583 Shares 1924 views

Zaparcia u dziecka 2 lata – co robić? Przyczyny i leczenie zaparć u dzieci w wieku 2 lat

Małe dzieci często występują problemy z jelit. Ponieważ wciąż powstaje ich ciała. Ale oprócz podstawowego problemu, nie ma innego. Skąpe nie może wyjaśnić rodzicom, że jest zaniepokojony. Dlatego należy być bardzo ostrożnym, aby czas, aby rozpoznać objawy, które charakteryzują zaparcia u dziecka (2 lata). I ważne jest, aby wiedzieć, jak pomóc okruchy.

Przyczyny zaparć

Naruszenie defekacji u dzieci jest najczęściej wywołane przez niewłaściwe okruchów trybie Power lub karmiącej matki.

Lekarze są następujące przyczyny zaparć u dzieci w wieku 2 lat:

 1. Niewystarczające spożycie płynów. Jest to jedno z głównych źródeł patologii.
 2. Jelitowy dysbioza. Często choroba ta jest następstwem chorób przenoszonych podczas ciąży. To może rozwinąć w wyniku zatrucia lub groźby poronienia.
 3. Zmniejszona ruchliwość jelit. Patologia występuje u dzieci, które spożywają pokarmy, które nie zapewniają aktywne funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Dania te obejmują ciekły kasza, mięso mielone jedzenie.
 4. Brak ruchu, niedociśnienie. Sztywność niekorzystnie wpływa na wszystkie układy organizmu. Z jej cierpienia i przewodu pokarmowego. W związku z niską aktywnością może zanik mięśni i ścianki jelit.
 5. Niedożywienie. Słabe ściany jelit nie są w stanie przesunąć się nagromadzonego stolca.
 6. Obfitość leków. Zaparcia często dziecko (2 lata) sprowokowany przez niekontrolowanym przyjmowaniem leków mających na celu usprawnienie procesu defekacji lub trawienia.
 7. Worm zakażenia. Częstą przyczyną złamanej godz.
 8. Choroba. Zaparcia może spowodować zapalenie żołądka, cukrzyca, choroby tarczycy, choroby wrzodowej. Zakłócać krzesełku dla dziecka mogą pękać w odbycie lub hemoroidy.
 9. Działania niepożądane leku. Przez nieprzyjemnej sytuacji może spowodować, że stosowanie niektórych leków. Zaparcia zachodzi po zastosowaniu preparatów: przeciwnadciśnieniowe, leki przeciwdrgawkowe, leki przeciwdepresyjne, leki moczopędne, kodeiny, antybiotyków.

Jeśli występują przewlekłe zaparcia u dziecka (2 lata), ważne jest ustalenie prawdziwej przyczyny tego zjawiska. Często taka sytuacja jest typowa dla tych rodziców, którzy mają okruchy cierpią z powodu zaburzeń defekacji. Dlatego nie można wykluczyć czynnik dziedziczny.

Może wywołać problem tłumaczenia dziecko na sztucznym karmieniu. Czasami jest psychologiczny zaparcia u dziecka do 2 lat. Po miękiszu jest bardzo podatny na działanie różnych czynników. Podstawą takiego stanu może leżeć odzwyczajania, pierwsza wizyta w przedszkolu, odrzucenie pieluchy i nocnika.

Jak zidentyfikować problem

Lat dziecko powinno oczyścić codziennie. Nie należy jednak wpadać w panikę, jeśli nie wydarzy. Lekarze zalecają, aby obejrzeć okruchy. Jeśli twoje dziecko ma dobre samopoczucie, gra, śmieje się, a gdy przychodzi czas, aby jeść, a następnie całkowicie opróżnia płytę, warto czy podejrzewać go o zaparcia? Po jedzeniu, że dziecko śpi i budzi się w dobrym nastroju.

