457 Shares 9069 views

Jak uspokoić kota w ogniu? Uczymy!

Wielu fanów futrzastych czworonogów, decydując się mieć dom kota, nie sądzę, ze wszystkimi niedogodnościami, które mogą napotkać. Czasem trzeba poświęcić dużo czasu i cierpliwości, aż dojdziesz do pociągu kociaka do tacy, dostosowane do jego charakteru i przyzwyczajeń, niekiedy bardzo szkodliwe dla naszego punktu widzenia. Ale najciekawsze gospodarze czeka przyszłość.

Zaczyna się w wieku 6-9 miesięcy rui u kotów. Jak uspokoić to dobrze, niewiele osób wie. Niekończące się krzyki, częste wyjazdy do podajnika, a następnie obok niego Markery permanentne i próbować wyskoczyć na ulicy może być irytujące nawet najbardziej kochający i cierpliwy gospodarze. To kiedy zacząć szukać drogi wyjścia z tej sytuacji, aby ułatwić życie kochanie, a wraz ze mną. Nie wiem, jak uspokoić kota w ogniu? Różne źródła informacji – książek i czasopism – można znaleźć ogromną liczbę metod. To nie tylko wszystkie z nich są daleko od nieszkodliwe.

Jak uspokoić kota w ogniu?

Przede wszystkim trzeba otoczyć kot uwagę. Często podejmuje się za ręce, delikatnie głaszcząc i rozmowy z nią. To trochę spokoju zwierząt. Można spróbować odciągnąć jej aktywnych gier i dobre pojechać, żeby mogła przelewać nagromadzoną energię. Call of natury osłabi trochę, a to daje wytchnienie krótkoterminowego oraz właścicieli i kota. Podczas rui w PET może przepaść apetyt. Ale kot jest surowo zabronione szybko, więc należy je często i małymi porcjami karmione. Ale woda w misce musi być stała.

Wszystkie te metody są jedynie pokrótce osłabiony objawy rui, które następnie powracają. Aby uzyskać bardziej trwały efekt, w tym samym czasie można korzystać z powyższych metod i różnych środków uspokajających. Większość z nich jest nieszkodliwa – to produkty homeopatyczne „Puss BaiYun” oraz „Anti Stress”. Jednak nie wszystkie koty homeopatia pomaga. Istnieje inny lek – „Feliway ®”, która zawiera syntetyczne feromony. Pomaga pitomitsy radzić sobie ze stresem i ułatwia jego stan.

leczenie hormonalne

Jak uspokoić kota w ogniu? Kontynuując gorączkowo myśleć na ten temat, właściciele zdesperowany biegać do najbliższego sklepu zoologicznego lub farmacji weterynaryjnej. Tam w oknie można zobaczyć różnorodne środki, takie jak „Sex-bariery”, „Stop dla seksu” czy „sex-Contra”, którego akcja ma na celu stłumienie popędu płciowego. wszystkie one zawierają hormony. Dlatego jest bardzo szkodliwe, a korzystanie z nich może tylko 1-2 razy. Przy ciągłej eksploatacji kota mogą rozwijać chorób narządów – raka macicy i ropniem jajników (ropomacicze) lub raka sutka. Ale jeśli nadal zdecydował się kupić te leki przynajmniej jako pierwszej pomocy przed ich zakup jest wskazane, aby skonsultować się ze sprzedawcą i dokładnie zapoznać się z instrukcją.

inny lek

Alternatywą dla tabletek jest lekiem „Kovinan”. Jest on dostępny w postaci roztworu do wstrzykiwań. Mianuje swojego lekarza. Ukłucie „Kovinan” musi być ściśle według schematu przez kilka miesięcy pod nadzorem specjalisty. Lek hamuje rynnę, zapobiegając jego wygląd na 6 miesięcy, ale go używać trzeba rozpocząć proces. Koty starsze niż 5 lat, jest przeciwwskazane.
Jeśli właściciele nie mogą poradzić sobie na własną rękę, to najlepszym rozwiązaniem jest, aby zadzwonić lub odwiedzić weterynarza z pytaniem: „nic nie pomaga, w każdym razie kot” spacery „jak ją pocieszyć w tym przypadku” Wykwalifikowany lekarz może następnie oferują dwa sposoby wyjścia z tej sytuacji ,

Pierwszy – jeszcze wyhodować kota z kotem. Ale jeśli właściciele nie planują potomstwo, to najlepszym rozwiązaniem byłoby drugą opcję – sterylizacja. Jest to prosta operacja, która może być wykonana w czasie rui. Nieródkami koty po prostu wykastrować i kot, który już spowodowało potomstwo – wszystkich narządów płciowych.

Właściciele zwierząt powinni być świadomi, że pusty ciepła przez kilka lat może prowadzić do zaburzeń hormonalnych poziomach w organizmie oraz szereg schorzeń ginekologicznych. Poza ciąży po takie zsypy zwykle towarzyszą różne powikłania.

Nie można tego zrobić!

Teraz wiemy, jak uspokoić kota w ogniu. Zaprezentowaliśmy wszystkie techniki, ale nadal trzeba wymienić co nie mogą być wykonane w tym okresie. Zabronione jest krzyczeć na zwierzęciu, aby go ukarać, aby zablokować w pokoju lub w łazience, zwłaszcza stosowane w odniesieniu do faworyta zimnym prysznicem.

W żadnym wypadku nie słuchają rad „ekspertów”, którzy polecają smarować stopy kota olejem lub zanurzyć się w wodzie! Bo podobno podczas gdy ona uwodzenie, cisza w domu jest zapewniona. Jednak to nie jest tylko dramatycznie pogorszyć sytuację, ale także może mieć wpływ na pitomitsy zdrowia.

wniosek

Mamy nadzieję, że teraz zrozumieć, jak uspokoić kota w ogniu. Chciałbym myśleć, że czytając te wskazówki, będziesz przestrzegać wszystkich zaleceń, aby zapisać pitomitsy zdrowia tak długo, jak to możliwe.