty instynkt myśliwski (pies nie jest oderwany od swoich obowiązków).
  • Doskonałe właściwości ochronne, nieufność do obcych. Jeśli to konieczne, pies może ścigać bestię.
  • Bezinteresowne oddanie swemu panu.
  • Odwaga i męstwo.

Geografia hodowla psów pasterskich

Geografia z krajów, w których były one hodowane rasy Rasy psów, jest dość obszerna. A tym bardziej rozwojem hodowli stan, szczególnie dla kilku ras psów w tej kategorii, to jest w domu.

Na przykład na Węgrzech stał dom do pięciu wspólnych ras pasterskich psów – dowódca pocisków, Pumi, mudi i węgierski Kuvasz. Pierwsze dwa – długowłosy, doskonale stanie wytrzymać nawet najbardziej okrutny pogodę. Pumi – stosunkowo młoda rasa, wyhodowana przez skrzyżowanie kulę i pomorskiego. Jest on używany nie tylko jako strażnika stada, ale także watchdog, jak również gryzoni myśliwskich. Węgierski pies pasterski (Moody) – jeszcze młoda rasa pochodzi ze skrzyżowania kilku ras, w tym pocisków i Pumi.

Słowacja, w których nie ma górzysty teren, a więc hodowla zwierząt jest rozwijany w mniejszym stopniu, w swojej historii, przyniósł tylko jedną rasę psów pasterskich – Słowacki owczarek, które jest ściśle związane z węgierskim Kuvasz.

Najbardziej popularne są psy pasterskie angielski. To wszystko znane collie (collie) i shelties, bobtail. często może być postrzegane i mały przystojny Welsh Corgi. Że ta rasa psa uprzywilejowanych rodzinę królewską Jerzego VI. I to król pies rasy dała prezent córce Elizabeth II. A wszystko dlatego, że ich przedstawiciele są bardzo inteligentne, wiedzą, jak wielkie trudności do pokonania i spełniać swoje funkcje.

Szwajcarski rasy psów pasterskich – jeden z niewielu pozostałych, dzięki umiejętne działania hodowców w swojej czystej formie do dziś. Cztery rodzaje szwajcarskich pasterzy z unikalnym kolorze w tricolor – jest to znaczący wkład do nauki Szwajcaria kynologii. Duża góra psów (lub duże góra Owczarek szwajcarski) ma co kłębu całych 72 cm i ma gładką powłokę. Berneński pies pasterski (berneński) ma długowłosy, z kłębie 65 cm ale Appenzeller ENTLEBUCHER i -. Krótkowłosych, 58 i 35 cm, odpowiednio. Zdjęcie przedstawia berneński pies.

Przyczyniła się do hodowli psów pasterskich i Belgii. I bardzo znaczące. Psy były hodowane belgijskiego jakość ras psów, które odpowiadają wysokim poziomie i ceniona na całym świecie. Wszechstronność, doskonałymi umiejętnościami strzeże, podobnie physique, wysokość 62 cm w kłębie – są belgijskie owczarki. Różnią się one tylko kolor i rodzaj sierści. Tak, Groenendael rasy psów mają długi czarny płaszcz i przedstawicieli rasy Tervuren różny od pierwszego koloru brązowego z czarnym odcieniu. Innym Owczarek Malinois, związanego z tego samego koloru, ale krótszy i szczelnej warstwy. Ale lakenua – włosach rasy psów pasterskich belgijskich.

Australian cattle dog

Czy Bydło rasy, a drugie imię, uzdrowiciel, to otrzymane przez sposób zębami chwycić bydło dla dolnej części kończyny tylnej (od pięty Angielski -. Pięty) do regulowania stado.
Australijski pies bydło ma długość ciała 44-51 cm, jego barwa zmienia się od czerwieni do ciemnoszarego. Jest to bardzo tani w utrzymaniu i odporne zwierzę, zawsze aktywna i gotowa do podjęcia zdecydowanych działań. Idealne warunki dla psów – pozostać na zewnątrz przez większość czasu. On dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami w pobliżu. Dzięki czujności i pewny uchwyt, pies pokazuje również dobre wyniki w areszcie.

