445 Shares 3434 views

Niekonwencjonalne Foods – Pomoc rolnika

Nagromadzenie większej ilości zwierząt na ograniczonych obszarach, często całoroczne ich pobyt w pomieszczeniach i inne procesy często powodują pogorszenie stanu zdrowia zwierząt, osłabieniem konstytucji, głębokich zaburzeń metabolicznych, a w konsekwencji obniżenia produktywności. Dlatego też jakość żywienia i jego przydatność należy zwrócić szczególną uwagę. Dieta zawierająca wszystkie niezbędne składniki odżywcze dla zwierząt i substancji biologicznie aktywnych, odpowiedzialnych nie tylko dla prawidłowego wzrostu i produkcyjności zwierząt, ale również minimalnego natężenia przepływu paszy na jednostkę produkcji. Niestety, w naturze nie ma karmy oznacza stanie w pełni zaspokoić potrzeby żywieniowe zwierzęcia pozbawieni możliwości swobodnego wyboru, a jedzenie jest w sytuacji głębokiej izolacji od środowiska i jest używany głównie paszę zbierane przez człowieka. Istnieją jednak narzędzia i techniki, które mogą wzbogacić dietę brakujących składników odżywczych. Chodzi o dostępnych większości rolników, tzw nietradycyjnych paszach, które jednocześnie pozwalają zaoszczędzić na paszy. Jest to rezerwy, które mogą korzystać ze wszystkich hodowców, co jest szczególnie ważne w warunkach niedoboru pasz.


Niekonwencjonalnych pasz, produkcja i stosowanie technologii opracowano wiele. Przyjrzyjmy się kilku z nich, których stosowanie może być umieszczony w niemal każdych warunkach farmy i przyjrzeć się bliżej.

Następujące grupy paszy może być zidentyfikowany.

  • dodatki płynne (wytłoki, soków i infuzje, koncentraty, pasty, jednokomórkowe glony);
  • świeże i soczyste żywności i suplementów (igieł sosnowych i świeże liście, gałązka jedzenie, las, kiszonka, pasza z opadłych liści, stoiska z dzikich roślin i roślin uprawnych, hydroponicznych zielonki);
  • suchej karmy (drewno siano, miotły pastewne, witamina mączki paszowej);
  • Skoncentrowane suplementy (nasiona traw i roślin drzewiastych, koncentraty witaminowe, suchej biomasy i mikrovodosley robaki, drożdże paszowe, i podobne).

Najbardziej dostępnym źródłem paszy jest las. Różnorodność odpadów leśnych, jego dostępności, użytkowania całorocznego pozwalają nam uznać je za jeden z najbardziej dostępnych rezerw.

RSS zasobów leśnych:

Płynne dodatki. Naturalne soki i napary z zielonej drewna są skuteczne witaminy i odżywczym. Ich zaletą jest to, że mogą one być wykonane w momencie zużycia, brak małej trwałości – do 5-7 dni. soki naturalne są 10-15 razy bardziej stężone dodatki porównaniu do infuzji i wymagają standaryzacji. Najczęstszym igła infuzyjna jałowca, jodła, sosna, wytwarza się je przez ekstrakcję w gorącym zielony (70-90ºS) lub zimną wodą. W 100 cm3 igieł świerkowych wlewu zawierał 26,4 mg witaminy C, sosna, jałowiec – 35,2 – 28,1 mg. Świeżych rozdrobnionych drewno miękkie stopy umieszcza się w bębnie i ciepłej wody wlewa się z prędkością jednej części wody igły 3-4 części (wagowo). Beczka zamknięto i lewo od 3 godzin do 8 godzin za pomocą zimnej wody – na dzień. Aby zmniejszyć straty składników pokarmowych i poprawy smaku ekstraktów sosnowych może fermentować. Z 1 kg śwież drewna można otrzymywać 3-4 kg i infuzji fizjologicznie aktywnego składnika. Wodne ekstrakty z drzew iglastych wykazują działanie przeciwbakteryjne, które są użyteczne w profilaktyce przeciw Staphylococcus, Pseudomonas aeruginosa i duru jelitowej grupy bakterii.

Świeże i soczyste i pasz suplementy. Gałązka jedzenie. Świeże lub suszone liściastych (drewno sienny) drzewa i krzewy masa może zastąpić do 20-30% diety paszy objętościowej w przeżuwaczy, źródło substancji biologicznie czynnych.

