157 Shares 8479 views

Jak robaki u kotów przenoszone na ludzi? Zapobieganie i leczenie infekcji robaków u kotów

Dziwnie mało, ale robaki są wszędzie: w gęstej zielonej trawy na trawniku, w klombie, na wilgotnej glebie i ciepłym piasku w rzece i jeziorze wody, a nawet w powietrzu. Są tacy w żywności: mięsa, ryb, na powierzchni owoców i warzyw. Nic dziwnego, że robaki żyją w ciele i ulubione zwierzęta, nawet te, które nie wychodzą na ulicę, na żywo zadbane i karmione pasza handlowej lub termicznie przetworzone.


Co zatem można oczekiwać od bezpańskich kotów, którzy są przyzwyczajeni chodzić gdzie chcą? Nawet strach wyobrazić! Niestety, wiele pasożytniczych robaków u kotów przenoszone na ludzi. Szczególnie niebezpieczne, dostając się do organizmu ludzkiego w czasie, nawet do kilku metrów długości, to jest dosłownie jeść go od środka i niszczy narządy wewnętrzne! Aby uniknąć takiego strasznego perspektywy, konieczne jest, aby wiedzieć , jak dostać robaków u kotów i oczyścić jej ciało. Ale najważniejsze – nauczyć się bronić przed tymi pasożytami.

Rodzaje robaków u kotów

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy Twój kot jest nosicielem robaków, konieczne jest, aby znać rodzaje robaków u kotów i objawów związanych z chorobami. Nawet jeśli Twój pies – nawet mały kotek, który nigdy nie wyszedł z domu, to nie świadczy o jego „sterylności”, ponieważ może on być zainfekowany robakami od kotów-mama.

Oznaki obecności robaków u kotów może być wyraźny i widoczny, takie jak kaszel, wymioty lub przewlekłej biegunki. Słabo wyrażony może, na przykład, w apatii i ospałość. W każdym przypadku, objawy związane ze złośliwym oprogramowaniem dla życia zwierząt pasożytnicze pasożytnicze.

Najczęściej puszyste kocięta i dorosłe zwierzęta są dotknięte następującymi typami robaków z manifestacji istotnych cech: rundzie i tasiemce, przywry. Oddzielenie to ze względu na różnicę w kształcie, wielkości, właściwości metod żywieniowych i hodowlanych. Lepsze zapoznanie się z nimi.

glisty

Glisty są glisty. Są to najczęstsze rodzaje robaków u kotów. Białe lub brunatne pasożyty rośnie do 10 cm długości i przypominają wygląd cienkich spaghetti ze stożkowymi końcówkami. Robaki tego typu można łatwo wykryć w kale lub wymiotów u kota.

Jeśli glisty zainfekowany kociąt, po czym najwyraźniej może określić apetyt giperpovyshennym i nienaturalnie gruby brzuch. Według niektórych objawów choroby jako dorosłego zwierzęcia może być zdiagnozowana. Należą do nich: przewlekłe biegunki, wymioty, brak apetytu, senność i zmniejszoną aktywność.

Niebezpieczne jest to, że glisty u kotów przenoszone na ludzi dość łatwo. Może się to zdarzyć, jeśli kot lizał jej futro dotknięte chorobą jaja robaków, a potem całować i pieścić ją (podobnie jak prawie wszystkich kochających właścicieli) nie czują potrzeby po raz kolejny, aby umyć ręce.

Tęgoryjec – glisty, które żyją w jelicie zwierzęcia. Dorosłych i larwy żerują na pasożyty we krwi, wnikają do organizmu przez skórę. Przełyku dotrzeć jamy ustnej. Przejawami są: stałe pragnienie, wymioty, biegunka z krwią, wydzielinami szczekanie kaszel, utrata apetytu i ospałość.

Nicieni (pinworm)

Nicienie są również popularny rodzaj robaków u kotów. Takie pasożyty żerują na zwierzętach substancji rozpuszczonej we krwi i może powodować anemię. Klęska nicieni zwierzęcy organizm powoduje śmiertelną chorobę, i jest szczególnie niebezpieczny dla małych kociąt. U dorosłych kotów może rozwinąć odporności na pasożyta, a następnie nie może wystąpić wyraźne oznaki infekcji.