Historia wystąpienia rasy pochodzi z połowy XIX wieku, kiedy tam był rozwój australijskim stanie Nowa Południowa Walia. Wraz z farmerzy bydła sprowadzono tu i Owczarki – Smithfield (czarne OES), które nie zostały dostosowane do temperatury były zbyt duże i głośno, że przestraszony zwierząt.
Pierwsza próba przekroczenia Smithfield rolnikom dingo (w 1830 roku) nie był sukces: czerwony pies krótkim ogonie jest cichy, ale bardzo gryzienie. Nie powiodła się i próbować przejechać rough collie z Bulterier. A w 1840 roku ziemianin Thomas Khol zamówić w Szkocji dwa Collie (czarno-niebiesko-szaro-czarny marmur), które zostały następnie skrzyżowano z dingo. W ten sposób uzyskał Australian cattle dog z niebieskim kolorem. Należy zauważyć, że to samo zostało zrobione i rolnik John. Elliot of Queensland, a niektórzy nadal nazywają tę rasę Queensland. Nieco później, rolnicy Sydney zmieszany Dalmatyńczyk uzdrowiciele krwi, więc rasa odziedziczyła cętkowane-Roan wzorcem „koszulę”.
Jego uznanie rasy był w 1903 roku dzięki Robert Kaleski zainicjował pierwszą tego standardu. W 1963 roku wyszedł z nowoczesnymi akcentami, aw 1987 roku opublikował swoją najnowszą wersję FCI. W 1979 roku, AKC standard jest zatwierdzony. Również uznane rasy potwierdzone SCS, UKC, KCGB i ANKC.

australijski Kelpie

Nazwa rasy zostało wspomniane w pracy przez Louis Stevenson wody kelpie.

Australijski Kelpie – jest to bardzo aktywny pies, z doskonałą kombinacją siły mięśni i elastyczność dużych kończyn. Posiada wysoką inteligencję, lojalność wobec innej osoby, a oddanie do pracy. Mimo swej średniej wielkości (43-58 cm w kłębu) pies radzi sobie z jeszcze wypasu bydła. Ma krótki czarną warstwę, czarno-tan, tan tan, tan płowa, czekolada i kolor dymu niebieski.

Historia wystąpienia tej rasy nie jest w pełni poznany. Pierwsza wzmianka o nim pochodzi z 1870 roku, stało się powszechne wersja jest taka, że wygląd tej rasy był wynikiem skrzyżowania border collie z dzikiego dingo pies. Australijski Kelpie ma nawyki związane z dzikiego psa. Na przykład, podczas wypasu pochyla głowę do ziemi, jakby skradanie się na zdobycz. Generalnie, pies tej rasy może być sam paść tysięcy owiec. W swojej pracy wykorzystywane są takie metody jak gryzienie wyzywające zwierzę za nogi, a na plecach skoki do wczesnego osiągnięcia drugim końcu stada.
Rasa została uznana standardu FCI.

Azorean pies

Rasa ta jest niezwykle rzadka. Tylko bezpośrednio na Azorach, a czasami w konkursach i wystawach, może spełnić swoich przedstawicieli. Podczas gdy w domu Azory cattle dog zawsze jest popularna – doskonałe właściwości robocze i bezgraniczne oddanie do właścicieli tych zwierząt uczynić prawdziwy ulubieniec rodziny.

pies Azory Bydło należą do kategorii, są dość żywy temperament, doskonale radzą sobie z funkcją wypasu krów i innych zwierząt, doskonale prowadzić obsługę straży. Rasy cechuje wysokość w kłębu, odpowiadające 48-60 cm, i ma krótki płaszcz pręgowane.


Ta rasa psa ma inną nazwę – Cao de Fila de Sao Miguel (Kau Fila de Sao Miguel) – identyczną nazwą największym z Azorów. Fakt, że w okresie aktywnego wzrostu ich posiadłości Portugalii, Azory zostały odkryte w 1427 roku Henryk Żeglarz. Obecność bujnej roślinności i brak ssaków stają się przeszkodą do osady ludu wysp. Następnie Henry otrzymał rozkaz, aby rozpocząć na wyspie San Miguel bydła, aw 1439 nie przeprowadzono na obfitych stad zwierząt stopniowo uruchamia dziki bez obecności człowieka. To wtedy powstała potrzeba dla psów pasterskich. Psy importowane osadników wymarły, ale ich krzyżowania z innymi moloss urodziła innej rasy, który otrzymał swoją nazwę na cześć wyspy.
Ze względu na niemal całkowitej izolacji od wieków Azory psy pasterskie zachował czystość rasy. Dopiero rozwój stosunków zewnętrznych doprowadziła do niebezpieczeństwa utraty jej czystej krwi. Dlatego też, w 1995 roku, została opisana przez standard rasy, uznanej przez FCI.