Gałązka świeżego krojenie żywności przed karmieniem poprawia smakowitość i strawność, co zmniejsza straty.

Kasztan, dąb, leszczyna, dereń, jałowiec, świerk i kory wierzby mniej pożądane ze względu na wysoką zawartość substancji wydobywczego, które zmniejszają efektywność ich wykorzystania.

Wartość podawanie feed zależy od gatunku drewna, żniw, a średnica gałęzie i liście waha się średnio od 3762 do 5852 kJ energii metabolicznej na 1 kg suchej masy. Strawność okresie wegetacji wynosi 35,2-49,4%. Zwiększyć wartość przeglądania paszy liściastego charakteryzuje się kęsów w pierwszej połowie sezonu wegetacyjnego i iglaste – zimą. Nutritional gałązka jedzenie może zwiększyć hydrotermalne i zabiegów chemicznych lub scukrzanie proofingu.

Konary drzew iglastych, w odróżnieniu od drzew liściastych, to lepiej, aby rozpocząć żniwa i karmić zwierzęta późną jesienią – zimą, gdy zawartość minimum Ekstrakty wprowadzając je do diety stopniowo. Wprowadzenie do igieł diecie jest najlepszym rozwiązaniem profilaktyka chorób niedoboru, różnorodność jelit i układu oddechowego, chorób na tle ogólnego deficytu paszy. Igły jest tańszym źródłem karotenu niż siano, marchew, olej z ryb lub trawy posiłku.

Kiszonka i senazhirovanie liście, igły sosnowe, małe gałęzie jest jedną z technik ochrony i w procesie kiszenia pasz nabywa nowe właściwości organoleptyczne, które zwiększają swoje walory smakowe. Dobre wyniki przedstawiono karmienia silosu od zdrewniałych roślin i mieszane kiszonki z odpadów leśnych i rośliny roślinności (trawa, odpadów roślinnych i roślin uprawnych), przy użyciu paszy cukry hydrolitycznych i mocznika w celu skompensowania braku cukrów legkosbrazhivaemyh. W niektórych typach silosu drewna las (od zieleni drewno odpadowe), ponieważ nie ma oznak kiszenia (mlekowy, octowy), ale ich masa jest zachowana dobrze i ma zbliżone do pierwotnego koloru i przyjemnego zapachu (zwiędłych liści, jesień tlenia).

Kanał z opadłych liści różnych gatunków drzew ma również pewną wartością odżywczą. Żółte liście w przeciwieństwie do zielonego zawiera mniej białka, prawie nie zawierają karoten, witamina C, cukry, ale mają większe ilości tłuszczu, błonnika, popiołu. Wartość karmienie opadłych liści o 25-35% niższe. Kruszywo, zaparivayut, używane kiszonka i Proofing etc.

Sucha karma dla zwierząt. Drewno, siano – susz paszowy dla celów materiału przeglądania. Kępki suchych, małych, dobrze liściastych gałęzi zwane suche gałązki, liście – „Woody” siano. Suche liście i suche drzewiastych zioła mają wysoką wartość odżywczą, zawiera dużo minerałów.

Witamina mąka zielony drewna zawiera od 7,2 do 16,6%, a zawartość białka w wiele substancji odżywczych nie ulegały mączkę lucerny. Jest stosowany w produkcji mieszanek paszowych, a jako dodatek w żywieniu zwierząt gospodarskich i ptaków. Mąka z drzew iglastych – pasza witaminy otrzymano z suszonych igieł sosnowych i świerkowych lub sosnowych gałęzi o wysokiej sprawności użytkowej. W szczególności, z 1 kg suchej masy liści brzozy, Aspen i olchy można uzyskać 125-200 mg karoten, z igieł sosny, świerk, jałowiec, jodła, cedr i 60-100 mg; Witamina C 1kg igieł sosny i świerka 3000-3200 4000 IU, bardziej niż pomarańcze, cytryny. W warunkach mąki witaminy gospodarstwo z liści mogą być pobierane przez ich naturalnym skurczem i późniejszego szlifowania.

