494 Shares 3986 views

Tuning "Lanos" własnymi rękami

Koreański sedan Daewoo Lanos, który pojawił się w 1997 r., Nie zyskał natychmiast popularności i uznania kierowców. Nowością nie wyróżniał się rewolucyjny design i doskonałe właściwości jezdne, dzięki czemu dwa lata później został wycofany z produkcji. Życie Lanos nie kończyło się jednak. Od 2005 r. I do dnia dzisiejszego ten "budżet" został z powodzeniem produkowany z możliwością ukraińskiego ZAZ. W krajach byłego ZSRR dziesiątki tysięcy podróży "Lanos", aby w jakiś sposób odróżnić ich żelaznego przyjaciela od tłumu, kierowcy dostrajają je manekinami i nalepkami. Ale to tuning naprawdę przyniósł wynik, musisz zaplanować z wyprzedzeniem przyszły wygląd samochodu.

Tuning "Lanos" własnymi rękami za pomocą pakietów aerodynamicznych

Dziś ten sposób strojenia jest bardzo popularny wśród naszych kierowców. Pakiet aerodynamiczny – kompletny zestaw plastikowych zestawów nadwozia, progi i spoilery, które natychmiast zamieniają nudny podkompakt w cel uniwersalnej uwagi. Kupując takie pakiety, nie tracisz czasu, szukając innych szczegółów. Jednocześnie wiesz, jaki jest kształt maszyny, jaką ma w przyszłości. Wśród wielu producentów tych zestawów znajduje się pakiet tuningowy WRC. Jak wygląda w rzeczywistości, możesz zobaczyć na drugim zdjęciu.

Gdyby nie za zaokrąglone reflektory, Daewoo Lanos byłby nierozpoznawalny. Pakiet aerodynamiczny zmienił prawie wszystko: zderzak, spojler, maskę z wlotem powietrza, kratę chłodnicy i progi aerodynamiczne. Wszystkie te szczegóły harmonijnie uzupełniają się nawzajem i sprawiają, że nisko napędzane Lanos są bardziej sportowe.

Tuning "Lanos" – zdjęcie. Metoda nr 2

Ale jeśli chcesz stworzyć własny, niepowtarzalny wygląd samochodu, możesz samodzielnie zakupić wszystkie te części. Pamiętaj, że w tym celu potrzebujesz dużo czasu, więc zanim kupisz, bądź cierpliwy. Zdarza się, że zestaw zderzaków strojeniowych składa się tylko z jednego elementu, a drugi (na przykład przedniej części) może pojawić się tylko w ciągu miesiąca. W związku z tym zakup części tylko w zestawie.

Jeśli chodzi o konkretne spódnice, tuning "Lanos" lepiej rozpocząć od instalacji spoilera. Nie ma zbytniego wpływu na powierzchnię samochodu, ale da mu trochę smaku. Takie "Lanos" nie będą dokładnie przypominały tych, które są oznaczone na ZAZ.

Ogólnie rzecz biorąc, spoiler jest uważany za najbardziej skuteczny element stylizacji. A jeśli wcześniej takie dostosowanie możemy zobaczyć tylko w samochodach wyścigowych, teraz jest zainstalowany nawet na "Lada". I niech nie sprawi, że twój samochód będzie tak potężny, jak wyścigi, ale zewnętrznie taki tuning "Lanos" będzie bardzo atrakcyjny. Ponadto auto-spoiler poprawia właściwości aerodynamiczne.

Tuning Lanos. Instalowanie dodatkowych elementów

Z powodzeniem uzupełnia nowy wygląd sedan i zestaw alternatywnych optyk. Dla niej można kupić dodatkową "rzęskę", a na masce zastosować airbrushing lub film węglowy. Pamiętaj – takie strojenie "Lanos" na pewno nie zostało pozostawione bez uwag!