877 Shares 1579 views

Opisać proces trawienia żywności i hydra: Charakterystyka fizjologię jamochłonów

„Opisać proces trawienia pokarmu i hydra” – do wykonywania takiego zadania na pewno nie wszystkie. Po kursie zoologii szkoła nie jest zbyt szczegółowo rozważyć sprawę. Razem, niech nam odświeżyć swoją wiedzę i patrzeć jak hydra karmi.

Cechy konstrukcyjne Hydra

Słodkowodne hydra jest typowym przedstawicielem rodzaju jamochłony. Jest przykładem wielokomórkowego badaniu na zwierzętach, jak to systematyczne jedności. kształt ciała Hydra przypomina małą łodygę, która jest przymocowana do podłoża. Mogą one służyć jako dnie stawu, skały lub innym podłożu. Na wolnym końcu korpusu znajduje się mackami. Z ich siła hydra poluje na małe zwierzęta wodne, takie jak orzęsków, małych skorupiaków lub czasami nawet rybnych narybku.

Specjalizacja komórek

My nadal wykonywać zadania „Opisać proces trawienia pokarmu i hydra”. Aby zrozumieć to pytanie, należy najpierw dowiedzieć się, jak zorganizować to zwierzę. Pomimo faktu, że hydra jest wielokomórkowe organizmy, niniejszy materiał nie ma. Ale jej ciało powstaje nie jest taki sam, a wyspecjalizowane komórki, z których każdy typ spełnia swoją funkcję. Tak, za pomocą skóry i mięśni Hydra ruchów. Ale komórki nerwowe rozproszone po całym ciele, prowadzone relacje z otoczeniem. Jest organem hydra i gamet – jaj i plemników. Przeprowadzają proces seksualnych jamochłonów rozrodu.

Co i jak karmić na Hydry

Małe komórkach kręgowców i zwierząt, które poruszają się w pobliżu hydra słodkowodnych, są dla niej bardzo łatwym łupem. Zwierzę połowy ich macki i wysyłane do światła jelita do dalszej fermentacji. Ale zanim to zwierzę paraliżuje swoją ofiarę. Cechy Hydra są w obecności komórek kłujących. Każdy z nich składa się z kapsułki, w którym nić. Top kłucie komórka jest wrażliwa włosy. Jeśli chodzi o ofiary, nitka odwraca się i mocno wbita w organizmie. Mając to na trucizny produkcji dostanie się do organizmu, jest całkowicie paraliziruyuschy. Kłucie komórek wykonuje swoją funkcję tylko raz, a następnie matryce. Ale w ciele hydry natychmiast pojawiają się nowe. Wynika to z podziałem komórek edukacyjnych, które stanowią podstawę dla wszystkich innych typów.

wnęka jelit

Tak więc, dzięki skoordynowanej pracy produkcji macki i komórek kłucie jest całkowicie w świetle jelita z hydra. Tutaj jest on narażony na działanie enzymów komórki gruczołowe. Wytwarzają one katalizatory biologicznych, w wyniku działania, którego duża część posiłku przełamania na fragmenty. Mówi się, że układ trawienny wszystkich typów przedstawicieli jamochłonów typu zamkniętego. Jest to dość prymitywne w strukturze i reprezentowany jest tylko przez otwór w jamie ustnej i jamie jelit. Pozostałe sekcje brakuje. Oznacza to, że nie strawionego pokarmu zanieczyszczenia usuwa się przez usta. Oczywiście, system trawienny jest dość proste i prymitywne. Jednakże, jeśli weźmiemy pod uwagę kwestię w świetle ewolucji, możemy zobaczyć i postępowe cechy. Jeżeli pierwsze zwierząt wielokomórkowych – szczęki – proces filtrowania zasilania przedstawiony jadalnych cząstek z wodą, hydra niezależnie polowania, ma gruczołów analogowych oraz dokonuje się chemicznej obróbce żywności. Tak że konstrukcja może być uznany za powikłanie gołym okiem. Tu częściowo zbliżył się odpowiedź „opisują proces trawienia pokarmu i hydra”.

trawienie komórkowa

Ale wgłębienie proces trawienia jelit u hydry, jak wszystkie jamochłonów nie ograniczonych. Po rozpadzie na małe fragmenty cząsteczek są one wystawione na działanie innych specjalnych elementów. Ten trawienia komórki, które znajdują się w wewnętrznej warstwie korpusu hydra słodkowodnych. Mają swój własny wici, które są w stanie wygenerować strumień wody. Dzięki nim żywność dociera do powierzchni tych komórek. Następnie chwycić jej fałszywe stopę. Tak więc jedzenie wewnątrz jest wyspecjalizowane komórki. To miejsce znajduje się w końcowej fazie procesu trawienia. Kończy się on w przewodzie wakuoli z zastosowaniem enzymów hydrolitycznych. Jest również tworzyć pozostałości niestrawione usuwa się przez usta.

Tak więc, dla hydra słodkowodnych jednocześnie typowym trawienia dwa rodzaje: jamistych i komórkowych. Pierwszy pojawia się w świetle jelita przez komórki gruczołowe wydzielają enzymy do trawienia pokarmu. Po drugie, w końcowym etapie. Jest to charakterystyczne dla wyspecjalizowanych komórek i trawiennych wakuoli. Myślę, że teraz zadanie „opisać proces trawienia pokarmu i hydra” nikomu nie spowoduje kłopotów.