Trociny stosowane w świeżych lub przetworzonej postaci. Zmielonego drewna dodaje się do stężonego paszy w ilości wynoszącej 25-50% w celu ograniczenia ich smaku, kiedy daje dużo. Racji przeżuwaczy podawane w dużej kurzu (15-25% diety) do normalizowania funkcji żwacza zmniejszyć zachorowalność parakeratozą. W szczególności, naturalne wióry osika mają wysokiej klasy paszy objętościowej cechy. Wartość karmienia trociny mogą zwiększać za pomocą prostych metod: gidrobarotermicheskoy przetwarzania nadmiar alkaliów procesów zimnej lub gorącej wody amoniakalnej itp

Podawany z makulatury. Rozdrobnione makulatura papier zawiera do 90% celulozy. Efektywność wykorzystania makulatury w paszy zależy od rodzaju papieru. Założona strawność suchej masy dla brązowej papier pakowy 90,8% polerowane – 41,0-46,5, gazetowy – 26,5-33,2%. Gdy 10-20% papieru gazetowego pełnej porcji zwiększa strawność suchej substancji z 77,9 do 80,1-81,8%.

Istnieje kilka sposobów przygotowania makulaturę do karmienia, zwłaszcza mielenia i mieszania z melasą, w stosunku 25:75, a następnie przez suszenie w temperaturze t ° C, aż 85º grudek itp Po które zawierają składu diety.

należy zauważyć, że takie środki podające makulaturę, trociny, i tym podobne, w tym słomy z niżej opisanych technologii wytwarzania, zawierający dużą ilość celulozy, stosowaną wyłącznie do poligastrichnym (przeżuwaczy) zwierzęcia.

Inne źródła paszy.

Płynne dodatki. Jednokomórkowe glony. Glony mogą być hodowane w stawach i sztucznych roślin na obszarach, które nie są odpowiednie dla rolnictwa; ich kultura jest mniej zależny od warunków klimatycznych i uprawy do celów paszowych jest możliwe w warunkach każdej gospodarki. Zalety pasz mogą być przypisane do szybkiego wzrostu biomasy. W 6 dniu hodowli, gdy ilość witamin w pożywce, maksymalna zawiesinę komórek zwierząt lutowania, bez utraty witamin w pożywce, i inne substancje biologicznie czynne, – antybiotyki, enzymy, sterole, hormon roślinny, etc.

Po dodaniu do 1 tony ziarna 5-7 kg suchej masy biodostępności Chlorella ziarna zwiększone 1.5-krotnie. Wśród szczepów algi stosowane na całym świecie do żywności i dodatków paszowych, wspólne 3 – gatunków Chlorella i Spirulina Dyunaliella.

Hodowlę gatunków rodzaju Spirulina wytwarza 128 ton / ha białka rocznie. Dyunaliella – przedmiotem masowej kultury przemysłowej. Ten wodorostów w jego odżywczych lepszy od innych na dużą zawartość tłuszczu (do 28%), a także witamin, aminokwasów pełnego zestawu artykułów, a także o niskiej zawartości popiołu, ma dobrą przyswajalność. Chlorella – zawartość witamin jest lepszy od wszystkich upraw warzywnych i pasz, w tym drożdży. Chlorella produkuje i B12, która nie jest obecna w drożdżach lub roślin wyższych. Jeżeli olej rybny zawiera 6 witaminy The ich Chlorella przynajmniej 13 prowitamina A N jest 7-10-krotnie wyższa niż w dzikiej róży lub suszonych moreli. Chlorella – wytwarzania aktywnych białek, węglowodanów, lipidów, witamin w stosunku łatwo zmieniać tych związków. To samo kultura zmienia warunki wzrostu biomasy można uzyskać, o zawartości białka w zakresie od 9 do 88% węglowodanów, – od 6 do 37% i zawartości tłuszczu – od 4 do 85%. Odżywcze 1 kg biomasy wynosi 4-5 kg białka sojowego jest równoważne z białkiem z mleka w proszku i mięsa. Chlorella leczy zwierzętom avitaminoses i różnych chorobach żołądkowo-jelitowych.

Podczas korzystania z powrotu kultywatory wynosi 1-2 miesięcy. Różnych technologii uprawy pozwala na zastosowanie jako podłoża do hodowli gnojówkę, przetwarzania odpadów produktów rolnych i gazów spalinowych, gdy źródła dwutlenku węgla i w innych podobnych warunkach. W zamkniętych automatycznych instalacjach wydajności chlorella z 100-40 g suchej substancji na 1 m ² dziennie, co odpowiada 360-500 m / ha. Średnia wydajność w zakładach typu otwartego pod naturalnego światła w zakresie 14-35 g / m dziennie. W wodach naturalnych Chlorella skutecznie prowadzi rekultywację biologiczną ścieków i zanieczyszczonych stawach, która pozwala przywrócić ekosystem tych zbiorników do naturalnych poziomów.