Objawy tego typu pasożytnictwa robaków u kotów może być: krwawe skrzepy w stolcu, biegunka i ból brzucha związany. Te robaki u kotów przenoszone na ludzi doustnie.

Toxocara

Długie glisty mogą dotrzeć 4-18 centymetrów. Siedlisko i jednocześnie wpływają one narządy są przełyku, pęcherzyka żółciowego, wątroby i jelit z biednych zwierząt.

Zakażenie następuje w łonie matki lub poprzez jamę ustną. Chory, koty cierpią wielkie zmęczenie, któremu towarzyszy wymioty, przewlekła biegunka i brak zdrowego apetytu. Toxocara w małych ciał kotek rosną i mnożą się tak szybko, że może to nawet doprowadzić do pęknięcia jelita cienkiego.

Przenośników (Flat) robaki

ogórek tasiemiec

Łańcuch doskonale zaaklimatyzować w ciele kota i po prostu czuć się osobiście. Dorosłych pasożytów w pas zwierzęcia może osiągnąć 30 cm, w organizmie gospodarza – półtora m! Osiedlił się w ściankach jelita, to gryzie z ostrymi haczykami, żeruje na ciele i poważnie uszkadza błonę śluzową.

Nośniki stanowią zwykle pchły i wszy, które są spożywane przez zwierzęta, podczas procedur higieny. Oznaki obecności tasiemców: chudość, drażliwość, bóle i dudnienie w brzuchu, senność, wymioty i biegunka, bezsenność przewlekłą.

szeroki tasiemiec

Ten gigant wśród robaków pasożytniczych! Jeśli uda mu dorastać do 150 centymetrów, człowiek w ciele małego kota tasiemiec rozwija się do dwunastu metrów! Jest to bardzo niebezpieczny robak „hak”, w którym kot może ze spożyciem surowej ryby słodkowodne lub przypadkowego połknięcia drobnych skorupiaków słodkowodnych. Objawy choroby są dokładnie takie jak tsepnem podczas infekcji.

tasiemce

Pasożyty małą długość około 5 mm mają płaski korpus i główkę, na której są umieszczone haki chityny lub stałe przyssawki. Byk warunkowo podzielona na kilka segmentów, które są w środku dojrzewania jaj robaków. Wyglądają jak robaki u kotów, można zobaczyć na poniższej fotografii. Znajdować się w jelicie zwierzęcia można miejscowo myszy, chomiki, szczury.

Tasiemce są niebezpieczne nie tylko dla kotów, ale również ludzi. Co ciekawe, zwierzęta mogą bezpiecznie nosić za rok, uzyskując te robaki, to nie wydaje się być negatywne objawy. Ale po spożyciu robaki gospodarze stwarzają śmiertelne zagrożenie. Dla ludzkiej choroby jest trudne, powolne i bardzo trudne do rozpoznania. To powoduje przerzuty do wątroby onkologia mózgu, płuc i innych ważnych organów. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzić leczenie zapobiegawcze u kotów czasowych robakami.

przywry

Płazińce-przywry są straszne szkodniki, które niszczą narządów wewnętrznych zwierząt i ludzi. Rosną na długość jednego milimetra do jednego i pół metra, i bardzo szybko pomnożyć prisasyvayas do ścian różnych narządów. Wraz ze wzrostem można zauważyć, że są one zaopatrzone w „zęby” frajerów, ułożonych w kilku rzędach.

Te robaki u kotów przenoszone na ludzi, jak również wiele innych rodzajów pasożytów. Oni złożyć w narządach wewnętrznych i powoli je zniszczyć: wątroba, jelita, pęcherza, płuc. Może wpływać i nietypowe organy, takie jak spojówkowego lub trąbki słuchowej. Podczas jedzenia głęboko smażone langusty i złe ryby, wysokie ryzyko łapania robaków, przywr. Kot może być zakażone przez spożywanie surowej ryby słodkowodne.

motylica wątrobowa, jak sama nazwa wskazuje, osiedlając się w tkance wątroby jest stopniowo niszcząc go. Małe okazy uszkodzenia trzustki i pęcherzyka żółciowego. Oczywiste objawy mogą obejmować: utrata apetytu, osłabienie mięśni, bolesne brzucha, wymioty i biegunka wymawiane żółtą gorączkę. W ciężkich przypadkach, z wyjątkiem tylko przedłużone kompleksowe leczenie.

