576 Shares 7354 views

Daewoo Matiz – kompaktowy samochód miejski

W warunkach miejskich kompaktowość samochodu jest znaczną zaletą, a także łatwością manewrowania i ekonomicznym zużyciem paliwa. Znalezienie odpowiedniego parkingu w części biznesowej miasta lub w pobliżu centrów handlowych i rozrywkowych nie jest łatwe, a właściciele samochodów opuszczają swoje pojazdy kilka przecznic od miejsca, w którym byłoby pożądane lub preferowane transport miejski, taksówka lub spacer.


Niewielki wymiar Daewoo Matiz pozwala kierowcy na szybkie znalezienie odpowiedniego miejsca postojowego, nawet w najtrudniejszych sytuacjach, bez obawy przed uszkodzeniem zderzaka lub lustra sąsiednich samochodów. Pojemność silnika, obliczona na 0,8 litra, wystarcza do ruchu z umiarkowaną prędkością w strumieniu transportowym z uwzględnieniem prawdopodobieństwa pojawienia się w korku. Zużycie paliwa jest minimalne, co czyni samochód bardzo ekonomicznym.

Ważnym argumentem za kupnem Daewoo Matiz dla Rosjan była jego przystępna cena, nieprzekraczająca 3-5 tysięcy dolarów amerykańskich dla używanego modelu pięć lat temu i 10 – dla nowego i niedawno opuszczonego z przenośnika. Możliwość zakupu na kredyt Matiz jest obecnie jako oficjalni dealerzy i inne salony. Aby zostać właścicielem tego pojazdu, wystarczy zapisać 20% jego wartości i wystąpić do banku o odpowiednią pożyczkę docelową.

Projekt zewnętrzny Daewoo Matiz i poziom komfortu w salonie odpowiadają standardom klasy ekonomicznej, a także poziom bezpieczeństwa i niezawodności w procesie zarządzania. Jeśli chodzi o szkodliwe emisje w atmosferze, ostatnio poziom ich odpowiada poziomowi Euro 3 i jest uznawany za akceptowalny. Samochód zyskał wizerunek najpopularniejszego samochodu dla kobiet i najlepiej nadaje się do zabrania dziecka do szkoły, do podróży po zakupy lub do pracy.

Jest odpowiedni dla osób spokojnych, którzy preferują stały i mierzony rytm życia i podobne zachowanie jako użytkownik dróg. Decydując się na taki zakup, należy zwrócić szczególną uwagę na własne środki bezpieczeństwa i zadbać o wyposażenie kabiny pasażerskiej w poduszki powietrzne, biorąc pod uwagę kruche ciało i niskie wartości uzyskane przez samochód w ramach wielu testów zderzeniowych. Daewoo Matiz jest doskonałym rozwiązaniem do prowadzenia pojazdów na ulicach miasta i starannej konserwacji będzie trwać długo, bez powodowania szczególnych problemów.