354 Shares 7855 views

Jak obniżyć lub podnieść kwasowość

Nowoczesny tempo życia sprawia, że człowiek zarabiać przędzenie i stale szukać nowych pomysłów dla swoich projektów. W rezultacie: nie możemy nawet jeść normalnie. Częste spożywanie kanapki i inne odpadki powoduje podrażnienie przewodu pokarmowego, co prowadzi do różnych chorób.

Jak zwiększyć kwasowość

Najczęściej ludzie cierpią z powodu naruszenia równowagi kwasowo-zasadowej w żołądku. Jeśli poziom kwasu spada, żywność jest słabo przyswajany i absorpcji. Choroba ta nazywana jest „zapalenie błony śluzowej żołądka o niskiej kwasowości.” Jeśli ta diagnoza jest najpierw trzeba przejść na dietę. Ważne jest, aby śledzić, co jesz iw jakich ilościach. Produkty, które zwiększają kwasowość:
– owoce;
– soki i napoje owocowe;
– czarny chleb;
– mięso;
– świeże owoce (kapusta, ogórki, etc.);
– marynaty i sałatki;
– szczaw i inne zioła.

Takie produkty mogą znacznie zwiększyć kwasowość. Przed siadając do każdej diety, należy skonsultować się z lekarzem. Fakt, że niska kwasowość może być objawem konkretnej choroby. Dlatego konieczne jest, aby postawić diagnozę. Dopiero lekarz określi swoją chorobę, można rozpocząć leczenie i przygotowanie diety.

Zdecydowanie za będzie przydatny do słuchania opinii dietetyka, ponieważ specjalista może również znaleźć Ci dietę zgodnie z indywidualnych cech organizmu. Ponadto, trzeba będzie powiedzieć lekarzowi, że jedzenie jest przyczyną alergii lub niechęć. Wszystkie produkty są wymienne, więc nie może być jedzenie, które należy spożywać niekoniecznie.

Oprócz tego typu jedzenie, trzeba również pamiętać o ilości i częstości podawania. Najlepiej jest trzymać się diety z codziennych posiłków. To nie przeciążać żołądka, a nie doprowadzić się do uczucia głodu, bo gdy wzrost kwasowości.
Ważne jest, aby nie mylić produktów, które są przydatne dla zdrowia, substancja szkodliwa, ale ma zwiększyć poziom kwasu w żołądku. Do tych ostatnich należą:
– naczynia tłuszczu;
– smażone mięsa i warzyw;
– wędzona;
– gazowane napoje bezalkoholowe;
– torty.

Oczywiście, ta żywność może zwiększyć kwasowość. Należy jednak być podejmowane jedynie w małych ilościach w postaci wyjątków od tej reguły. Jeśli jeść tych pokarmów dziennik, powołując się na chęć zwiększenia kwasowości, będzie nieuchronnie zarobić wrzodu lub innych poważnych chorób przewodu pokarmowego.

Dieta niższej kwasowości

Bardziej powszechnym problemem – zwiększona kwasowość. To jest obarczona rozwoju zapalenia żołądka lub wrzodów, a także związanych z nieprzyjemnymi objawami:
– bólu w żołądku;
– zgaga;
– gorzkie odbijanie;
– ogólne zmęczenie i zły stan skóry;
– niestrawność i zaparcia.

Posiłki w wysokiej kwasowości powinny być zrównoważone. Nawet najmniejsze odchylenie w diecie może prowadzić do zgagi i podrażnienie żołądka ścianach. trzeba będzie ograniczyć się do następujących środków spożywczych:
– bulion mięsny;
– cytrusowych;
– owoce tropikalne;
– pomidory;
– ciasta;
– soki świeże;
– żywność w puszkach;
– marynowane i wędzone produkty;
– smażone potrawy.

Aby poprawić i wyważone karmienie, skonsultować się z lekarzem. Specjalista może łatwo dokonać indywidualny harmonogram dieta posiłek. Zwykle w pierwszej kolejności podnieść żywności zgodnie z chorobą. Kwasowość w zależności od stężenia kwasu solnego w żołądku.
Pierwszeństwo należy do tych produktów, które nie będą w stanie znacznie zwiększyć kwasowość:
– warzywa parze;
– bulion warzywny;
– ryby;
– zboża;
– banany, orzechy, owoce suszone.