867 Shares 4930 views

Osiowy wentylator wyciągowy stosowane w przemyśle

Dla celów jakości oczyszczania powietrza w pomieszczeniach, jak również utrzymują mikroklimat przez ogrzewanie lub chłodzenie zastosowano sztuczne oddychanie. Wentylatory przemysłowe są stosowane w środowiskach przemysłowych.


Ruchomych strumieni powietrza można osiągnąć przez ciągnięcie lub pompowania. Wentylator osiowy przemysł wydechowy może być również zainstalowany w kawiarni, w biurach, magazynach i innych dużych budynkach.

urządzenie

Urządzenie to zawiera elementy:

 • ostrza i śruby (wirnikową);
 • oś;
 • obudowa;
 • silnik elektryczny służący do obracania wirnika.

Jak działa wentylator?

Silnik jest dostosowana do wymaganej liczby obrotów wentylatora. Transmituje siły od osi obrotu zamontowane na nim wirnikiem, który porusza się osiowo ostrzy masy powietrza. Minimalne wymiary ostrzy są kilkadziesiąt centymetrów do modeli krajowych, a maksymalna – kilka metrów do przemysłowej. wentylatory osiowe tworzyć niskie ciśnienie powietrza.

Wirnik jest wykonany z tworzywa sztucznego, stopu aluminium lub stali nierdzewnej. Ze względu na niską masę łopatek nie jest wymagana duża moc silnika. Nawet dla wentylatorów przemysłowych, to zwykle nie przekracza 800 watów.

Typy wentylatorów osiowych

Wentylatory osiowe dla wentylacji wyciągowej zasadniczo klasyfikowane według przeznaczenia.

 1. Ściana. Umieszczone wewnątrz lub na wyjściu z szybów wentylacyjnych. Udoskonalone właściwości aerodynamiczne urządzeń uzyskuje się wtedy ustawić dyfuzor wylotowy.
 2. Sufit. Wirnik jest osadzony na osi długiej i wytwarza cyrkulację powietrza w pomieszczeniu.
 3. Dach. Urządzenia montowane są na dachu. Obejmują one również Wentylatory usuwające dym.
 4. Panel lub kratka. Montowane na okna lub okna ściany z otworem wentylacyjnym. Zapewnić szybkie wyczerpanie lub wypełniającej przestrzeń świeżego powietrza, przy niskim zużyciu energii.
 5. Podłoga. Urządzenia są urządzenia do podgrzewania lub chłodzenia powietrza.
 6. Gospodarstw domowych. Wentylatory są włączone w urządzeniach gospodarstwa domowego (chłodzenie części składowe, chłodzenia silników samochodowych, strumienia gorącego powietrza zasilającego z suszarki i in.).
 7. Hull. Niskie modele hałasu stosowane są do cyrkulacji powietrza o niskim poborze mocy w pomieszczeniu lub do chłodzenia urządzeń elektrycznych.
 8. Wydechowy. Urządzenia, powietrze jest zasysane intensywnie napowietrzane, lecz słabo.
 9. Sianie. Nadmuch powietrza intensywnie i ssać słabo.

Według metody działania i składu transportowanego wentylatorów nośników są następujące: ogólnego zastosowania do usuwania dymu, odpornego na wysokie temperatury i korozję, podwyższoną wydajność przeciwwybuchowe.

godność

wentylatory osiowe są szeroko rozpowszechnione dzięki następujących zalet:

 • niski poziom hałasu, co zapewnia konstrukcję ostrzy;
 • zwartość;
 • niezawodność i niska cena;
 • efektywność;
 • Prostota budowy i naprawy.

Wentylator osiowy wylotowy oraz odśrodkowy o dużej prędkości pompowania większej ilości powietrza, a spadek ciśnienia poniżej.

braki

Wadą jest mała ciśnienie powietrza wytwarzanego przez wentylator. Konstrukcja jest również wrażliwa na wstrząsy obciążenia osiowe. Dla dużych obciążeń ostrza wykonane są z metalu lub tworzywa sztucznego wzmocnionego.

Kanałowe Wentylatory do rysowania

Osiowy kanał wylotowy wentylatora jest dobierana w zależności od kilku parametrów. Przede wszystkim zależy to od celu, w jakim powinny one być stosowane. kształt kadłuba i kanał wentylacyjny, w którym się znajduje, muszą być takie same.

Pochodzą one okrągłe, kwadratowe i prostokątne. Pierwsze podejście do modeli wewnętrznych, a reszta – do zastosowania w przemyśle. okrągły przypadek jest całkiem odpowiedni dla kwadratowym przekroju kanału, jeśli jest on zamontowany na odpowiedniej siatce.

obudowy wentylatora wykonane są z tworzywa sztucznego (model domowego) oraz metalu (przemysłowych). Korzystnie stosuje się materiały mające doskonałą ochronę przed korozją, ponieważ w powietrzu ciągle zawiera wilgoć systemy wentylacyjne i są zawsze obecne skroplin.

