309 Shares 8527 views

Krótki nogami koty: Munchkin, bambino

W dziewiętnastu osiemdziesiąt trzeciego roku w Stanach Zjednoczonych (Louisiana) to nowa rasa – krótki nogami koty (Munchkin). Jest zaskakująco kontaktowy, przyjazny i łagodny stworzeń. Są bardzo przywiązane do swojego właściciela. Główną cechą tego raczej rzadkie rasy – skrócenie kończyny. Jednocześnie wszystkie pozostałe kości szkieletu całkowicie normalne. Zjawisko to jest spowodowane mutacją.


Czasami te śmieszne zwierzęta zwane „Koty-taxi”. Ich ruchy są trochę jak fretek. Mogą one mieć zarówno długie i krótkie włosy w różnych kolorach. Raz widziałem, nigdy nie zapomnę, jak wyglądać krótkich nogach kotów. Ich wygląd jest uderzający wszystko. Kiedy zwierzę jest, to nie różni się od zwykłych kotów, ale warto wstać, w twoich oczach, natychmiast biec do swoich krótkich nogach. Jest to, być może, z tą tylko różnicą od innych ras. Ta fizjologiczna funkcja nie przeszkadza dziecku cieszyć się życiem.

Istnieją dwie odmiany tych zwierząt – są długowłosa i krótkowłosa. W Niemczech, koty krótkimi nogami zostały nazwane „Kangur” dla ich funkcji – siad „kolumny” i zbadać swoje terytorium. W tej pozycji mogą być długi czas. Krótki nogami kota, których cena przekracza 30.000 rubli, nie jest jeszcze bardzo powszechne w Rosji.

Munchkins urodzenia podyktowane obecności achondroplazji genotypu – genu dominującego. Jeśli przynajmniej jedno z rodziców należy do tej rasy, ściółka koniecznie będzie koty krótkimi nogami. Uważa się, że powinny one być urodzony jak zwierzęta urodziły się normalne, ale to zdarza się bardzo rzadko.

Krótkie kończyny w żaden sposób wpływu na rozwój psychiczny i inteligencji zwierzęcia. Czasami te nie są uprawiane przedstawicieli kota zwanego karły, ale nie jest to poprawne. W prawdziwych karłów zmniejszona do wszystkich części ciała.

Munchkin – poruszające i zabawne zwierzęta. Bardzo lubi gry. Oni nie skakać, ale dobrze prowadzony, czołgać się przez drzewa i wspinać się w wąską szczelinę. Jeśli dom ma inne zwierzęta, możesz być pewien: Munchkin z pewnością stać się liderem. Krótki nogami koty dobrze dogadują się z psami, lubią się bawić z dziećmi.

Jest jeszcze inny gatunek tych wspaniałych stworzeń. To – Bambino, krótkie nogami kot, zdjęcie, które można zobaczyć w tym artykule. Adorable dzieci wyhodowane przez skrzyżowanie Sfinks i Munchkin. Założył rasy Elena Chernova – "Sphinx-Center" kurator W 2005 roku, pierwszy bambino zostały zarejestrowane w naszym kraju. Można to uznać za wielkie wydarzenie, jak rosyjska felinologia rzadko stają się założycielami nowej rasy.

W Stanach Zjednoczonych rozwój tego gatunku jest bardzo powolny – utrudniać dużych hodowców sfinksy, a dodatkowo jeszcze wymagana liczba zwolenników tej rasy, które są chętni do inwestowania w tej populacji.

Bambino mają niesamowitą łaskę i plastyczność, która bardziej przypomina drapieżnika karencji (np kuny). Zwierzęta są obdarzone wysoką inteligencją. Bardzo łatwa do nauczenia się prostych poleceń, dobrze pamiętam pana stałej codziennej rutyny. Przyjazne dla osób w rodzinie często są odizolowane jedna osoba. Charakter wesoły, żywy, aktywny. Dobrze żyć z innymi zwierzętami i dzieci są zadowoleni z tych dzieci.