robaki płuc może wpłynąć na kota, który jedli ciała mięczaków, skorupiaków lub słodkowodne pili wody rzeki. Nazwa pasożytów uzyskuje się, ponieważ najmniejsze robaków nie osiągnęły jeden centymetr pasożytniczych aktywności życia wywołując powstawanie torbieli w płucach i stopniowo je niszcząc. Charakterystycznymi objawami choroby: ciężki kaszel, świszczący oddech w klatce piersiowej, gorączka, wzrost temperatury, słabe łaknienie. A te robaki u kotów przenoszone na ludzi, więc leczenie jest zdecydowanie dla zwierząt.

Ogólne objawy robaków nieracjonalnych

Jeśli nie leń się regularnie prowadzić profilaktykę odrobaczjący inwazji, stale obserwować swojego zwierzaka, a nawet chore zwierzę objawy choroby nie są bardzo wyraźne, jak robaki u kotów domowych nie będą mieli czasu na rasy w dużych ilościach. Jeśli zaniedbamy działań medycznych, jest możliwe, aby zapobiec gwałtownie postępującą utratę robaków zwierzęcych, a często nawet kilka gatunków. Czasami prowadzi to do śmierci zwierzęcia.

Znane typowe cechy pasożytami zmiany są matowa i spadek wełny, oczu spojówek, przemiennie zaparć i biegunki, letarg, napięty brzuch, nieswoistego zapachu z jamy ustnej. Choroba jest silne odzwierciedlenie w apetytu zwierzęcia: Niektóre koty zaczynają jeść dużo, ale nie lepiej w tym samym czasie; inne zwierzaki odmówić jedzenia, wybierając tylko ulubione smakołyki.

Jak masz robaki

Podsumujmy gdzie nadal pochodzić z robakami w kota domowego. Po pierwsze, jest drapieżnika zjada zdobycz (ptaki, gryzonie) wraz z jaj pasożytów. Nawet po złapanie lot lub chrząszcz, zwierzę może zostać zainfekowany przez wszelkie robaki.

Po drugie, kot zjada jaja robaków z surowego mięsa, surowych ryb słodkowodnych, wody rzeki, więc lepiej chronić zwierzęta domowe z takiej diety. Po trzecie, większość robaków są przekazywane za pośrednictwem odchodów. Po czwarte, gdy kot lizanie, ona połyka jaja robaków pasożytniczych o, stosując się do sierści i łap, nawet w domu, ponieważ ludzie przynoszą szkodników w domu na ich buty i ubrania. Ludzie mogą zarazić się robakami od kotów zwykle poprzez ślinę i kału.

Robaki są niebezpieczne dla kotów i ludzi

Możemy przypuszczać, że niektóre robaki u kotów, te pasożyty są transmitowane i gospodarz. Niebezpieczeństwo robaków, złożony w organizmie, polega na tym, że aktywnie żerują na krwi, limfy, tkankach różnych narządów wewnętrznych, co prowadzi do nieuchronnego wyczerpywania życia zmusza chorego.

Wszelkie pasożyty zatruwają ciało człowieka substancji toksycznych, które są konsekwencją życia i śmierci zwierząt i ludzi. Produkty rozkładu również prowadzić do reakcji alergicznych i ciężkiego zatrucia. Ponadto, przyssawki i haki blokujące pasożyty uszkodzić narządy, powodując pęknięcia i martwicę naczyniową.

Pojawienie się takich objawów odrobaczjący inwazji, jak zaparcia i wzdęcia, może wskazywać na niedrożność jelit. W przypadku wystąpienia szkody u kotów, może zostać utracone, ponieważ ogromna liczba robaków pokrywa świetle jelita biednego zwierzęcia, i nie można spuścić go w sposób naturalny. A to nie wszystkie powody, dla których to jest tak niebezpieczne robaki u kotów; leczenie w każdym przypadku musi być natychmiastowe.