Typowa instalacja do uprawy chlorella w ośrodku hodowli lub hodowli zwierząt ma na ogół postać pomieszczeniu szklarni i składa się z hodowli w celu przygotowania laboratoryjnych produkcji i pożywki. Należy pamiętać, że korzystanie z wodorostów w żywności wymaga równoważenia korzystania z nich w postaci stężonej mogą pogorszyć jakość produktów zwierzęcych.

Świeże i soczyste i pasz suplementy. Glony. W naszych wodach istnieją dwa rodzaje rzęsy – trilobal i małe. Ta bylina jest bardzo mała, rozgałęzienia roślin, całkowicie zanurzone w wodzie. Wegetatywnie propagowane w bardzo krótkim okresie czasu, może całkowicie pokrywać powierzchnię stojącą wodę. Jeść substancji odżywczych rozpuszczonych w wodzie, biorąc je w całej jego powierzchni. Zima, spadając z początkiem zimnej pogody na dnie zbiorników. Rzęsa wodna zawiera białka, witaminy, sole mineralne. Od dawna stosowane w żywieniu drobiu i świń. Jednocześnie dużo zielonej rzęsy trochę wlać otręby (otręby) i mąkę. Ma przeciwwskazań do stosowania w karmienia innych zwierząt, jako dodatek do paszy podstawowej.

Istnieją dzikie rośliny, które są odpowiednie do podawania, w tym wartość tak potężnych dzikich gatunków, takich jak quinoa rozproszenia, wierzbowej ziela pokrzywy, i wiele innych.

Łoboda rozłożysta unikalne połączenie wysokiej odporności na zimno z maksymalnej wydajności fotosyntezy, jest godne badania w dodatkowym źródłem zasilania. W zielonej części rośliny zawiera kwas askorbinowy (150 mg%), karoten (10 mg%), białka (od 10 do 30%), tłuszcz (od 0,4 do 2,2%), włókna (9,3 do 39 , 2%), betaina (1,22%).

Wartość karmienie pokrzywy jest to, że z tych samych czynników rośnie Zapewnia wydajność do 1,5-2,0 razy wyższe niż tradycyjnych upraw, zbiorów dojrzałości zielonej masy przez 20-25 dni przychodzi pierwszy, więc można go używać w zielonej systemie transportowym. Jako wysokiej wydajności i wysokiej jakości paszy jej kultura jest uprawiana w wielu krajach. Z każdym zaszczepionych co 8-10 lat hektar dostać na 800-1000 c. / Ha, w nawadniania masa bardziej zielony. Wartość odżywcza pokrzywy nie jest gorsza od uprawy fasoli. Pokrzywy jest stosowany w postaci infuzji, wywary, siano, kiszonka i dodano do silosu. To zwiększa produkcję mleka i przyrost masy ciała u bydła i ptaków zwiększa produkcję jaj. Pokrzywy powinna być dodana do paszy dla świń, w szczególności do ciężarnej macicy. Ale należy pamiętać, że karmienie nieświeże pokrzywy, po 6-12 godzinach przechowywania może prowadzić do zatrucia z powodu nagromadzenia azotanów.

Amarantus przez 8000 lat był jednym z głównych upraw Ameryki Południowej i Meksyku wraz z fasolą i kukurydzą. Amarantus to roczna roślina zielna, której wysokość może wynosić 2,5-4 m. Suszarnia w stanie dojrzałym ma długość 30 cm i średnicy 15 cm. Waga jednej sznury wynosi 1 kg. Nasiona amarantusa są bardzo małe, podobnie jak ziarna piasku, do 500 tysięcy w jednej szacie. Ziarna amarantusa daje ziarna, podobnie jak właściwości i właściwości ziarna zbóż, ponieważ nie należy do rodziny zbóż, nazywa się pseudo-jęczmieniem. Ponad połowa białek amarantusa to albuminy i globuliny o zrównoważonej kompozycji aminokwasowej. Nasiona amarantusa zawierają średnio 15-17% białka, 5-8% masła i 3,7-5,7% włókna, co jest wyższe niż większość zbóż (zawartość białka w kukurydzy wynosi 10-12,6%, tłuszcz – 4,6-6,7 w białku pszenicy – 9-14, tłuszcze – 1,1-3,4%). Ze względu na znaczącą zawartość aminokwasową lizyny, która jest dwukrotnie większa niż w przypadku białka amarantusa w pszenicy, a trzykrotnie większa niż kukurydza i sorgo, a nawet porównywalna w ilości z mlekiem sojowym i krowim, jakość białka amarantusa jest uważana za bardzo wysoką . Jeśli idealny białko (blisko jajka) szacuje się na 100 punktów, białko kazeiny będzie miało 72 punkty, soję 68, pszenicę 58, kukurydzę 44 i amarantolę – 75 punktów. Tak więc, ze względu na jego cechy biologiczne, amarantus jest bardziej interesujący niż najbliższy konkurent – soja, a produkcja białkowych produktów z amarantusa jest potencjalnie mniej kosztowna niż soja. Jednocześnie głównymi zaletami koncentratów białka amarantusowego są ich naturalność i bardziej wyważona kompozycja aminokwasowa.