Główny wskaźnik jest wydajność – ile powietrza jest w stanie wyciągnąć urządzenie w jednostce czasu. Model gospodarstwa domowego przeznaczone do wydajności 350 m3 / h, i przemysłowe – do 17 tysięcy metrów sześciennych ..

Przenoszone przepływu płynu w zależności od średnicy i kształtowi ostrza. Im większa ich przedni łuk, więcej powietrza jest w stanie przejść wentylatora, ale zwiększa się poziom hałasu. Ostrza z tylnym zakręcie działać niemal bezgłośnie i ekonomicznie. Poziom kanału wentylatora hałasu – nie więcej niż 40 dB.

wydajność wentylatora zależy od objętości przestrzeni i żądanej wielości aktualizacjach go powietrze.

Wentylator kanałowy może być zainstalowany w dowolnym miejscu. Nie ma potrzeby podłączania kołnierze i sutki. Związek z przewodem jest wykonana za pomocą zacisków ślimakowych. Zazwyczaj wentylator przymocowany jest do części wlotowej kanału. Więc łatwiej jest utrzymać. Obudowa jest zamocowana do przewodu wentylacyjnego z pasowaniem ciasnym, który zmniejsza straty podczas pracy. Wentylatory do próbek powietrza w określonych miejscach, przy czym przepływ powietrza jest zebrane w jednym przewodzie. Ważne jest, aby zdjąć zanieczyszczone powietrze generowane w miejscu pracy.

Obszar roboczy przemysłowy wentylator osiowy wydechowy jest chroniony za pomocą żaluzji, wyposażony w napęd ręczny lub automatyczny. W pracy są otwarte, a kiedy silnik jest wyłączony – zamknięte.

Zawory wentylacyjne

W celu odwrócenia nacisk na zapachów w pokojach nie wchodzą przez otwór, zawór zwrotny na nim zamocowane. To zablokowanie napływu ruchu powietrza w przeciwnym kierunku.

Osiowy zawór zwrotny wylotowy wentylator pracuje w taki sposób, że powietrze przepływa tylko w jedną stronę. Po jej odwróceniu, jest nakładanie się kanałów. Urządzenie blokujące może być kraty (żaluzji), motyl, membrany lub płat.

Kraty są zainstalowane na wlocie i wylocie kanału i mogą mieć różne kształty. klapa składa się z dwóch płyt połączonych za pomocą sprężyny. Płatek lub membrany, to przesłona obrotowa wokół osi, zamknięcie lub otwarcie kanału w zależności od kierunku ruchomego strumienia powietrza.

wentylatory osiowe okno

wentylatory osiowe okienne wydechowy montowany bezpośrednio do okna lub okna otwierania, dzięki niewielkim rozmiarom i niewielkiej wadze. Urządzenia stosowane w obiektach przemysłowych i domowych, biurach, stołówkach, et al.

Aby zimne powietrze nie dostaje się do pokoju, wentylator wyciągowy jest wyposażony w zawór zwrotny w postaci rolet, które zamykają przy zmianie ciąg w kanale przez jego odwrotność.

Pianek do gotowania domu wentylator zasilany z sieci z 220 V. W przemysłowe systemy wykorzystują trójfazowego napięcia zasilania 380 V

wentylatory nawiewne i wyciągowe

Korzystne jest stosowanie osiowe nawiewanego i wywiewanego fani są odwracalne typu. W zależności od kierunku obrotu ostrza usunięte z pomieszczeń zanieczyszczone powietrze lub pompowany świeże.

Zawór zwrotny nie jest odpowiednia, ale można ustawić żaluzje być zamknięte, gdy wentylator stoi.

Do zasilania urządzenia należy zapewnić podgrzewane elektrycznie powietrza spalania. wentylatora nawiewu w pokojach powinna zapewnić 1-1,5 powietrza na godzinę. wydajność urządzenia kuchenne powinny stanowić 6-12-krotną wymianę powietrza podczas gotowania jest wykonywana. Jeśli dopływ świeżego powietrza nie będzie, wentylator wyciągowy będzie spin, nie przekraczając mas powietrza. Dlatego wentylacja pokój jest przez otwarcie okna lub drzwi w pokoju. Po zainstalowaniu okna plastikowe, powinny one dostarczyć urządzenie mikro-wentylacji.

wniosek

wentylatory osiowe są szeroko rozpowszechnione, dzięki niskim poziomie hałasu i wysokiej wydajności. Dla lokali mieszkalnych zaleca się zainstalowanie wentylatora osiowego spalin do odbytu lub otwarcie okna. Okno odpowiednie zasilanie i urządzenie wydechowy typu odwracalne.