732 Shares 3199 views

Co oklejanie krawędzi maszyna kupić? Przegląd marek

Okleiniarka – nowoczesny sprzęt, bez którego nie może zrobić nic z produkcji mebli. Odpowiednie urządzenia tego typu, w celu nadania gotowych części szafy, stoły, krzesła, i tak dalej. G. wygląd końcowy. Z tego urządzenia do zastosowania dekoracyjnego części brzegowych folii PCV, fornir, melamina taśmy, listwy drewniane , i tak dalej. D. Na maszynie tego typu selekcji należy zwrócić uwagę zarówno na jego cech strukturalnych i producent Mark.

Ogólny opis urządzeń

Konstrukcja takich urządzeń, jak urządzenia do oklejania krawędzi, obejmuje następujące główne elementy:

 • materiał mechanizm podający;

 • System ogrzewania i stosowania kleju;

 • Mechanizm mocujący;

 • Frezowanie moduł;

 • Moduł gniazdka.

Systemy ogrzewania jest jednym z najważniejszych elementów tego typu urządzenia. Fakt, że klej dla maszyn do oklejania krawędzi najczęściej stosowane termicznego. wykroje przetwarzanie odbywa się na stole PCB. Ustalono również moduł bazowy ze wszystkich systemów i mechanizmów.

Urządzenia są przeznaczone do obróbki końców strukturalnie najbardziej skomplikowanych wszystkich, stosowanych w produkcji mebli. Zrobić maszynę oklejania własnymi rękami, na przykład, jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Nawet doświadczeni producenci mebli powinni nabyć najlepszy sprzęt gotowy, nawet z drugiej ręki.

Przy zakupie, między innymi, należy zwrócić uwagę na markę. Ze względu na duża liczba węzłów i elementów w projektowaniu takich urządzeń naprawczych są zwykle bardzo skomplikowane i kosztowne. Dlatego też, nawet w małych branż powinny używać tylko najwyższe modele jakości od znanych producentów.

Zasada działania

Maszyny funkcyjnych tego typu na dość prostej technologii. W ozdobnej taśmy przeznaczonej do wykańczania krawędzi puste, klej nakłada się w specjalnej kąpieli nagrzanego do 150-200 stopni. Następnie mechanizm podający, aby przejść do taśm i jednocześnie rozpoczyna przedmiotu obrabianego po stole. Ponadto, działanie zaciskowe jest włączony układ, którego główne elementy konstrukcyjne są cylindryczne walce.

W kolejnym kroku w pracach wchodzi do frezarki. Mechanizm ten usuwa nadmiar materiału. Po przecięciu krawędzi taśmy jest zamocowany do przedmiotu obrabianego z diety. Odpowiedzialny za usunięcie ostatniego końcu zespołu maszynowego.

Najpopularniejsze marki

Maszyna po raz pierwszy gatunek ten zaczął być używany w przemyśle meblarskim około 50 lat temu. Dziś Okleiniarki wytwarza ogromną liczbę firm. Fabryki do jego produkcji są dostępne w większości krajów świata. W związku z powyższym, istnieje wiele marek niego. Najpopularniejsze maszyny są uważane:

 • Filato, wyprodukowany przez włoską firmę o tej samej nazwie;

 • „Brandt” w Niemczech;

 • Akron wykonane we Włoszech;

 • IMA produkowane w Niemczech.

maszyny Filato

Firma „Filatov” specjalizuje się wyłącznie w produkcji urządzeń do produkcji mebli. Jej zakłady produkcyjne wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt, który umożliwia produkcję wysokiej jakości urządzeń. Do tej pory Okleiniarki tej marki są sprzedawane w ponad 40 krajach na całym świecie.

Zalety maszyny „Filatov”

Główne zalety tego sprzętu marki to jego niezawodność i funkcjonalność. Oznaczono maszyna oklejania krawędzi Filato liter Floryda. Modele tego producenta może być stosowany do oklejania krawędzi taśmy PVC ABC i innego materiału o różnej grubości.

Zasłużyliśmy włoskiej „Filatov” dobrych opinii, między innymi, na jego skuteczność w odniesieniu do zużycia energii, a jednocześnie wysoką wydajność. Praca dla nich jest bardzo wygodne. Na przykład modele tego producenta mają dodatkową dużą wannę do kleju. Ostatnio dochodzi do produkcji w postaci suchej, a jego topnienia zwykle trwa bardzo długo. Obecność łaźni 2-3 litrów, pozwala na pewien czas w celu przygotowania na takiej powierzchni jak jest to konieczne do zmiany całej pracy.