Do produkcji kiszonki, w produkcji mąki i granulek witaminowych stosuje się paszową amarantanę w postaci zielonej masy lub zboża. Zielona masa jest dobrze zjedzona przez wszystkie zwierzęta domowe. Wprowadzenie do diety amaranty pomaga zwiększyć ilość i jakość produktów oraz obniżyć koszty. Wydajność amarantusa wynosi 35-60 c / ha ziarna i do 2000 c / ha biomasy. Amarantus jest uważany za najtańszy i wysokiej białka, jak w świeżej formie, a także kiszonka, mąka ziołowa lub granulki. Kiszonka może być karmiona przez cały rok. Zielona masa od lipca do mrozu. W silosie z mieszanki kukurydzy i amaranty w stosunku 1: 1, zawartość białka w porównaniu z kiszonką kukurydzy wzrasta o 1,32 razy, ilość innych substancji niezbędnych dla zwierząt: lizyna, wapń, fosfor jest dużo wyższa.

Ważne jest również, aby siew tylko 0,5-1 kg nasion na 1 ha. Do siewu tej samej pszenicy potrzebna jest średnio 200 kg, a kukurydza – 50 kg ziarna na 1 ha. Bardzo wrażliwa i mało wymagająca do agrotechnicznej działalności kultury. Dobry komponent dla zielonego przenośnika wraz z rzepakiem.

Rzepak to roślina rodziny kruków (kapusta). Ta kultura nasion oleistych i białkowych ma dużą wartość odżywczą i paszową. Pod wieloma względami gwałt przekracza wiele innych upraw. Jego nasiona zawierają 40-48% tłuszczu i 25-30% białka. Jednocześnie powłoka nasion rzepaku jest odporna na działanie naturalnych enzymów trawiennych, a przy stosowaniu nieprzetworzonego pełnego ziarna w karmieniu krów przekracza 30% całego przewodu żołądkowo-jelitowego.

Rzepak jest uniwersalnym uprawem paszowym. Może być z powodzeniem uprawiany w niemal wszystkich strefach klimatycznych kraju.

Korzystając z kilku prostych zasad można uniknąć prawdopodobnych zaburzeń trawienia. Składają się na to, że po deszczu lub rowie niemożliwe jest nadanie zielonemu ciężarowi rzepaku na pusty żołądek. Trzeba stopniowo przyzwyczaić bydło do jedzenia zieleni rzepakowej, aby móc przestrzegać maksymalnych norm żywienia w zależności od rodzaju bydła i jego wieku. Zielona waga nasion rzepaku przeznaczona do żywienia jesienią jest ważna, rozciąga zielony przenośnik na cały ciężki sezon przed zimą. Zielona masa gwałtu może być podawana wszystkim rodzajom zwierząt, a dzienna dawka krów do dojenia, w zależności od ich wydajności, wynosi 20-25 kg. Rzepak podnosi mróz do – 7 stopni i nadal kwitnie. Tylko z powodu jesiennej karmienia zielonej masy rzepaku w ciągu 60-70 jesiennych dni można zwiększyć wydajność o 100-150 litrów z każdej krowy. Szczególnie znaczenie rzepaku w suchych latach, kiedy kompensuje utratę zboża i paszy, a na martwe rośliny, może być zasiane w lipcu. I na przykładzie zbiorowego gospodarstwa "Kolkhoz Ziarno" w regionie Kirowa, nie spieszycie się po pogwałceniu po zbiorze go na nasiona oleiste, daje bogatą otavę.

