182 Shares 8525 views

Bobtail – pies, który uosabia umysł, piękno i oddanie

Niech nas nie dzisiaj, po raz kolejny odkryć znudzone standardy. Można je łatwo znaleźć w internecie, w czasopismach i książkach poświęconych rasie. Porozmawiajmy o charakterze tej wspaniałej śnieżnobiałej niedźwiedzia.

Bobtail – pies, który uosabia umysł, piękno i oddanie. Pochodzenie Owczarek staroangielski zagubiony w mrokach czasu. Nawet eksperci nie mogą śmiało wskazać jej przodków. Historia formacji skalnej oparte na domysłach i sprzeczności. Pierwsze wzmianki w pełni uformowanych przedstawicieli owczarków staroangielski należeć do połowy XVIII wieku. Bobtail rasa psa (na zdjęciu poniżej) został wykorzystany nie tylko do ochrony domów, ale także jako stad pasterza. Te odważne przedstawiciele bronił stad zwierząt. Nazwij bobtail „zastępuje” obowiązującej w czasie ścigania. Fakt, że działał dziko dla współczesnego człowieka na ogonach podatku w Anglii. Miejscowi rozwiązali ten problem w sposób radykalny, odciąć się „podatek”. „Bobtail” tłumaczy się jako „krótkiego ogona”.

„Bóg postanowił pokryć oczy grzywka psa, że nie zauważy braki tych, którzy kocha …”

Bobtail – pies, oddany właściciel i jego nieskończenie kochający. O jej doskonałych właściwościach roboczych świat dowiedział się w 1876 roku, kiedy to rasa została po raz pierwszy zaprezentowana podczas imprezy. Beauties rozum nie przeszedł niezauważony.

Oprócz doskonałych właściwości roboczych Bobtail nieodłączne i dość chwytliwe danych zewnętrznych. Pokaz i wystawa w 1965 roku natychmiast zwiększył liczbę fanów rocka. Następnie bobtail „chory” amerykańskich milionerów i Morgan Gould. Dziś Bobtail – pies, który uwielbia Adriano Celentano, Monica Seles, Pol Makkartni. Ten ostatni nawet poświęcił piosenkę psem Martha. I jak miło Bobtail w pięknym bajki Walt Disney!

Ogólne zasady pielęgnacji i karmienia psów stosuje się do tej rasy. Bobtail płaszcz nie jest problematyczne, jak wielu sądzi. Najważniejsze – uczyć szczeniaka czesać grzywę inteligentne od najmłodszych lat. Będzie to wymagało rzadkie szczotki i grzebienia. grzebień szczeniak na codzień (tylko raz), i pies dorosły – trzy lub cztery razy w miesiącu (z Bobtail płaszcz nie jest skłonny do zgaśnięcia). Jeśli nadal tworzą maty, Owczarek można wyciąć (o ile, oczywiście, nie jest planowana wystawa w niedalekiej przyszłości). Po pewnym czasie bobtail obejmie i ponownie w tym samym shaggy opatrzone jak poprzednio. Owczarek kąpać tylko w razie potrzeby.

Szczerze nie mogę powiedzieć, że bobtail – pies bez wad. Ma wspaniały charakter i zrównoważony umysł. Owczarek staroangielski kocha dzieci. Ten słodki przyjaciel, gotowy do gry z dzieckiem przez cały dzień. Ale nie zapominaj, że to wciąż pies z jakości usług. Bobtail nie pokaże agresję pierwszy, ale zawsze pokazać zęby, jeśli czuje się zagrożona lub zrozumieć, że właściciel potrzebują ochrony.

Instruktorzy w szkoleniu, pracujących z rasą że Bobtail – pies posłuszny, łatwy do szkolenia i działa świetnie na zatrzymania i zabezpieczenia, chociaż niektórzy hodowcy twierdzą, że Owczarek staroangielski – dekoracyjny skała.

Moc tych „znieść” stosunkowo mało wymagająca. Posiadają naturalną dobrego stanu zdrowia. Jednak to nie oznacza, że szczepionki mogą być ignorowane. Chodzenie z bob – prawdziwa przyjemność. Prawdziwy „pasterz”, aby nigdy nie stracić wzrok ukochanego mistrza, będąc zawsze w pobliżu. To nie jest pies, który będzie musiał ciągle szukać. On dobrze dogaduje się ze wszystkimi gospodarstwie domowym, biorąc nawet koty i ptaki.