Owczarek kaukaski

Rasa Caucasian Shepherd – jeden z najstarszych (jest ponad 2000 lat).
Jest to także jeden z głównych gatunków (do 75 cm w kłębu, 45-70 kg). Według typu futra psa rasy są krótkie włosy, ze związkiem pośrednim i długi włosach długości. Ale wszystkie one mają grubą podkładu. Kolor może być wilk szary, brązowy, żółty, czerwony i barwny.

Istnieją dwie wersje historii rasy. Na jednym z nich wywodzi się z rasy psów tybetańskich i odnosi się do 1211 pne. e., kiedy cesarz chiński Zhou dał jeden z tych psów. Jednakże, nie są obrazy zwierząt lub podobnych resztek na rasy Urartu (VII C. BC. E.).
Ale bez względu na to, jaka wersja czy przestrzegane, jedno jest jasne – starożytne hodowcy, hodowcy psów pracował w chwale. Pies jest silny, twardy, radzi sobie z obsługą pasterza i straży, ma determinację i odwagę.

kollia

Jasny wygląd i nienaganne cechy usługowe tego psa urzec nawet tych, którzy są neutralne nastawienie do naszych czworonożnych przyjaciół. Oczywiście, jest to collie, collie. Cena szczeniaka z rodowodem świadomie zaczyna się od 15.000 rubli – ponieważ jej członkowie są standardowe psiej urody, lojalności i inteligencji.

Istnieje kilka wersji pochodzenia nazwy rasy. Na jednym z nich, jest to związane z rodzajem szkockiej Colley owiec. Z drugiej – z coaly słowo, które oznacza „węgiel”. A trzecia nazwa wskazuje połączenie z kołnierzem angielskie słowo, które tłumaczy się jako „kołnierz” i wskazuje na wspaniałą grzywą i falbanką, nieodłączne w rasie. pojawienie się króla, postawa jest dumna ze swoich przedstawicieli, mięśni ciała, ruchy pełne wdzięku, a także wielkim grubym i długimi włosami, zostały docenione Korolevoy Viktoriey, podróż przez szkockich ziem. A od 1860 Collie zaczęła brać udział w wystawach. Od tego czasu prace hodowlane z rasy była skupiona wyłącznie na zewnątrz i nie dotykać pracujących cechy psa.

Dziś Collie – jest uosobieniem inteligencji i urody w psim świecie. Ostry umysł pozwala jej pies, aby dowiedzieć się nie tylko standardowy zestaw poleceń, ale również dowiedzieć się wartość zestawu słów. Psy są posłuszne, inteligentne, wspaniałe przyjaciół i pomocników dla dzieci. W skrócie, jeśli zdecydujesz się na szczeniaka collie, cena płacisz czystej rasy, choć jest dość duży, ale w pełni sprostać Państwa oczekiwaniom z przejęcia.

Pasterz z Portugalii

Owczarek portugalski dawna ceniona za jego pasterskich cech. Sposób jego zachowania namawia szczekanie bydła i trzody obwodnicy bezgłośne tazhe lub gdy stada wypasu.
Jest to średniej wielkości psa (42-55 cm 12-18 kg) o grubości długi płaszcz i trochę trudne. Nie ma podszycie. Nowoczesne przedstawiciele tej rasy są przeważnie czarny kolor, ale są osoby i szary, tan, żółty i brązowy kolor.
Jak można się domyślić z nazwy, jest to rasa ojczysty Portugalia, a dokładniej – jej regionów Alentejo i Ribatero. Eksperci przyznają, bliskie relacje z takich ras jak dzikiej róży, Iberyjskich i Owczarek kataloński.
Piękny jakości zegarek, tolerancja na różne warunki pogodowe i prostoty w żywności i energii, czujności, a w tym samym czasie spokój i opanowanie – wszystkie te cechy są nieodłącznym pasterzy portugalskich.

Rumuński Owczarek

wystąpił rumuński pasterz rasy, prawdopodobnie w wyniku krzyżowania różnych ras pies pasterski, być może, słowiańskich i tureckich.
Dla psów rasy charakteryzuje koloru białego (lub brązowe plamki), co jest bardzo wygodne – pies nie boi owiec, nie mogą być mylone z wilki. Płaszcz jest prosty, o grubości średniej długości. Pies ma wysokość w kłębu około 58-66 cm, ciężar w zakresie 32-45 kg, silne kości, krótki i silny szyi, dobrze rozwiniętym muskulaturze.


Rumuński Shepherd – bardzo wiarygodne pasterze, doskonale przystosowane do trudnych warunków lokalnych. Jest bardzo wytrzymały pies z odpowiedzią błyskawiczną i wrodzonej agresywności. Rasa ta jest rzadka i mało znana cecha granicy ojczyzny.