Do karmienia zwierząt i ptaków można użyć trawy, nasion, posiłków, ciastek na olej i oleju. Zielona masa trawy rzepakowej oraz inne rośliny krzyżowe: żółwie, rzodkiewki, tyfony są z powodzeniem stosowane w karmieniu bydła i świń. Cruciferous trawa zawiera ten sam wysoki poziom białka co rośliny strączkowe, ale 10% mniej błonnika (15% w porównaniu z 25%). Najatrakcyjniejszą cechą crucifers jest ich zdolność do pełnej wydajności zielonej masy w okresie wczesnej wiosny (przed życiem) i późnej jesieni (przed zamarzaniem -8C0), co znacznie wydłuża okres zielonego przenośnika. Ważne jest następująca funkcja. Stosunek wapnia do fosforu w paszach dla zwierząt powinien wynosić 1,2-2. Jednakże w głównych rodzajach paszy zboża i produktów ubocznych ich przetwarzania, przeciwnie, poziom fosforu jest 3-8 razy większy niż poziom wapnia. Zmusza to do wprowadzenia kredyli, skorupy muszli i innych substancji zawierających wapń do racji. Jednocześnie kreda, wchodząca do żołądka świń i drobiu, ostrze neutralizuje kwasowość, która pogarsza strawność składników odżywczych i sprzyja rozwojowi patogennej mikroflory w przewodzie pokarmowym. W produktach paszowych rzepakowych stosunek wapnia do fosforu wynosi 0,9: 1, co pozwala znacznie ograniczyć spożycie kredy lub skorupki.

Do liczby nietradycyjnych roślin pastewnych, które dają wysoką wydajność w warunkach różnych stref agrolimatycznych, należy do karczochy w jerozolimie . Ojczyzna karczochy w Jerozolimie jest Ameryką Północną. W Rosji kultura ta powstała w XVII wieku na dwa sposoby: z Europy iz Chin. To wieloletnia roślina bulwiasta z rodzaju Słonecznik z rodziny Astro. Karczoch w Jerozolimie wykazuje wysoką wydajność w ciągu pierwszych pięciu lat po posadzeniu bulw. Karczoch zwany też jesiotrowym jesienią, jesienią, znacznie spada, botaniczna kompozycja roślinności roślinnych obficie sprowadza na jesienną trawę. Średnia wydajność bulw wynosi 40-50 t / ha, wierzchołki wynoszą 30 t / ha. Raki zbiorów jesiennych są bardzo słabo trzymane. Karczoch zwyczajny w Jerozolimie często jest wykopywany w miarę potrzeb, ponieważ jest lepiej trzymany w ziemi, aw zimowych zimach nie jest zimno w temperaturze -40 ° C. Zielona masa zbierana jest pod koniec września lub w pierwszej połowie października przez sieczkarnię lub kosiarkę z pick-upem. Kiedy karczoch zwyczajny w Jerozolimie jest używany przez 2-3 lata tylko jako masa zielona, do produkcji sianokosów, kiszonek lub mąki, łodygi są cięte dwukrotnie – po raz pierwszy na wysokości rośliny 80-100 cm wynosi 6-10 cm nad dolną parą liści, z zatok, których łodygi , A drugi – od końca września do mrozu.

Zgodnie z składem aminokwasowym białka, zielona masa i bulwa z karczochy w jarze jest cennym biologicznie pożywieniem. Odżywianie bulw 0,23-0,29 paszy. Zawartość białka wynosi średnio 3,2% na suchą masę, składającą się z 16 aminokwasów, z których 9 są niezbędne. Jest to roślina multiwitaminowa o dobrej składzie mineralnym. Karczoch zwyczajny w Jerozolimie jest spożywany prawie przez wszystkie zwierzęta w gospodarstwie rolnym lub chłopskim – krowy, konie, kozy, owce, świnie i równie chętnie jedzą zarówno szczyty, jak i korzenia. Miejsce w przemyśle chłopskim i rolniczym jest rośliną pomocniczą z niską ceną (Zarówno pieniężna jak i "praca"). Daje po pierwsze efektywne wykorzystanie niepłodnych gruntów, nieefektywności, stoków. Po drugie, okres uprawy karczocha w Jerozolimie wynosi dwa miesiące jesienią, a trzy miesiące wiosną – pięć miesięcy, nie za mało, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jakie miesiące to jest!

