741 Shares 8228 views

Jak przywrócić ciało? Naprawa własnymi rękami

Z pewnością wielu właścicieli samochodów musiało zdradzić samochody. I chociaż konsekwencje takiej awarii są czasami nieistotne dla wewnętrznego projektu samochodu, to wynikające z tego zera lub zarysowania na lakiernie jest bardzo widoczne. Niektórzy kierowcy nie przywiązują wagi do tego i kontynuują jazdę w obskurnym samochodzie. Jednak co się stanie, jeśli spojrzysz na pojazd z estetycznego punktu widzenia? Kiedy spojrzymy na wygląd poobijanego i zarysowanego samochodu, negatywne wrażenie jego właściciela staje się natychmiastowe. Dobrze zadbany samochód to wizytówka właściciela. Dlatego musisz dbać o jego wygląd. W tym artykule zajmiemy się naprawą ciała własnymi rękami.

Wybór farby

Jeśli na powierzchni maszyny było tylko zarysowanie, aby go wyeliminować musimy mieć odpowiednią farbę i podkład. Jeśli jednak metal został uszkodzony w konstrukcji, zakupujemy również dodatkowy wypełniacz (ale o tym później porozmawiamy) i zastosujemy go do nadwozia. Samodzielna naprawa lakierów przy użyciu tak zwanych "ołówków do usuwania deformacji" jest bezużyteczna. Faktem jest, że przy użyciu tego narzędzia można tylko częściowo ukryć widoczne wady, ponieważ grubość farby nie zawsze odpowiada głębokości szczeliny zera. Wybierz farbę, którą musisz bardzo ostrożnie. Nigdy nie odbieraj butelek przypadkowo. Nawet jeśli kolor jest taki sam, cień może być bardzo różny. Numer farby musi być w pełni zgodny z tym, który producent zastosował do nadwozia.

Naprawa własnymi rękami: shpaklyuem, gruntowana i malowana

Jeśli chodzi o starter, może to być dwa typy – do malowania i metalu. Zastosowanie konkretnego gatunku zależy bezpośrednio od stopnia uszkodzenia. Jeśli po wypadku na ciele powstaje również zęba, w takim przypadku nie można zrobić bez szpachlowania. Najpierw musimy odtłuścić powierzchnię i piasek papierem ściernym. Po przygotowaniu kitu i przyklej go do uszkodzonego korpusu. Napraw z własnymi rękami na tym oczywiście nie kończy się, a podczas osadzania materiału w kłębie szybko wyrównujemy jego powierzchnię. Po wyschnięciu zęba szpilki nie będzie tak zauważalny, ale dla osiągnięcia pożądanego efektu trzeba po raz kolejny chwycić papierem ściernym. Potem można zagruntować ciało. Naprawy własnymi rękami powinny być przeprowadzane przy użyciu drugiego rodzaju aerozolu: nawet jeśli samochód ma produkcję krajową, primer powinien być importowany. Umieścimy je w jednej warstwie i przystąpimy do malowania ciała. Nakładać materiał w trzech warstwach, aby całkowicie ukryć mikropęknięcia. Dla dodatkowego połysku można lakierować powierzchnię. Poniżej znajduje się zdjęcie samochodu rannego w niewielkim wypadku.

Na lewo – zdjęcie przed naklejeniem i malowaniem, po prawej – po. Wynik jest imponujący, prawda? I to pomimo faktu, że ciało zostało naprawione własnymi rękami, bez pomocy specjalistów. To będzie dla ciebie, jeśli zastosujesz się do wszystkich powyższych instrukcji.