244 Shares 9571 views

Obnińsk elektrowni jądrowej – legenda o energii jądrowej

Elektrownie jądrowe – jest popularnym instrumentem w światowej produkcji energii elektrycznej. Produkować energię z reakcji jądrowych zawsze była opłacalna. Po wypadku w elektrowni jądrowej w Czarnobylu, Fukushima świecie społeczność zaczęła obawiać nastawienie do energetyki jądrowej. Teraz energia jądrowa jest wykorzystywany w 31 krajach. Przywódcy do produkcji energii jądrowej – Stany Zjednoczone, Francja, Rosja, Chiny, Korea Południowa. W świecie uruchomiono 411 reaktory jądrowe.

I pierwszy na świecie elektrownia jądrowa była Obnińsk elektrowni jądrowej. Prowadzimy ją w Obnińsku w 1954 roku.

Historia elektrownia jądrowa obninsk

Wiadomym jest, że w 1949 roku Związek Radziecki dokonał testu pierwszej radzieckiej bomby atomowej. Testy były udane, a urzędnicy odzwierciedlenie w zakresie pokojowego wykorzystania energii jądrowej. Zdecydowano się na budowę pierwszego reaktora do pokojowego wykorzystania energii jądrowej reakcji. W rezultacie, Obnińsk elektrowni jądrowej zaczął budować w regionie Kaluga w 1950 roku.

Planowana moc elektrowni to 5000 kW. 4 lata później, w czerwcu 1954 roku, pierwsza elektrownia jądrowa na świecie, został oddany do eksploatacji. Produkcja była wielofunkcyjny. Stacja nie tylko produkuje energię elektryczną, ale także ciepła. Ponadto, na terenie Obninsk NPP zorganizowany ośrodek badawczy do badania reakcji jądrowych.

Atomic Race i badania oparte elektrownia

USA próbował wyprzedzić Związek Radziecki w rozwoju energetyki jądrowej. Amerykańscy politycy i naukowcy nie są ujmowane w Obnińsk NPP terenu przemysłowego, nazywając go raczej ośrodkiem naukowym. Twierdzili oni, że była pierwsza elektrownia jądrowa w Shippingport, Pensylwania, która rozpoczęła się w 1958 roku na świecie elektrownię jądrową.

Kto był na prawo jest? Na korzyść wersji Amerykanów przytoczył fakt, że Obnińsk elektrowni jądrowej być nie tylko opłacalne, ale nie przetrwać ilość generacji danych jest ciepła i energii elektrycznej w pierwszych latach jego funkcjonowania.

Radzieccy naukowcy odpowiedzieli na fakt, że w pierwszych latach pierwszej na świecie elektrowni eksploatowanych w różnych warunkach testowych w celu określenia najlepszego sposobu działania. Natychmiast po rozpoczęciu Obninskaya zużytej energii elektrycznej większej niż produkowane.

W tym samym miejscu produkowane i wyszkolonych załóg radzieckich atomowych okrętów podwodnych.

Zamknięcie dworca i pogłoski o wypadku

Teraz zakład nie pracuje. Jej reaktory trwale zatrzymany w 2002 roku. Faktem jest, że do celów badawczych było już nie nadaje się do tego samego powodu przestarzałych technologii i urządzeń nie przynieść stację zysku.

Legenda o energii jądrowej zawsze była przedmiotem plotek wśród ludności. Wśród mieszkańców uważa się, że blisko poziomu promieniowania jądrowego jest wyższa niż w innych częściach miasta. Populacja Obnińsku nadal boi poddania promieniowaniu, ponieważ po stronie zasilania bocznego. Często pogłoski o wypadku, emisji promieniowania, wycieków i odpadów promieniotwórczych z elektrownia jądrowa obninsk można usłyszeć w rejonie Moskwy w Moskwie. Najdziwniejsze jest to, że te rozmowy zostały aktywnie rozpowszechniane po zamknięciu władzy wśród ludzi.

Muzeum jest w oparciu stacje

Obecnie, najbardziej interesujące muzeum energetyki jądrowej w Rosji – to Obnińsk elektrowni jądrowej. Wycieczki odbywają się tu regularnie. Kilka faktów na temat stacji są szczególnie interesujące dla odwiedzających muzeum. Na przykład, pomimo zamknięcia zakładu w 2002 roku z eksploatacji to nie przyniósł formalny. To tworzy grunt dla nowych plotek i mówić o tym.

Wiadomym jest, że po zamknięciu reaktora jądrowego zdaje paliwa radioaktywnego. Reaktor częściowo zdemontowane. Co się stało z prętów grafitowych – moderowany reakcje jądrowe – masy zostały zgłoszone.

Tajemnicze i ciekawe plotki, tym większa liczba zwiedzających do muzeum przyciąga Obnińsku elektrowni jądrowej. Zdjęcie przy głównym wejściu do wewnątrz pomieszczeń roślinnych kontroli reaktorów rocznie sprawia, że wiele studentów Mocy pochodzących tutaj na wycieczkę.

wyniki

Elektrownia jądrowa obninsk wyróżnia nie tyle generacja technologii i mocy. Jest to raczej symbol. Stany Zjednoczone Ameryki są znane z pierwszej na świecie bomby atomowej eksplozji, Związek Radziecki, przez kontrast, pierwsza na świecie zaczęła korzystać z energii atomowej w celach pokojowych. Obnińsk elektrowni jądrowej – legendarna firma jest nie tylko i nie tyle dlatego, że pierwszy na świecie elektrownia jądrowa, i jest to największy w latach Instytut badania reakcji jądrowych i energii jądrowej w ZSRR.