522 Shares 2386 views

"Mercedes-banana" – drzwi do świata "Mercedes"

Niezupełnie nieoczekiwanie dla pragmatycznych Niemców, powszechnie uznawanych za najlepszych mechaników na świecie, a nie bez ironii, kilka lat temu nagle wymieniono nową markę samochodów Mercedes-Benz CLA – Mercedes-Banana. W tym artykule opowiemy o zaktualizowanej wersji tego urządzenia w tym roku. Dlaczego banan? Opowieść o niemieckim kompozytorze Bachie, który nagle wziął i napisał swój słynny "Żart", tak bardzo, że wszyscy parsknął: słuchając jej, czujesz łatwość Mozarta. Niemcy mają oczywiście specjalne poczucie humoru.

Poważnie, jedyny "bananowy" składnik gwałtownego, czterodrzwiowego przedniego napędu na koła z unikalnym współczynnikiem "seryjnego" współczynnika oporu 0,23 był tylko powłoką antykorozyjną dna. Zaskakująco silny i ekonomiczny materiał z włókna bananowego Abaca został wyprodukowany przez firmę z Phillipine.

Thomas Weber (rada dyrektorów Daimlera AG) jest szczególnie istotny dla tego modelu, ponieważ jego niszą rynkową są osoby młode w wieku 30 lat mające wewnętrzne ambicje i maksymalizm. Po nieoczekiwanym romantyzmie nazwał "Mercedes-bananem" 2013 "drzwi wejściowe do świata Mercedes".

Jeśli mówimy o projekcie, podstawą stworzenia była klasa A. Nawet przy "zaawansowanych" niemieckich technologiach czują się rezerwy w celu udoskonalenia dynamiki samochodu: 100 km / hw 8,5 sekundy za zbytecznym coupe! Brak ekspertów "początkujących" wyjaśnia gładkość maszyny. Ale w drodze charakter samochodu zmienia się, staje się szybki i agresywny: "Mercedes-banana" czuje się swobodnie przy 230 km / h na autostradzie. Miłośnicy samochodów z pewnością będą cieszyć się swoją gospodarką: 4,3 litra na 100 km poza miastem, 7,4 litra w mieście, 5,4 litra w mieszanym trybie. Wymiary Mercedesa CLA o długości, szerokości, wysokości wynoszą 463 cm, 177,7 cm, 143,7 cm. Trunk jest bardzo pojemny (470 l).

Projektanci celowo odeszli od tradycyjnej klasy biznesowej Mercedes-Benz. Samochód odpowiada charakterystycznemu coupe sportowemu, głosząc młodzieżowy rodzaj jazdy, stworzony tak, aby cieszyć się obsługą kierowcy, jednością z drogą.

Serce tego żelaznego konia znane jest już z silników benzynowych typu A klasy A o pojemności 1,6, rozwijających moc 156 litrów. Z. I 2,0-221 litrów. Z., Odpowiadając modyfikacjom CLA200 i CLA250. Dostarczono także turbodiesel o pojemności 2,1 i pojemności 170 litrów. Z. "Mercedes-banana" jest wyposażony w dwa rodzaje skrzyń biegów: sześciobiegową lub 7-biegową automatyczną. Obecnie inżynierowie noszą cechy charakterystyczne platformy biznesowej dla sportu, na co są prawdziwe dowody. Już w 2014 roku pojawi się nowa, sportowa modyfikacja "banana" z 350-litrowym silnikiem. Z!

Następnie będziemy oznaczać podstawowe różnice między tymi dwoma grupami. 250-calowy model z napędzanym napędem na wszystkie koła i sztywnym zawieszeniem sportowym zapewnia kierowcy idealną równowagę zawieszenia sportowego: nędzne walce, idealne szybkie łuki, prawie bez wahadła, zrównoważone działanie hamowania. Należy jednak zauważyć, że "Mercedes-banana" -250, jakby wzbudzający drżenie, traci swoją atrakcyjność na uderzeniach i pęknięciach drogi. 200. model napędu przedniego jest gładszy w takich przypadkach. Jego "chip" jest zmodyfikowanym zawieszeniem. Ponadto, że przednie – McPherson – tradycyjnie dodaje się do poprzecznego stabilizatora "Mercedes", projektanci opracowali innowacyjną dodatkową stabilizację tylnej, półautomatycznej.

Salon i zarządzanie samochodem są tradycyjnie dostosowywane do kierowcy. Nowy "Mercedes-banan" jest wygodny, ergonomiczny, wyposażony w system stabilności jazdy na drogach, wspomaganie układu kierowniczego, asystent parkowania, klimatyzację, szyby z napędem elektrycznym, tempomat.

Cena podstawowego 200-tego modelu to 1270 tysięcy rubli. Istnieją również dwa pakiety opcji: Styl życia i Sport Dynamics z kamerą wsteczną i nawigatorem na 120 i 130 tysięcy rubli. Odpowiednio.