590 Shares 3555 views

Jaka jest natura kotów bengalskich

Koty rasy Bengal charakteryzuje się silnym konstytucji. Są duże i muskularne nogi. Dlatego potrzebują szkolenia. Zwierzę chętnie specjalnym stanowisku z wspinaczki lub złożyć. Od przodków one dziedziczone cechy. Po pierwsze, jest to głośny głos, a po drugie, trzeba zaznaczyć terytorium. Dlatego też, jeśli zwierzę nie ma być wykorzystywane do celów hodowlanych, to powinny być wykastrowane (wysterylizowana). Po tym zwierzakiem będzie zachowywać się spokojnie. Dorosłego osobnika może osiągnąć masę 8 kg. Kolor zwierząt tej rasy przypomina dzikich krewnych. Uważane klasyczny czarnym lub srebrnym plamami marmurkowy kolor płaszcz.


Historia tej rasy kotów

Wszystko zaczęło się 60-ych, kiedy samica pantery został zredukowany do kota domowego. Po tym, światło przyszedł pierwszy pręgowany kot. Jednak wszystkie jego potomstwo ginęli pierwszy. Prace nad stworzeniem rasy Bengal wznowiono dopiero w 1980 roku, po pewnym czasie udało się uzyskać osoby, stabilnej transmisji charakterystyczne cechy. Już w 1991 roku, Bengal kot rasa została oficjalnie zarejestrowana. Od tego momentu, zwierzęta mogły rozmnażać się i uczestniczyć w specjalistycznych wystawach. Obecnie istnieją organizacje, które są znane jako „hodowla kotów bengalskich”. można oficjalnie kupić egzemplarz rasy ze wszystkimi odpowiednimi dokumentami i rodowodzie.

Charakter kotów bengalskich

Teraz konieczne jest, aby powiedzieć kilka słów na temat zwyczajów i cech rasy. Pomimo dzikich przodków, charakter kotów nie jest agresywny. Są towarzyski, ufając, nawet w większym stopniu niż inne rasy. Wynika to z faktu, że zwierzęta zostały wyeliminowane w procesie hodowli, z agresywnym i nieśmiałego charakteru. Kot bengalski charakter jest rozrywkowy, kochają dzieci, lubią pływać w wodzie, w przeciwieństwie do innych ras. Są w stanie wskoczyć od biegania do toalety.

Bengals są bardzo inteligentny i sprytny kot. Są one w stanie wykorzystać swoje przednie łapy, aby podnieść i przynieść różne rzeczy. Należy zauważyć, że charakter kotów bengalskich pierwsza i druga generacja hybrydowych ma wiele dzikich możliwości. Są bojaźliwy, nieśmiały, łatwe do gniewu. Dlatego z takich zwierząt zachowywać szczególną ostrożność i przyjazny, nie trzymaj ich w pobliżu małych dzieci lub członków innych gatunków. Ale w większości przypadków charakter kota bengalskiego różni rzeczowy, playfulness i skromności. Oni, podobnie jak nikogo innego, trzeba się komunikować. Z miłością i opieki zwierzę zareaguje mruczeć. Bengals lubią się bawić, a całkowicie w każdym wieku. Muszą firmę, przedstawiciele tej rasy jest łatwo wejść w kontakt nie tylko z innymi kotami, ale także z psami. Wybierają jeden gospodarz i bardzo przywiązany do niego. Dzikie przodkowie Bengalu natury – zwierząt nocnych, ale kotów tej rasy jest dość łatwy do przystosowania się do codziennej jego właściciela. Pod warunkiem, że kot otrzymuje wystarczającej uwagi, to nie będzie przeszkadzać w nocy.