532 Shares 9218 views

Konfigurowanie dom dla świnki morskiej. Jak zrobić klatkę i schronienia dla zwierząt własnymi rękami?

Zwierzęta czynią nas kinder i wypełnia życie znaczenia. Jednak decydując się na jakieś zwierzę, to ważne jest, aby zapewnić mu odpowiednie warunki. Jak wyposażyć dom dla świnki morskiej, trzeba to małe zwierzę czuć się dobrze?


Wybierając komórkę

Na pierwszy rzut oka, świnek morskich, zwierzęta wydają pasywny i ciche. Ale tak nie jest. Zdrowe zwierzę, gdy jest uwalniany z komórek będzie zadowolić swego pana dobrą szybkość, zwinność i zaradność. Oznacza to, że zwierzę do komfortowego samopoczucia wymaga dość dużej powierzchni. Jedna osoba może żyć w klatce, która jest nie mniejsza niż 100 x 70 cm. Jeśli planujesz mieć parę, należy wybrać dom dla świnki morskiej o wymiarach 140 x 70. Jedyną rzeczą niezbyt wymagających, tych zwierząt, więc jest liczba kondygnacji. Zwierzęta czują się dość wygodne w klatce parterowym. Jeśli zamierzasz kupić komórkę lub zrobić to własnymi rękami, należy pamiętać, że będzie trzeba zbudować schronienie, obszar na posiłki, jak również umieszczać inne akcesoria.

Jak zrobić komórkę z rękami?

Dziś w sklepach produktów zoologicznych można kupić wszystkie akcesoria do konserwacji i pielęgnacji zwierząt. I pamiętaj, że można również zrobić dom dla świnki morskiej własnymi rękami. Ta opcja jest dobra, że można wybrać rozmiar i konfigurację domu na własną rękę. Ponadto gotowego domu będzie kosztować mniej niż w wersji fabrycznej. Tak, jak sprawić, by dom dla świnki morskiej? Będziesz potrzebował narzędzia i materiały: metal mesh, łączący narożniki, gęsty tektura (karton można zaczerpnąć z urządzeń gospodarstwa domowego) lub sklejki, taśma klejąca.

Zacznijmy produkcji palety. Łapy w gryzonie są bardzo wrażliwe i dlatego nie powinny być dopuszczone do PET są stale działa na siatce, podłoga musi być płaska. Przed przeniesieniem zwierzę to wlać trociny lub specjalny wypełniacz drewna. Kartonu lub sklejki zbierać pole z niskimi bokami. Odbywa się to w bardzo prosty sposób – wykroić prostokąt z uprawnień na ściankach bocznych, a następnie wyciąć i zamontować konstrukcję. Obkleyte folia palety w celu ochrony przed wilgocią. Teraz można zamontować samą komórkę z metalowej siatki. Połącz cztery ściany z metalowymi narożnikami i należy traktować wszystkie ostre krawędzie. Przez pragnienie, aby dach, ale doświadczeni hodowcy twierdzą, że świnki morskie potrzebują tylko wysokie boczne szyny. Jeśli komórka jest zamknięta na górze, należy konstruować drzwi z boku lub na górze, dzięki której pozwalasz zwierzę na spacer i paszy.

Mistrz dom-schronisko

Wszystkie gryzonie uwielbiają chować się w ustronnych miejscach, jest ono właściwe w ich poziomie genetycznym. Dla dużych zwierząt, ma sens, aby dom, który pasuje do wnętrza komórki. Najprostszym rozwiązaniem – aby znaleźć odpowiedni rozmiar okna z tworzywa sztucznego (można użyć puszkę jedzenia) i wyciąć wejście do niego. W dolnej części pokrywy nie powinno być. Jednak wielu hodowców występują ze względu na fakt, że zwierzę zaczyna żuć plastik. I to naprawdę nie jest bardzo pomocne dla zwierzęcia. Oferujemy Ci proste porady, jak uczynić ten dom świnkę morską z rękami ze sklejki lub drewna. Konstrukcja oznacza pole składa się z czterech ścian i dachu. Najtrudniej – aby wybrać najlepszą opcję połączenia. Pamiętaj, że zwierzę będzie gryźć jej schronienie, co oznacza, że klej nie odpowiada nam. Odbiór krótkie i smukłe goździki. Podczas jazdy na nich, upewnij się, że ostre końce trzymać nigdzie, a zwierzę nie będzie w stanie przebić osłonę i uruchomić na paznokciach.

zasadnicze wyposażenie

Nasz dom dla świnki morskiej jest prawie gotowy, pozostaje tylko ją zorganizować. Na posiłki trzeba karmniki i waterers. Jeśli regularnie dawać siano zwierzę, dostać specjalną adaptację siatki dla niego – Sennitsy. Jest również możliwe, aby zadowolić jadalne tunele dla zwierząt i punkty mineralny kamyki ząb. Od czasu do czasu kupić smakołyk na laski, nie zapomnij, aby zmienić wody i żywności, jak również w odpowiednim czasie, aby oczyścić komórkę.

Wykaz pozycji zakazane w domu świnki morskiej

Jeśli się dom dla świnki morskiej, należy używać tylko nowych i czystych materiałów, w skrajnych przypadkach – pakowanie produktów spożywczych. Pamiętaj, że wiele farb i klejów mogą być niebezpieczne dla zwierzęcia. Zawierają niedopuszczalnie świnki morskiej w akwariach i pojemników z tworzyw sztucznych, w takich warunkach trudno jest zapewnić dobrą wentylację i dopuszczalny wilgotności. Dom komórki dla świnek morskich powinien być wyposażony w akcesoria, które zostały zaprojektowane specjalnie dla tych zwierząt. Nigdy nie kupić koła jezdnego, jak nogi zwierzęcia są delikatne i nie pozwól wody w otwartych miski.