Kolejnym plusem tej marki – szeroki naprawy i bazy technicznej. W przypadku uszkodzenia w krótkim czasie, aby wejść Filato maszynę oklejania w pracy jest dość trudne.

firma sprzęt „Brandt”

Jest to również bardzo popularny wśród producentów mebli niezawodne maszyny. Są one produkowane przez BRANDT Kantentechnik GmbH, części gospodarstwa Homag. Firma produkuje łącznie trzech głównych typów maszyn do oklejania krawędzi:

 • Poziom wyjściowy;

 • zwiększona produktywność.

Można również nabyć stole maszyny oklejania zakrzywiona krawędź marka, przewidziany do obróbki ze złożonymi krawędziami formy, jeśli jest to pożądane.

Główne zalety urządzenia Brandt

Główne zalety tego producenta obrabiarek są:

 • doskonały przyczepność dekoracyjnych taśm z różnych materiałów;

 • optymalne dla produkcji krawędzi posuwu i wstęgę;

 • zdolność do obróbki materiałów obrabianych o różnych grubościach materiału (0,4-3 mm).

Maszyna do oklejania krawędzi Brandt – to przede wszystkim wysoki stopień niezawodności, wydajności i łatwości użytkowania. Urządzenie szczególnie dobre opinie klientów tej marki zyskały idealny do frezowania i praktycznie natychmiastowy migrują do grubości taśmy, nawet od 0,4 do 3,2 mm. Doświadczeni producenci mebli chwalić nawet maszyn używanych tej marki. Jakość wykonania są rzeczywiście doskonałe.

maszyny Akron

Urządzenia tej marki sprawia, że firma włoska Biesse Artech. Jego pierwsza maszyna, firma rozpoczęła w 1969 roku. Akron znak model może być wykorzystywany do przycinania krawędzi PVC, ABC, melaminę i okleiny nawet lub drewnianych listew. Maksymalna, dopuszczalna grubość taśmy do tych maszyn jest 0,4-3 mm.

Arkon, ekspres do oklejania krawędzi, których opinie są fantastyczne, różne korzyści, takie jak:

 • Kompaktowy rozmiar;

 • Przetwarzanie wysokiej jakości;

 • Zastosowanie specjalnych cieczy antyadhezyjną w celu zapobieżenia wysuwaniu kleju.

maszyny IMA

Urządzenia tej marki jest również dostępna w roślinach „Homag” i charakteryzuje się dużą niemieckiej jakości wykonania. Niniejsze urządzenie może obsługiwać zdjęcia krawędzi do 60 mm grubości. Każdy model IMA – jest w pełni automatyczne urządzenie oklejania krawędzi. Kontrolowane przez urządzenia tej marki mini-komputerów, monitorując wszystkie funkcje: realizowany program, liczba części, liczba używanych taśm, różne usterki. kąpiele klejowe przy zmianie koloru w tym urządzeniu można zastąpić niemal natychmiast.

Na dzisiejszym rynku istnieją zarówno jednostronne i dwustronne maszyny IMA. Firma produkuje również modele przeznaczone do obsługi nie tylko krawędzie listew i fornir, ale także paski o grubości do 12 mm. Jedyną wadą tych maszyn jest profesjonalnym producenci mebli uważają, że jest bardzo drogie.

Podstawowe zasady doboru

Powyższe Okleiniarki klasy są najbardziej popularne dziś. Oczywiście, w ich wyborze należy zwrócić uwagę nie tylko producenta, ale również od cech konstrukcyjnych.

Wszystkie urządzenia tego typu są klasyfikowane w modelach przeznaczonych do przetwarzania prostych i zakrzywionych elementów. W pierwszym przypadku, szczegóły dostawy jest zwykle wykonywane automatycznie, w drugim – ręcznie. Istnieje również łączyć urządzenia, które może być przetwarzane obrabianego o dowolnym kształcie. Używana oklejanie krawędzi jest zwykle stosowany tylko dla małych przedsiębiorstw. W dużych zakładach powstała kombinacja uniwersalnego modelu.

Także wszystkie urządzenia oklejania krawędzi jest podzielona na jednostronnie i dwustronnie. pierwszy gatunek modeli zazwyczaj są drogie i są stosowane w dużych i średnich przedsiębiorstwach. tylko proste krawędzie mogą być fornirowane na tych maszynach, ale mają bardzo dużą liczbę dodatkowych funkcji.

Maszyny dwustronne są bardziej skomplikowane mechanizmy. W przypadku wykorzystywania wykroje krawędziowe mogą być przetwarzane jednocześnie po obu stronach.

Nie tak dawno temu trafił do sprzedaży jeszcze i małe, niedrogie urządzenia przenośne, oklejanie krawędzi. Zwykle są one używane do naklejania taśmy o małej grubości w prostokątne puste. Jeśli jest to pożądane, na przykład model może być przymocowana do stołu i używane jako urządzenia stacjonarnego.