178 Shares 5094 views

Pies pije dużo wody: Powód, stopa

Zwierzęta często mają do czynienia z pragnienia. To uczucie nie powstaje ot tak. Ten artykuł wyjaśni, dlaczego pies pije dużo wody. Powodem tego, niestety, nie jest sam. Istnieje wiele z nich. Aby uniknąć błędnej diagnozy, konieczne jest rozważenie wystąpiły wszystkie założenia dotyczące kłopotów. Poniższa będzie napisane, dlaczego psy nie jest uczuciem, i jak z nim walczyć.

Najczęstszymi przyczynami pragnienia u psów

Stała pragnienie, które występuje u psów, to nazwa naukowa „polidypsja”.

Nie wystarczy się martwić, jeśli pies jest picie dużej ilości wody, powodem może być całkiem zrozumiałe:

 • gorąco na zewnątrz;
 • kobiety w okresie laktacji;
 • pies trwały nadmierne ćwiczenia.

czynniki opisane powyżej, nie powinna być problemem dla gospodarzy. Jest to bardzo odpowiednia reakcja organizmu zwierzęcego. Jeżeli jednak stosowanie dużych ilości płynu nie jest związany z laktacją lub obciążeń cieplnych, jest prawdopodobne, że coś pies chory.

Normalną ilość wody zużywanej przez psa

Ponieważ właściciele często zaczynają się niepotrzebnie martwić, że pies pije dużo wody (z tego samego powodu nie mogą być elementarna), to przed udaniem się do weterynarza, ważne jest, aby obliczyć dopuszczalną ilość płynu dla konkretnego zwierzęcia dziennie.

Zrób to proste. I po prawidłowo przeprowadzonych obliczeń staje się od razu jasne, czy istnieją powody do obaw. W rzeczywistości, jak już wspomniano, sytuacja może być zupełnie zrozumiałe, a nie zawsze objaw wskazujący na rozwój choroby.

Schemat kalkulacji

Tak więc, jeśli okaże się, że pies jest picie dużej ilości wody, przyczyna musi być określona. Więc pozwól nam pracować razem, aby spróbować ustalić dzienne spożycie płynów zwierzęcia, które jest normą.

Naukowcy odkryli, że na kilogram wagi ciała powinna stanowić 100 ml cieczy. Oznacza to, że na przykład w przypadku psa waży osiem kg, zużycie 800 ml wody dziennie, aby była ona normalna szybkość. Gdy waga wynosi 10 kilogramów ma nic złego nie będzie, i faktycznie, jeśli zwierzę pije jednego litra wody dziennie.

Nadzieję, że dzienne szybkości wody, właściciele często wspólny błędem, bez uwzględnienia wilgoci, co konsumpcji zwierząt z bulionu, jogurtu, jogurtu lub kaszy cieczy. To też powinno być zawarte w dziennej stawki. To wyliczenie jest prawidłowe.

Na przykład, jeśli zwierzę zjada głównie suchej karmy, może się wydawać, że zwierzę zużywa więcej wody niż to sugeruje stawkę dzienną. A to dlatego, że on nie odbiera go jako część konsumpcji żywności.

Jeśli po przeliczeniu mistrz był przekonany, że problem nadal istnieje, a powodem jego nienaturalne, następnie odłożyć wizytę do weterynarza nie jest konieczne. Być może zwierzę naprawdę potrzebuje leczenia. Zdiagnozowania choroby może być tylko doświadczony lekarz.

Dlaczego wielu napój zwierzę i mocz

Jeśli spożycie płynów jest znacznie wyższe niż stawki dziennej, może to być poważny powód do obaw. Aby przejść do weterynarza powinno być w przypadku, jeśli pies jest picie dużej ilości wody i oddawania moczu. Powodem tego mogą być różne. I często objawem wskaźnikiem rozwoju choroby, która wymaga pilnego leczenia. Tak zwany objaw może pojawić się:

 • przez zmianę mocy, na przykład gdy zwierzę jest sucha pasza jest przekształcany do dodatniego;
 • zatrucie pokarmowe, zwłaszcza w trudnych;
 • w cukrzycy z powodu spożywania nadmiernych ilości słodkich pokarmów.

Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności

Właściciele nie należy zapominać o niektórych niuansów opisanych objawów. Na przykład, jeśli pies pije dwukrotnie lub nawet trzy razy więcej wody dziennie niż powinno być, nie ma nic dziwnego w tym, że ona często oddawanie moczu, nie.

Zasadniczo, właściciele powinni przestrzegać następujących zasad:

 • poprzez zmianę podaży jest ważne, aby zrównoważyć posiłek tak, że konsumpcja w jakiejkolwiek formie płynu nie przekracza stawki dziennej;
 • ale zatrucia weterynarzy zalecamy podając zwierzętom dużo płynów, aby wraz z nią, pies będzie mocz wszystkie toksyny;
 • ważne jest, aby kontrolować odbiór słodkich zwierząt żywności, nawet jeśli nie mają cukrzycy, z powodu niedożywienia u psów pojawia się pragnienie, piją dużo i mocz skończona.

Nadmierne zużycie wody: główne przyczyny

Kiedy właściciele zauważyli, że pies jest dużo wody do picia, powodem tego może być dość oczywiste, takich jak pragnienie z powodu upału. Nie należy natychmiast uzupełnić swój umysł, że coś strasznego i poważne.

Jeśli uważnie obserwować zwierzęta, można zobaczyć, dlaczego pies pije dużo wody. Powodem może być nie poważne, na przykład z powodu wysiłku fizycznego lub słodkich pokarmów. Czasami nazywany objaw wskazujący na rozwój patologii lub sytuacje, które mogą tylko identyfikują się z weterynarzem. Należą do nich:

 • mała ilość spożywanego z białek pokarmowych, które są ważnymi składnikami codziennej diety zwierzęcia;
 • hormonalne tła, ze względu na poważne choroby lub funkcjonowania organizmu;
 • solone żywności;
 • podawanie leków, które zwiększają przenikanie cieczy;
 • ciężkie odwodnienie;
 • zakażenie ropne rozwoju;
 • zaburzenia metaboliczne;
 • pyometra (zapalenie macicy u kobiet);
 • uruchomione cukrzycy.

Co zrobić, jeśli zwierzę przeżywa ciągłe pragnienie

Z powodu powyższych powodów wiele zwierzę może umrzeć. Tak więc konieczne jest, aby być bardzo ostrożny, kiedy pies zaczął pić dużo wody. Powodem może być tak nieznaczna i oczywiste i dość poważne. Aby ustalić prawdziwej przyczyny, ważne jest, aby wykluczyć naturalną reakcję zwierząt na pragnienie. Należą do nich:

 • Długotrwałe narażenie na zewnątrz w wysokich temperaturach;
 • nadmierne i regularne ćwiczenia;
 • przyjmowania leków;
 • stosowanie słonych i słodkich pokarmów;
 • przejście od naturalnej żywności do wyschnięcia.

Czy zabrać zwierzę do weterynarza

Jeśli żadna z tych przyczyn nie nadaje się, proszę skontaktować się z lekarzem. Weterynarz bada ciała i narządów wewnętrznych zwierzęcia. Według przepisać analizuje zmiany w razie potrzeby. Dopiero po dokładnym rozważeniu informacji lekarz diagnozuje choroby i dać odpowiedź, dlaczego pies pije dużo wody. Następnie przepisuje leczenie. Jeżeli zastosujemy się do wszystkich zaleceń, ożywienie przyjdzie szybko.

wniosek

Tylko przestrzeganie wszystkich przepisów weterynarza, można szybko radzić sobie z chorobą. Nie jest konieczne, aby ustalić, dlaczego pies pije dużo wody, ponieważ opóźniono leczenie może znacznie pogorszyć stan zwierzęcia. Ten objaw może wskazywać na takie choroby, które wymagają profesjonalnej pomocy należy odkładać. Niestety, często z powodu nieodpowiedzialnej postawie właścicieli, zwierzęta giną.