169 Shares 9888 views

Ningyo japońskie lalki własnymi rękami

Ningyo, co w tłumaczeniu z japońskiego oznacza „mający kształt człowieka”, ma starożytny, sięgającą mgle czasu i historii. Pierwsze dane są datowane przez archeologów Jomon okres, na początku były maskotki. Okres Kofun (300-700 g) zainstalowane na grobach glinianych figurek, które strzeżonych spokoju zmarłych. Ponieważ era Edo japońskich lalek straciły swoją świętą misję i zaczęły być produkowane specjalnie jako pamiątek i zabawek dla dzieci. Szczególnie popularne są przed nadejściem święta Dziewczyny hinamatsuri. Od 1936 roku, umiejętność wytwarzania tych figur został uznany za narodowy skarb państwa.

Ćwiczyć i my. Być może nie dostać tytuł „Ningen kokuho”, które rząd Japonii honoruje prawdziwych mistrzów, ale japońska lalka własnymi rękami – to zawsze jest stylowy i elegancki. Co musimy uzbroić się w pierwszym doświadczeniu? Papier, drewno, glina, tkanina, nożyczki, liny, żywe róże … i wyobraźni. Ten ostatni bardzo przydatne dla nas. Więc, co robimy? Po tym wszystkim, istnieje wiele rodzajów lalek.

Spróbujmy zbudować najbardziej podstawowych opcji – z kolorowymi serwetkami. Ta japońska lalka jest bardzo łatwe do wykonania. W swojej ojczyźnie przygotowała specjalny papier, ale użyjemy piękne grube ręczniki. Jest to szczególnie ważne, aby znaleźć piękne i kolorowe szmatki kimono. Wycinamy elementy: owalną twarz białego papieru, włosów, ubrania – wszystko w dwóch egzemplarzach. Półprodukty kimonowego nakładające się na siebie i wygina górnej krawędzi jednego z nich, symulując kołnierz. Położył głowę kleju. Teraz, owinięty w taki sposób, jak sobie kimono. Miejsca fałdy złapiemy pas wykonany z różnych rodzajów papieru.

Następnie należy dokonać podpuchnięte rękawy: składany na 3 warstwach paski serwetkę na pół i kleju zbyt złożone z powrotem do figury. Ostateczna touch: bujne włosy. Weź falistej czarny papier wyciąć sylwetka skomplikowanych japońskich fryzury i klej do głowy. Lalka jest gotowa. Nawiasem mówiąc, ludzie są japońskie lalki, jak również słowiańska, nie mają.

Nasi wschodni sąsiedzi szczerze wierzą, że prototyp dla rosyjskich lalek były japońskie lalki Kokeshi.

Jest przesadą, mimo pozornych podobieństw między tymi dwoma rodzajami drewnianych figurach.

Oba są pozbawione stóp i rąk tylko narysowany. Ale kokeshi nie puste i nie „niespodzianka” w środku nie zawiera.

Ponadto, ponieważ głowa przymocowane do korpusu w kształcie walca. Tak, że są one bardziej jak „bałwana” wykonane z drewna, malowane i lakierowane.

Jeśli wiesz, jak rysować, ale nie wyostrzyć kawałek drewna, można utworzyć japoński kokeshi lalki z słoik kremu (poziom niższy) i kulkę dezodorantu (TOP). Scalanie połacie białego serwetki, gruntuem, znaków i lakierem. Głowica może być sklejone włosy czarnej wełny. Ale Kiku-ningyo lalka zachwyci nie tylko wzrok, ale także węch. Bambus Wyprodukuj szkielet kobiecej w sporządza. Twarz i inne odsłonięte części ciała, zamknąć papier-mache. Ale wewnątrz kimono ramki ubić wilgotny mech i włóż na zewnątrz w miękką poduszkę cięcia zielone chryzantemy z małych kwiatów.