Pediatrzy twierdzą, że w takiej sytuacji, nawet jeśli miękisz jest już drugi dzień nie kał, nie ma powodu do paniki. Każde dziecko ma swój własny rytm. Dlatego początkowo powinny koncentrować się na dobre samopoczucie dziecka.

następujące norma przyjęta w pediatrii. proces defekacji może wystąpić między 3 razy dziennie do trzech razy w tygodniu. W tym Pipsqueak nie doświadcza dyskomfortu i wypróżnienia występuje łatwo. Jest to fizjologiczna norma.

Jak zdefiniować zaparcia u dziecka 2 lata?

Na problemie powiedzieć następujące objawy:

 • Nie defekacji na 1 dzień (w połączeniu z innymi elementami);
 • osłabienie, letarg;
 • utrata apetytu;
 • obi różne grubości konsystencji;
 • ból brzucha;
 • zaburzenia snu;
 • wzdęcia;
 • Niewielka ilość kału;
 • lęk, płacz;
 • stolce pasmami krwi;
 • nudności.

Niebezpieczna patologia?

Rodzice po prostu trzeba wiedzieć, czy nie było zaparcia u dziecka, co zrobić w tej sytuacji (2 lata). Ponieważ problem ten może powodować na tyle negatywne konsekwencje.

kału nagromadzenie w organizmie może prowadzić do:

 • zaburzenia krążenia;
 • zatrucie;
 • Pęknięcia okrężnicy i hemoroidów;
 • brak substancji odżywczych, powodując zmniejszenie odporności pojawia anemii;
 • zapalenie błony śluzowej;
 • wzdęcia;
 • Rozwój problemów neurologicznych (miękiszu zaczyna obawiać proces oddawania stolca);
 • niedrożność jelit;
 • raka jelita grubego.

terapie

Tak więc, jeśli istnieje podejrzenie, zaparcia u dziecka (2 lata), co zrobić w tej sytuacji? Najbardziej słuszna decyzja – do szukania pomocy u pediatry. Po tym wszystkim, źródło problemu może być wiele chorób. Bez diagnozy jest niezwykle trudne do zidentyfikowania choroby.

Ponadto poszczególne wybrane terapię dziecka. Tylko lekarz może odpowiednio wziąć pod uwagę wszystkie czynniki: przyczyny choroby, nasilenia choroby, wieku, choroby współistniejące, psychologicznych cech okruchów.

Główne kierunki leczenia:

 • dieta żywności;
 • pitnej reżimu;
 • gimnastyka;
 • lek.

objawy alarmujące

Zrozumiałe jest, że są chwile, kiedy zaparcia dziecka (2 lata lub mniej do niego – nie tak ważne) są w potrzebie lekarzy medycyny ratunkowej.

Natychmiastowe leczenie do lekarza wymaga objawy towarzyszące zaparciom:

 1. Hipertermii. Nie można wykluczyć i przeziębienia. Jednakże, wzrost temperatury może być wywołane przez zatrucia kału. Tylko lekarz może określić prawdziwą przyczynę hipertermii.
 2. Wymioty. Jest to jedna z oznak rosnącego zatrucia. Ponadto, jest to niebezpieczne gwałtowne odwodnienie.
 3. Smugi krwi. Mogą one wskazywać hemoroidy, pęknięcia lub inne nieprawidłowości. Poprawnie zdiagnozować patologii mogą tylko lekarzem.
 4. Ból brzucha towarzyszy charakterystyczne „bulgotanie”.
 5. To sączy przez płynnego stolca zaparcia.

pierwsza pomoc

Jeśli okruchy jest nieskuteczne wypróżnienia, to rodzice powinni pomóc dziecku. Skutecznym sposobem jest użycie gliceryny czopki. Są one uważane za całkowicie bezpieczne dla dziecka. Ponadto, są one dopuszczone do stosowania nawet dla latków.

Innym doskonałym sposobem, który może szybko pomóc, to lewatywa dziecko (2 lata). Kiedy zaparcia zaleca się pić przegotowaną wodę schłodzić, aby dodać trochę gliceryny.

Aby nie zaszkodzić dziecku, a nie zaszkodzić jego zdrowiu, należy prawidłowo wykonać tę procedurę.

