482 Shares 3603 views

Toyota Carina: specyfikacje, dane techniczne

Toyota Carina – jest to dość znany samochód, odnoszący się do sedanów klasy średniej. Został wydany w latach 1970-2001. Jego poprzednikiem jest model Toyota Corona. To tylko niewielka część tego, co można powiedzieć o tej maszynie. W rzeczywistości ma wiele różnych cech, które należy wspomnieć.


Prehistorii

Więc na początek kilka słów o modelu. Deweloperzy samochodów Toyota Carina planowali bardziej sportowe w zewnętrznej części samochodu (jeśli porównamy je z poprzednim modelem). Specjaliści postanowili zwrócić większą uwagę na projekt, aby model zaczął kupować młodzież. Ciekawe jest również, że co cztery lata było nowe pokolenie samochodu. I co roku deweloperzy spędzili na modelach albo restylingu czy faceliftingu. Nastąpiło niewielkie zmiany techniczne, głównie wygląd.

Model został oparty na Toyota Celica. Warto zauważyć fakt, że model "Karina" został przedstawiony jako sedan sportowy. Następnie programiści produkowali ogromną liczbę różnych wersji, ale wersja pasażera była tylko jedna – i stała się znana jako Toyota Carina Surf. A trzecie pokolenie zostało wydane w 1988 roku – tylko wtedy, gdy cały zakres "Karina" stał się napędem na przednią oś.

Ciekawe fakty

Warto zauważyć, że dopiero pod koniec lat 80-tych i na początku 90-tych w Japonii stał się popularnym sedanem. Jednak firma "Toyota" wciąż produkowała uniwersum pasażerów. Wydawało się, że nie było w tym czasie. Ponadto stwierdzono pewne przekonanie, że techniczne cechy tego wagonu były niemal identyczne z tymi, które mogłyby pochwalić się samochodami Van. Toyota Carina została wyposażona w te same jednostki napędowe, które zostały zainstalowane na pozostałych modelach samochodów. Które z nich? Oto jednostki, które zostały zainstalowane pod maską samochodów Toyota Carina: silnik benzynowy wynosi 1,8 i 1,5 litra (a oba wersje to 4 cylindry) a silnik wysokoprężny wynosi 2 litry. Nie za bardzo i świetny wybór. Ale tak wyglądał model, więc jest to znaczna różnorodność malowania ciała. Chociaż tutaj wybrano opcję "niebieski metalik" z "ciemnoszarym".

Model "hardtop"

To jest specjalna Toyota Carina. Charakterystyczną cechą, która została następnie podana bezpośrednio przez producenta, jest to, że jest sedanem sportowym. Luksusowi, bogaci – na przykład nie można nazwać "Kariną". Ale już w 1990 roku nastąpiły pewne zmiany. Na lepsze, oczywiście. Na jednostce napędowej o pojemności 2 lub 1,5 litra postanowiono zainstalować system EFI, a także przekształcić styl samochodu.

A potem, dwa lata później, został wypuszczony model napędu na przednie koła. Był to samochód z piątą generacją – sportowy wizerunek, w którym wyraźnie dostrzeżono elementy japońskiego luksusu. Wielu porównuje ten samochód z jego poprzednikiem. Istotnie, solidna część elementów nadwozia i wszystkich innych podstawowych elementów są absolutnie identyczne z koroną. Oto tylko techniczne cechy innych. Nie trzeba dodawać, że "Karina" piątego pokolenia była pierwszym samochodem pod maską, w której Japończycy zainstalowali jednostkę napędową Lean Burn. Początkowo był to 1,8-litrowy silnik, a następnie pojawiła się wersja 2-litrowa.