Leczenie przez lekarza weterynarii

Leczenie robaków u kotów powinno być prowadzone przez lekarza weterynarii. To nie może być prowadzone niezależnie. Pomimo faktu, że komercyjnie dostępne fundusze specjalne z robakami dla kotów, które mogą być bardzo skuteczne, jednak mogą one powodować zaburzenia trawienne więcej w zwierzęciu, jak również nie uwalniać kota z robakami całkowicie.

Zanim spróbujesz pozbyć się z worming zwierząt, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, tak aby nie ranić swojego zwierzaka i szybko wyleczyć przez robaki pasożytnicze. Po tym wszystkim, czasami nawet nie zna prawidłowej diagnozy, wyglądają jak robaki u kotów – nie wspominając o leki. Ale sytuacja jest dość niebezpieczne, ponieważ obecność zbyt wielu dużych okazów, które umierają, zaniku, zwierzę może umrzeć.

Tylko specjalista może ustalić, czy objawy wskazują, że jest to związane z uszkodzeniem robaków lub innego powodu. Weterynarz nauczy jak dostać robaków u kotów, by jej nie uszkodzić. kompleksowe leczenie będą rejestrowane za pomocą specjalnych preparatów, które pomogą oczyścić zatrucie organizmu i przeciwhistaminowe lek. Odbywa się to nie na „może”, ale dopiero po badaniu laboratoryjnym kału. Środki z robakami na koty nie zawsze może być odpowiedni do danej sytuacji, ponieważ zawierają pewną ilość substancji czynnych.

kot traktowany przez robaki w domu

Jeżeli jesteś pewien, że są robaki u kotów, leczenie należy jeszcze wyznaczyć lekarza weterynarii, i są zobowiązani do ścisłego przestrzegania wszystkich jego wskazówek. Nadto znaczenie ma właściwa diagnoza i zapewnić terapeutycznych i profilaktycznych leków swojego zwierzaka, oczywiście, będzie mógł.

Były tragiczne przypadki, po zapoznaniu się nieprawdziwe informacje o tym, jak radzić sobie z robakami u kotów, właściciele karmiono narkotyków chorych zwierząt, a oni zginęli zatrucia. Na przykład, niektóre fundusze z robakami dla kotów skutecznych przeciwko tasiemce i inne – okrągłe.

Porady gdy ma do czynienia z robakami

W zwalczaniu szkodników skuteczne i mają prawie żadnych skutków ubocznych leków, „fenasal”, „Dirofen”, „Fenalidon”, „Praziquantel”, „Tsetoveks”, „Pyrantel”. Przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z adnotacją, aby uniknąć przedawkowania. Kilka porad dla „przeciwrobacze”:

  • po podaniu kota powinny 1-2 tabletek aktywowanego węgla;
  • Upewnij się, że garnek kotów – po zażyciu leku zwierząt mają do opróżnienia jelit, aby uniknąć zatrucia.

Ochrona i prewencja

W pełni chronić zwierzę worming nierealne. Ale można zatrzymać ich reprodukcji, przy zachowaniu ich zdrowia, a ponieważ robaki u kotów przenoszone na ludzi. Koty domowe raz na 4 miesiące, a ulica co 3 miesiące dostarczają kompleksowych przygotowań. dorosłe zwierzęta Glistovanie nie później niż 2 tygodnie przed zaszczepieniem. Obowiązuje od robaków spadać Koty „Profender”, który jest stosowany do kłębu. Możliwe jest również użycie narkotyków „Kanikvantel”, „Prazitsid”, „DRONTAL” i inne.

Niezbędne środki higieny: po opróżnieniu ulubionym kał zwierzęcy czysty dom garnek wszystkie naraz; Po garnek powinien umyć ręce czyste. Ponadto pożądane jest, aby wyeliminować z diety kotów ser, surowe mięso lub ryby.

Kochający właściciel jest zawsze smutny, jeśli jest chore zwierzę, jak on odnosi się do niego jako jego dziecka. Dlatego należy zawsze starać się zapobiec nieprzyjemnym i niebezpiecznej sytuacji i do monitorowania stanu zdrowia i zachowania kota, nie zapominając o okresowej konserwacji prewencyjnej. Jeżeli nie jesteś leniwy, po czym zwierzę zawsze będzie zdrowy!