587 Shares 3192 views

Co to jest ESR w badaniu krwi? Jak wskazują odchylenie od normy?

myje krwi wszystkich narządów i układów, więc w pierwszej kolejności odzwierciedla anomalii występujących w organizmie. Morfologia jest zliczyć liczbę wykrytych komórek (erytrocyty, leukocyty, retikulocytów, płytek krwi), zwiększenie lub zmniejszenie ilości, które wskazują pewną patologii.

To jest analiza ESR krwi, chcielibyśmy poznać wielu ludzi idzie do lekarza na temat różnych chorób. OB (OB) zależy od składu cząsteczek białka w osoczu.

Jak jest analiza?

We krwi in vitro, z dodatkiem środków zapobiegających krzepnięcie, jest umieszczony w rurze wąskie i wysokie. Przez godzinę czerwone komórki krwi zaczynają spadać pod własnym ciężarem na dno, opuszcza szczyt osoczu – żółtawej cieczy. Pomiar jego poziomu w celu określenia szybkości sedymentacji w mm / godzinę.

Dlaczego ta?

To jest analiza ESR krwi i jakie czynniki wpływają na to, wie każdy lekarz, który leczy choroby zapalne. Szybkość sedymentacji erytrocytów może rosnąć i maleć, co wskazuje reakcję organizmu. Czerwone krwinki są szybko przesuwa się w dół wygląd innych dużych cząsteczek – przeciwciał lub fibrynogenu. Białka te wytwarzane są w czasie pierwszych dwóch dni po infekcji. Właśnie wtedy zaczyna zwiększać parametr ESR, osiągając szczyt na 12-14-go dnia choroby. Jeśli na tym poziomie był wzrost liczby białych krwinek, oznacza to, że organizm jest aktywnie walczyć z mikrobami.

Zwiększenie lub zmniejszenie szybkości sedymentacji

Dowiedzieć się, co jest w analizie ESR krwi, dlaczego stawka może zostać zwiększona, możliwe jest w recepcji lekarza prowadzącego. Wskaźnik dla kobiet wynosi od 2 do 15 mm / h, a dla mężczyzn – od 1 do 10 mm / h. Oznacza to, że słaba płeć jest bardziej podatne na zapalenie. Najczęściej powodem przyspieszenia ESR mianowicie procesów takich jak:

 1. ropne zapalenie (zapalenie migdałków, choroby kości, przydatków).
 2. chorób zakaźnych.
 3. nowotworów złośliwych.
 4. choroby autoimmunologiczne (reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycę, stwardnienie rozsiane).
 5. Zakrzepy.
 6. Marskość wątroby.
 7. Anemia i raka krwi.
 8. choroby układu wewnątrzwydzielniczego (cukrzyca, wole).

Nieszkodliwe przyczyną wysokiej OB może być ciąży.

Zapytaj lekarza, co analiza ESR krwi, jest to możliwe i gdy opóźnienie w tle:

 1. Wrzód żołądka.
 2. Wirusowe zapalenie wątroby typu.
 3. Czerwienica prawdziwa (przewlekła białaczka) oraz z powodu niewystarczającego zaopatrzenia w tlen do komórek (choroba serca, płuc).
 4. Dystrofia mięśniowa.
 5. Ciąża i głód.

U pacjentów przyjmujących leki sterydowe do leczenia zapalenia stawów, astmy i zwiększoną szybkość sedymentacji erytrocytów we krwi.

Kiedy trzeba iść do lekarza i być testowane?

Zdarza się, że wynik badania krwi pozostają bez wyjaśnienia. Następnie należy udać się do lekarza na pytanie, co jest ESR w badaniu krwi (dawniej znany jako erytrocytów szybkość opadania).

Poziom w górę do 30 mm na godzinę – jest przejawem zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego, zapalenie narządów płciowych, zapalenie gruczołu krokowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek. Najprawdopodobniej choroba jest w stadium przewlekłym, ale wymaga nadzoru lekarza.

Poziom oleju jest wyższa niż 40 mm na godzinę – jest to okazja dla badania na dużą skalę, ponieważ wartość wskazuje na poważne zakażenia, zaburzenia metaboliczne funkcje krwi i systemu immunologicznego, kieszenie zmian ropnych.