Czech pies

Bohemian Shepherd – jedna z najstarszych ras, a może poprzednik słynnego Owczarka Niemieckiego.
Te owczarki są 50-55 cm, wysokość i masa – 15-25 kg. Są one proporcjonalne do głowy i wydłużonym pyskiem. Spiczaste uszy, średniej wielkości, są umieszczone w niewielkiej odległości od siebie i jest bardzo złożone. ciało muskularne ciało ma również silny szkielet. To dopełnia doskonały zewnętrzny szabla kształcie ogona. Płaszcz jest prosty, długie (12 cm), o grubości, dobrze wykształcony podkładu, tak, że pies cierpi wielkie i ciężkie mrozy i latem ciepło. Sierść jest czarny i czerwony kolor opalenizny i czerwony kolor na policzkach, wokół oczu, na klatce piersiowej, z przodu szyi i kończyn.
Z wysokości i wagi niższej niż innych psów pracujących, Bohemian Shepherd jest wygodniejszy w treści, bardziej zwrotny, bardzo aktywny i szybko zaczyna działać.
Należy zauważyć, że oprócz oficjalnych, rasa ma inne nazwy, z których jeden – Chodsko psa (z czeskiej grupy „ruchów” etnicznych, od dawna chronionych w górach w Republice Czeskiej w drodze do Niemiec). Historia rasy zaczyna się od XIII wieku, w XVI wieku, jej uprawa jest już profesjonalnym poziomie.

Następnie, w 1984 roku, przywrócenie rasy poprzez pracę i Jan Willem Kurtz Findeysa. Jedna edycja Dog Training opublikowane zdjęcia Chodsko pasterza i apel do czytelników, aby zgłosić obecność takich psów. Tak więc, w okresie od 1985 do 1992 roku. 35 mioty psów tej rasy został zarejestrowany. W 1997 roku, oficjalny standard Shepherd Czech został wprowadzony przez Findeysom.

South rosyjski

Charakterystyczną cechą tej rasy i jest dumny z jej włosami. Po pierwsze, jest miękka, jedwabista, bardzo długo. Na głowie włosy zakrywa twarz, i dochodzi do czubka nosa, na stopach, tworzy podobieństwo butów. Warstwa koloru może się zmieniać od białego do żółtawego i wędzone. Ale to nieszkodliwe, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, powierzchowność skrywa charakter dość agresywne, przeznaczony do przewozu Pasterza i strażnika obowiązek.


Jak się pojawił rosyjski pasterz? Historia rasy pochodzi z 1797 r., Kiedy psy pasterze i pasterze z Asturii zostały przywiezione do Tavrii wraz z pierwszą parą grzywien owiec hiszpańskich. Bycie doskonałymi pasterzami, te psy miały znaczną wadę. Niewielki wzrost i lekka budowla sprawiły, że były one bardzo podatne na lokalne wilki stepowe. Dlatego hodowcy owiec musieli odwrócić przywiezione psy do silniejszych, nie tracąc dotychczasowych umiejętności pasterza. Napompowywanie pasterzy z czterema nogami w Asturii z krwią owiec owczarkarskich z Tataru, miejscowych greyhoundów, rosyjskiego chartów psów, przynosi rasę psów o takich cechach jak wytrzymałość, szybkość biegania i złośliwość wobec drapieżników. W tym samym czasie pies jest bezpretensjonalny w swojej treści, inteligentny, kochany i ma reakcję błyskawiczną. Prace hodowlane prowadzono w słynnej osadzie Askania Nova, więc rasa nazywa się South Rosyjski Pasterz. Czasem ten pasterz nazywany jest również ukraińskim.

Niestety, popularna rasa nie stała się tak daleko. Faktem jest, że w czasie pierwszej i drugiej wojny światowej w związku z redukcją liczby owiec rozwój rasy ustał. W rezultacie do 1945 r. Rzadkie okazy rasy pozostały tylko wśród swoich prawdziwych koneserów, jak również miejscowych pasterzy. Oczywiście, od tego czasu liczba psów wzrosła, ale rasa nie zyskała popularności. Jest kilka powodów. Po pierwsze, aktywność zwierzęcia jest taka, że zajmuje dużo miejsca, co jest niemożliwe w mieszkaniu. Nowoczesna hodowla owiec nie potrzebuje tylu psów służących. I inne umiejętności, do których hodowla psów pasterzowych mają zdolności, nie zostały opanowane przez sheepdog po Rosji Południowej.