724 Shares 6682 views

Co czuje człowiek przed śmiercią

Każdy wie łacińskiego popularne memento mori wyrażenie, którego bohaterowie starego radzieckiego filmu błędnie tłumaczone jako „moment. – do morza” W rzeczywistości, motyw morski, stwierdzenie to nie ma znaczenia, a jej dosłownym tłumaczeniu znaczy „pamiętać śmierć”. Niektórzy obawiają się wieczną mgiełkę w pewnym stopniu obecny w każdym z nas. Nie ma chyba światło dla tych, którzy przynajmniej raz w życiu myślał o czym jest śmierć, jak, kiedy i dlaczego chodzi, że człowiek czuje się przed śmiercią, etc. Niestety, nic na ziemi nie jest wieczne, a człowiek – nie jest wyjątkiem.
Strach przed śmiercią nie jest patologia lub oznaką tchórzostwa, jeśli nie przejdzie rozsądne granice. Każda z nas wydają się martwić o jego życiu, i to jest w porządku. Gorzej, gdy zdrowy strach, ma jedynie na celu należy podjąć, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji, okazuje się fobii. Do powstania takich uczuć, istnieje wiele powodów. Przede wszystkim, jest to niepewność i niechęć do bycia zapomnianym przez ich potomków. Innym częstym powodem – strach śmierci. Nikt nie może wiedzieć z wyprzedzeniem, kiedy to będzie i jaki sposób wybiera. „To będzie szybkie lub boleśnie? Co czuje człowiek przed śmiercią? Czy łatwo rozstać się z życiem? Jakie słowa przed śmiercią udaje mu się wypowiedzieć umiera? „- jak chłodzenie pytania odwiedzić wszystkich mieszkańców świata, i więcej niż raz. Uzyskaj jasnych odpowiedzi do nich nie jest możliwe, ponieważ zarówno na śmierć i życie każdego człowieka ma swoje.

Zazwyczaj panika nicości jest bardziej typowa dla ludzi, którzy żyją nudne, nudne i pozbawioną radości życia niż te, których egzystencja jest pełna wszelkiego rodzaju ciekawych wydarzeniach. Pierwsza obawa, że jeszcze nie miał czasu podczas jego pobytu na ziemi, druga to czasami tylko raz zadać takie pytania – mają życie i tak, jak mówią, czyraki. Często strach przed opuszczeniem tego świata nagle widać na tych, którzy przeszedł poważną operację w znieczuleniu głębokim i długotrwałym lub ludzi, którzy byli w stanie śmierci klinicznej. Opowieści mówią, odzyskując przytomność, czasami przerażające. Oczywiście, nie jest łatwo wrócić do normalnego życia „będąc na granicy światów” i doświadczenia, co człowiek czuje się przed śmiercią, pozostając w rzeczywistości żyje. Tacy ludzie często boją się iść spać w nocy, bo mają silny lęk nie obudzić się rano. Radzić sobie z podobnymi fobie możliwe, a nawet konieczne. Najpierw spróbujmy zrobić to sam, na przykład, aby zatrzymać plany długoterminowe, ale aby żyć „dziś i teraz” stara się wypełnić jego codziennie z ciekawych wydarzeń. Jeśli takie leczenie nie pomaga, że jest mądry, aby szukać profesjonalnej pomocy u specjalisty.

Niezależnie istnieje obawa o życie swoich krewnych i bliskich. Rzeczywiście, trudno sobie wyobrazić, że osoba, którą kochasz, nagle zniknął. Jeszcze trudniej obserwować stopniowe zanikanie bliskiego przyjaciela lub krewnego (na przykład podczas długiej chorobie), nie będąc w stanie coś mu pomóc, aby jakoś złagodzić cierpienia. Aby trochę uspokoić się i ożywić układ nerwowy, należy przypomnieć, że śmierć – to nie tylko logiczny koniec ziemskiego ciała, ale również początek nowej podróży duszy. Być może w innym świecie i innym wyglądem będzie o wiele lepiej niż na naszej ziemi.

Podsumowując, chcę powiedzieć, że strach przed śmiercią nie niszczy osobę w trakcie jego trwania. Każdego dnia możemy narazić się na niebezpieczeństwo – przekroczyć jezdnię, gdzie możemy iść po przystojnego kierowcę, latać samolotem, które są stale spada, spotykamy ludzi, którzy nie zawsze mają dobre intencje. Nawet we własnym domu, nie są ubezpieczeni na wypadek pożaru, trzęsienia ziemi lub upadku żyrandola na głowie, które mogą również prowadzić do zgonu. Po prostu nie myśleć o tym stale w farbie jest to, że człowiek czuje się przed śmiercią, co myślał w ostatniej chwili swego życia, i inni. Już dawno udowodniono, że myśli są materializacją nieruchomości, więc nie kusić losu, przyciąga niepożądaną sytuację z nieodwracalnymi konsekwencjami.