Poniższe wskazówki, jak to możliwe ułatwi formułowanie lewatywy:

 1. Wskazówka koniecznie smarowane olejem lub śmietaną.
 2. Gruszka należy zdezynfekować.
 3. Nie należy używać ciepłej wody. Ciecz ta szybko zasysać jelitach i ciągnie toksyny. Lekarze zalecamy korzystanie z zimną wodą. Temperatura cieczy powinna być nieco niższa od temperatury pokojowej.
 4. Wymagane monitorowanie objętości cieczy, która płynie do ciała dziecka. Duże ilości wody może powodować rozciąganie jelit. Będzie to powodować ból okruchy. Lekarze doradzić niemowlętom 1-2 lat podawać 200-250 ml wody. W przypadku dzieci powyżej 2 lat do 6, a objętość cieczy wzrasta do 300 ml.

Jednak ta metoda nie nadużywać następująco. Rodzice muszą zrozumieć, że ustawienie lewatywy przeczyszczające zapewnia efekt tymczasowy. I leczenie zaparć u lekarza dziecka może przepisać tylko 2 lata. Dlatego po tej procedurze, należy okruchy pokazać pediatrą.

żywność dla dietetyków

Jedną z najważniejszych ról w leczeniu zaparć odgrywa odpowiedniej diety. W celu wyeliminowania naruszeń fotelu bez diety jest niemożliwe. Więc, co dać dziecku z zaparciami 2 lat?

Lekarze podać następujące informacje:

 1. Preferowane warzyw, owoców puree. Takie produkty są bogate w kwasy i błonnika. Oni doskonale zwiększają perystaltykę. Starsi faceci warzywa, owoce mogą być podawane w zwykły sposób, albo na parze, gotowane. Przydatne: marchew, buraki, kapusta, dynia, kabaczek, śliwki.
 2. Dziecko powinno jeść owoce ze skórką. Po tym wszystkim, to zawiera dużą ilość niezbędnych substancji.
 3. Należy wypełnić sałatki z olejem roślinnym. To nie pasuje: śmietanę, majonez i sosy tłuszczowe. Takie produkty doprowadzić do zatrzymania jelita.
 4. Korzystne działanie produktów mleczarskich zapewnić. Jeśli zaparcia jest szczególnie przydatne: jogurt, jogurt, mleko sfermentowane pieczone.
 5. Dziecko powinno pić dużo płynów. Racje podawać napoje owocowe, czystą wodę, owoce, soki.
 6. Przydatna do owsianki dla niemowląt wykonane z pełnego ziarna: gryka, proso, kukurydza, pszenica.
 7. Do stymulowania drożności jelit zaleca się stosowanie otręby pszenne, pieczywo.
 8. Nie należy podawać dziecku smażonych i tłustych posiłków. Zakazane cebula, kiełbasa, czosnek, biały chleb, rzodkiewki. Wskazane jest, aby ograniczyć spożycie makaronu, ziemniaków, kaszy manny, kaszy ryżu.

fizjoterapia

Jeśli występują zaparcia u dziecka (2 lata), ważne jest, aby upewnić się, okruchy mobilności fizycznej. W tym przypadku, dziecko musi aktywnie poruszać się przez cały dzień.

Proste ćwiczenia mogą poprawić perystaltykę jelit:

 • przysiady;
 • stoki;
 • chowając swoje kolana do brzucha;
 • mahi nogi (prosty lub wygięty);
 • Rozwój prasy.

Takie ćwiczenia mogą być przekształcone telefonu gry. Jest to szczególnie jak dzieci. Na przykład, zamiast zwykłych przysiadów lub skłonności może zostać poproszony, aby zebrać okruchy rozrzucone na przyciski podłogowych. Jednocześnie postawić warunek, że należy wnieść jedną sztukę.

Masaże – skuteczna pomoc

Jest to doskonały procedura. Jednak jest w stanie przynieść korzystny efekt w przypadku, gdy patologia nie jest w stanie zaniedbania. Takie leczenie zaparć u dziecka w wieku 2 lat przyczynia się do łatwiejszego przepływu pokarmu przez przewód pokarmowy, pobudza jelita.