Niewielka zawartość toksycznych substancji w karczochach jest ważną cechą tej kultury.

Borshevik Sosnovsky – długowieczna kultura. Wydajność zielonej masy miedzi jest większa niż w przypadku kukurydzy, a jej zawartość wyno- szą do 2000 c / ha. Ważne długoterminowe wykorzystanie plantacji ogrodniczych i taniość ich uprawy (brak rocznych, kosztownych praktyk rolniczych). Bogactwo biomasy krowia z białkiem, witaminami, mikroelementami, cukrami (co zapewnia dobre synusy) czyniło roślinę atrakcyjną dla wielu gospodarstw.

Naukowcy wielu instytucji botanicznych w latach sześćdziesiątych uczestniczyli w dużym i długoterminowym programie wprowadzania Borshevika Sosnovsky'a w praktykę rolniczą jako rośliny pastewnej. Jednakże opinia została uformowana, która po włączeniu jej do karmienia mięsa zwierzęcego nabrała specyficznego zapachu, a mleko było gorzkie, nie nadające się do spożycia przez ludzi. Uważa się, że kowboj wpływa na niepłodność krów.

Borshevik okazał się agresywnym zakładem, który raz uderzył w pola i bez żadnej ostrożności zaczął rozprzestrzeniać i zajmować wszystkie wolne miejsca. Teraz wołowina stała się realnym zagrożeniem i zagraża równowadze systemu ekologicznego nie tylko w Rosji, ale także w wielu krajach europejskich.

Wszystkie problemy związane z krową głową odnoszą się głównie do jednego gatunku, "agresora" drog dróg i zaniedbanych pól – krowy-borshevik Sosnovsky (Heracleum sosnowskiy). Podczas sezonu wegetacyjnego fotodynamicznie aktywne furokamaryny gromadzą się w różnych częściach rośliny żółtej. Ich kontakt ze skórą prowadzi do głębokiego zapalenia skóry, które przechodzi przez rodzaj oparzeń. Nadmierna akumulacja kumaryn w ludzkim ciele prowadzi do powstania choroby zwanej vitiligo.

W przypadku zwierząt, pasza z jagód w warunkach ostrego niedoboru pasz może być stosowana zarówno jako siano, jak i mąka w mieszankach oraz w postaci kiszonki. Może to być zalecane w ramach zwykłej praktyki jako dodatkowe pasza dla tuczu, uwzględniając wcześniejsze wycofanie z diety przed ubojem. Bieszczadzka kiszonka koszerna przed kwitnieniem. Aby użyć zielonej masy do mąki ziołowej, jest ona usuwana w razie potrzeby przez sieczkarnię. Przy zbieraniu żółwi należy zachować środki ostrożności, ubrania należy nosić. Zabrania się ręcznego wyrównywania zielonej masy jeleni podczas załadunku.

Zielona masa jest bogata w cukry. Zawartość cukru przekracza minimum wymagane do zaprawiania co najmniej 2-2,5 razy, w związku z tym groch groszkowy może być silosem z jakąkolwiek cięższą pracą rośliny częściej przy cięciu słomy, odwarstwą traw wieloletnich itp., Które zwiększają 10-15% wagowych.

Reed ma największą wartość odżywczą przed zarażeniem. W 100 kg siana z trzciny cukrowej do kwitnienia zawiera 44 karmy (w przypadku suchej masy). Jednostki I 3,9% białka trawiennego, w 1 kg zielonej masy – od 33,1 do 51,5 mg karotenu. Jednak w tej chwili trzcina zawiera mniej błonnika i BEV (polisacharydy) niż w kolejnych okresach dojrzewania. Maksymalne odsadzanie polisacharydów z trzciny występuje w okresie kwitnienia.

