876 Shares 6866 views

Niebezpieczne choroby zakrzepowe. Leczenie.

Co jest zakrzepowe? Zapalna choroba żył, a jego zablokowanie przez zakrzep. Najczęściej w kończynach dolnych. Zakrzepowe mogą wystąpić poważne powikłania po doznaniu ciężkich chorób zakaźnych, ale najczęściej w połączeniu z przejściem w procesie zapalnym istniejących ran ścianką żyły. Kobiety tworzą po urodzeniu. Zwiększona krzepliwość krwi, zmiany stanu ściany żył, powolne tempo przepływu krwi przez naczynia – tych procesów, które są zdolne do prowokowania wygląd i rozwój zakrzepowego zapalenia żył.

Jest to poważna choroba, która wymaga natychmiastowego leczenia. Zakrzepowe niebezpiecznych powikłań, zwłaszcza zakrzepicy żył twarzy i miednicy. W pierwszym przypadku, proces zapalny może mieć wpływ na żyły mózgu, a w drugim – do ataku na wątrobę.

Zakrzepowe może być ostry lub przewlekły. W zależności od głębokości dotkniętych żył powierzchownych – i zakrzepica żył głębokich. Zabieg zawsze przepisywane przez lekarza i konieczne jest ściśle stosować się do jej zaleceń.

Najbardziej niebezpieczne i aktywnie płynący choroba – ostre zakrzepowe zapalenie żył. Zwykle zaczyna się nagle rozwija się w ciągu kilku godzin. Chory człowiek przeżywa silny ból wzdłuż żyły, pęcznieje kończyn gwałtownie pogarsza się stan zdrowia.

Temperatura ciała wzrasta do 39 stopni, a czasami wyższa, drżenie pacjenta. Następnie dreszczyk mogą zapadać – przewlekłej. Prawie zawsze, Wiedeń pozostaje zamknięty, a to prowadzi do trudności odpływu krwi z kończyn dotkniętych obrzęków rozwiniętych, a często pojawienie się żylaków. Na pierwszych objawów ostrego zakrzepowego zapalenia żył pacjenta powinny być natychmiast zbadane przez lekarza.

W niektórych przypadkach pacjent może być hospitalizowany. W odpowiednim czasie leczenia u lekarza i prowadzone przez leczenia miejscowego stanu zapalnego powiedzie się w ciągu kilku dni. Jeśli choroba nie jest leczona (lub samoleczenia) lub później zwrócić się do lekarza, prawie dziewięćdziesiąt siedem przypadków na sto zakrzepowe przyjmuje postać przewlekłą.

Długi, powolny, z okresowymi zaostrzeniami choroby – przewlekłe leczenie zakrzepowego zapalenia żył, które również trzeba poświęcić na receptę i pod nadzorem lekarza. Wzywamy was znowu i znowu – nie siebie! Nie należy przyjmować leków, które zostały przepisane przez lekarza swojego sąsiada. Może to doprowadzić do nieodwracalnych skutków.

Szczególne postacie tej podstępnej choroby obejmują zakrzepowe zapalenie żył migracyjną. Leczenie tej postaci choroby należy rozpocząć jak najszybciej. Choroba rozpoczyna się wraz z pojawieniem się bolesne guzki w żyłach powierzchownych jednej kończyny, a potem nagle pojawiają się w drugim. Pojawienie się guzków może towarzyszyć gorączka. Kiedy objawy pacjenta należy położyć do łóżka, kończyna leżał na małym wałkiem i natychmiast wezwać lekarza. Aż do przybycia lekarzy nie podejmować żadnych działań. Nie masować nogę! Nie trzeć żadnych maści. Może to spowodować oddzielenie skrzepu krwi!

W przewlekłej zakrzepowe zaleca stałą noszenia pończochę elastyczną lub pomocą elastycznego bandaża, LFK wizyty. Jeśli zdiagnozowano „zakrzepowe” leczenie w ośrodku nie może być krótszy niż sześć miesięcy po usunięciu ostrego ataku.