Kompletne komplety najnowszej generacji

Najlepsze są północne wersje modelu. To o nich i powinny być powiedziane. Pierwszą rzeczą, którą chciałbym zwrócić od razu, jest zwiększony silnik silników, który zapewnia większą moc jednostek. Ale to tylko jedna z głównych zalet. Północne komplety wyróżniały się doskonałym systemem ogrzewania, grzałką bocznych skrzydeł, wysokiej jakości tapicerką bagażnika i kaptura, podgrzewanymi wycieraczkami, lustrami i okularami. Oprócz powyższych, były inne różne funkcje. Czujniki światła, światła przeciwmgielne, deflektory okien, światła lokalne, elektroniczna tablica wyników (z obrotomierzem, cyfrowy odczyt cyfrowy ), oświetlenie rękawiczek i zapłonu, dywaniki … nawet automatyczna skrzynia biegów mogłaby pracować w dwóch trybach – PWR i MANU. Tak więc te wersje Toyota Carina są znacznie silniejsze niż modele podstawowe.

Wersje G-Edition i L-Edition

Chciałbym również zauważyć te modele z osobną uwagą. Są także wyposażone w bardzo interesujące opcje. Automatyczna skrzynia biegów działa również w kilku trybach: PWR, MANU, OverDrive, Normal (ekonomicznie). Automatyczna klimatyzacja, dodatkowa lampa stopu, ekonomiczny tryb pracy silnika, a nawet okna elektroniczne na wszystkich drzwiach. Ponadto, model ten może pochwalić się oryginalnymi klapami, listwami, uchwytami i lustrami dla koloru nadwozia. Tylne siedzenia nie mogły być złożone w proporcjach 1: 2.

Domyślnie samochody były wyposażone w klimatyzację, regulację koła kierownicy, centralny zamek, klucz zdalny, wspomaganie układu kierowniczego, ABS, poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa, stabilizatory (z przodu iz tyłu), wiele innych przyjemnych funkcji zapewniających komfort.

Specyfikacje techniczne

Mówiąc o modelu ostatniego pokolenia, nie możemy zapomnieć o tym ważnym temacie. Muszę powiedzieć, że pod maską tych samochodów są dość dobre agregaty. Najsłabsze ze wszystkich istniejących (pojemność – 2 litry) rozwijają pojemność 88 litrów. Z. Zainstalowano go pod maską modeli odnoszących się do korpusów ST-210 i ST-215. Oczywiście jest to ekonomiczny silnik, czyli diesel. Większa wersja to 94-cio silnik, 2,2-litrowy.

A teraz o jednostkach benzynowych. Najbardziej potężnym jest silnik 1,6-litrowy o mocy 165 KM. Zainstalowano go pod maską karoserii AT-210. Również modele były wyposażone w silniki 140-, 115- i 100-silne.

Teraz kilka słów o kosztach. Oczywiście zmienia się w zależności od roku produkcji i stanu maszyny. W zasadzie, dobra wersja wersji 90 może być kupiona za 170-230 tysięcy rubli. Tak więc na przykład model z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra o pojemności 1,6 litra i manualną skrzynią biegów kosztuje 220 000 rubli.

Naprawa Toyota Carina

Niezależnie od tego, jak dobry model ten zdawał się kochać samochody Toyoty, ma to własność zerwania. Mimo to maszyna nie jest nowa i logiczne jest przypuszczanie, że wymaga regularnych inwestycji. Części zamienne Toyota Carina są dość drogie, ponieważ są trudne do zdobycia.

Jakie są najczęstsze przypadki inwestowania pieniędzy w tę maszynę? Czyszczenie BDZ – pożądane jest to regularnie. Amortyzator ma tendencję do bardzo brudnego. Lepiej jest powierzać tę sprawę specjaliście, ponieważ niedoświadczony człowiek będzie trudny do pociągnięcia węża chłodzącego. Często wymagane jest także zestawienie luzów. Wielu właścicieli odnotowuje fakt, że często trzeba zmieniać płyty. Ale to dobrze, praktycznie nie ma problemów z jednostkami napędowymi. Generalnie, jeśli kupujesz Toyota, musisz być gotowy na dodatkowe koszty.