Suche jedzenie. Specjaliści z rolnictwa z całego świata pracowali nad sposobami zwiększania wartości odżywczej karmy o niskiej wartości: słomę, otręby, łuskę i wiele innych. Najbardziej dostępnymi i znaczącymi odpadami są słoma . Słoma pszenicy ozimej i pszenicy jarej, a także żyto ozimej, ma niską wartość energetyczną odżywczą -0.16-0.22. Jednostki W 1 kg i słabo spożywane przez zwierzęta. Przetwarzanie tej słomy metodami fizycznymi lub chemicznymi (skroplony amoniak, wapno, soda kaustyczna) zapewnia znaczny wzrost (2,5-3,0 razy) jego spożycia i zwiększa odżywienie energetyczne w 1,3-2,8 razy. Wartość paszowa słomy, słomy, jęczmienia, owsa, testów traw zbożowych, zwłaszcza jeżowców, grochu i wylęgu wyniosła, żywność energetyczna wynosi 0,31-0,40 pasza. Jednostki Zawartość 16,0-35,0 g surowego białka na kg. Ale aby zwiększyć żywność i strawność składników odżywczych w diecie, zaleca się poddanie jej fizycznym metodom obróbki – mieleniu, mieszaniu z koncentratami, wysokojakościowych soków soczystych w postaci kiszonki, pulpy buraczanej itd., Jak również dodatków biologicznie czynnych i mineralnych.

W przypadku braku mieszalników stosuje się drewniane pudełka o wymiarach 1.5×1.5×1.5 m. Cięcie słomy leży w nich warstwami 45-50 cm, następnie posypane koncentratami lub napełniane dodatkami i mieszane. Mieszaninę słomy z suchymi koncentratami paruje się gorącą wodą (75-80 ° C) z szybkością 100 litrów na 1 procent słomy. W 100 litrach wody, co do zasady, 2 kg soli stołowej rozpuszcza się. Przy stosowaniu w mieszaninach melasy konieczne jest określenie zawartości cukru w niej, aby zapobiec nadmiernej słomie cukru. Przed wymieszaniem ze słomką, melasy rozpuszcza się w gorącej wodzie w stosunku 1: 3; 1: 4 wagi i wstrzykiwano z szybkością 100 litrów na 1 centar słomy. Aby uniknąć trawienia surowej słomy celulozowej w 100 litrach rozpuszczonej melasy, zaleca się dodanie 4-5 kg mocznika. Mieszaninę słomy i melasy miesza się i pozostawia się na pół godziny do wlewu. Podczas przygotowywania mieszanek paszowych uwzględnia się jakość słomy. Ruda słomy o niskiej wartości z pszenicy ozimej i żyta wynosi nie więcej niż 45% całkowitej masy mieszaniny. Jej domek letniskowy jest ograniczony do 5 kg dziennie. Słoma prosa, jęczmień, owies, groszek, jądra zbożowych traw zawiera do 55-60% całkowitej masy mieszaniny. Dacha tej słomy, obliczona na sucho, jest dozwolona w ciągu 7-8 kg na krowę dziennie.

Stężone pasze i dodatki  

Nasiona ziół i roślin liściastych mogą zaoszczędzić wiele drogich pasz. Możesz zbierać nasiona dzikiej trawy: łabędzie, szczaw kozłowy, pokrzywy, proso z kurczaka, mysz groszek, owinięty, kule, łopian, rude włosy, szeregi, manna. A także nasiona i owoce drzew: dębu, kasztanowca, buka, lipy, jelita, jesion, żółta akacja, jesion górski, bzu czarnego, wzbogaconego, głogu, kolczyka brzozy, itp. Żołędzie i kasztany mogą być karmione zwierzętami gospodarskimi zarówno w formie surowej po wstępnym Moczenie i mielenie oraz w postaci mąki paszowej. Dobrze jest móc ich szlifować w grubą mąkę, którą można użyć w mieszaninie ze spadającymi liśćmi lub siano. W jednym kg suchej masy lub ziemi z łupinami i płatkami żołędzi, zawiera się 1,15 paszy. Jednostki w wyniku tego nie można przeżuwać zwierząt tak pożywnym pożywieniem z dużą zawartością tłuszczów i węglowodanów. Istnieją odpowiednie zalecenia.

Znane jest wiele źródeł nietradycyjnych zasobów pastewnych, a las jest najbardziej dostępny, a osiągnięcia naukowe i praktyczne umożliwiają przetwarzanie odpadów leśnych jako obiecującego źródła surowców do produkcji różnych produktów paszowych i dodatków, których potrzebuje inwentarz żywy.

Należy zauważyć, że nietradycyjne pasze są w większości sklasyfikowane, ich skład, żywienie jest badany, podane są zalecenia dotyczące stosowania w referencyjnych i literaturze specjalnej. Opracowano technologie i regulacyjne i techniczne podstawy dla uzyskania wszystkich wyżej wymienionych produktów paszowych, praktycznie każde przedsiębiorstwo może sobie pozwolić na wyposażenie techniczne w większość operacji.