Masaż wykonywany jest dość łatwo. Zaleca się kolistymi ruchami delikatnie wklepać brzuszek dziecka w kierunku ruchu wskazówek zegara.

lek

Sam nie powinien uciekać się do leczenia farmakologicznego. Tylko lekarz może zalecić odpowiednie dla produktów dla dzieci. Rodzice powinni mieć świadomość, że częste stosowanie środków przeczyszczających (zwłaszcza bez uprzedniej konsultacji z lekarzem) może prowadzić do nieprzyjemnych objawów, takich jak zdenerwowany, reakcje alergiczne. Ponadto dziecko może przyzwyczaić do stosowania takich środków.

Zatem zadać sobie pytanie: „Jak leczyć zaparcia u dziecka w wieku 2 lat” rodzice muszą tylko do lekarza prowadzącego.

Zazwyczaj lekarz przepisać leczenie skojarzone:

 1. Środki przeczyszczające są leki. Dzieci mogą być przypisane do leków „Duphalac” (syrop), gliceryna czopków, czopków ak.
 2. Prokinetyki. Okruchy często zalecane leki „Motilium”, „Domperidon”.
 3. Enzymy. leki „Mezim”, „Panzinorm”, „Kreon” można przypisać do poprawy procesu trawienia.
 4. Probiotyki. Aby przywrócić do ciała dziecka mikroflory, lekarz zaleci leki „Bifidumbacterin”, „Atsipol”, „Hilak Forte”, „Linex”.

Jednak ważne jest, aby nie używać bez wizyt lekarskich do takiej terapii.

tradycyjne przepisy

Proste, sprawdzone przez wieki sposoby mogą pomóc, jeśli są zaparcia u dzieci w wieku 2 lat. środki folk skutecznie i delikatnie wpłynąć ciało dziecka. Jednak wybór niezbędnych środków powinien uwzględniać ton jelita. Dlatego najlepiej jest omówić wykorzystanie popularnych receptur z lekarzem.

Kiedy spastyczne zaparcia towarzyszą wzdęcia, wielka pomoc rumianku. W przypadku atonii lekarz zaleci parzonej krwawnika, pokrzywy. Doskonały efekt zapewni jagody: żurawiny, agrest.

Popularny i skuteczny po tradycyjne receptury:

 1. Doskonale likwiduje zaparcia wprowadzonego do diety śliwek okruchów. Jest on stosowany w postaci puree lub soku. Jednakże ten ostatni należy do dziecka tylko w postaci rozcieńczonej (1: 1).
 2. Doskonałe zmiękczenie otręby kału. Zaleca się, aby dodać je do jogurt, płatki śniadaniowe.
 3. Korzystny wpływ soku z marchwi przyniesie. Zaleca się, aby dać pić tylko świeże napój. Przynieść korzyści, należy spożywać soku przed jedzeniem.
 4. Aby pomóc uporać się z nieprzyjemnym stanem ogórka puree. Zaleca się również, aby podjąć przed jedzeniem.
 5. Pozwala ustawić krzesło dla dzieci jest kolejnym skutecznym lekarstwem. Do jego produkcji muszą podjąć tymianek, rumianek kwiatów i nasion kopru w proporcji 2: 1: 1. Kompozycja ta będzie musiała 1 łyżka. łyżka. Jego wlać wrzącej wody – 0,5 litra. Kompozycja powinna sugerowane przez 2 godziny. Weź to narzędzie jest zalecany przy 1 godz. Łyżka trzy razy dziennie, 15 minut przed posiłkiem.
 6. Korzyść będzie olej lniany. Może być stosowany na pusty żołądek z małą łyżką. Skutecznie i innych środków. Zaleca się mieszać w taką samą ilością miodu i oleju lnianego. Mieszanina ta powinna być dokładnie wymieszano. Taki lek dodaje się do jogurtu naturalnego. Dziecko powinno pić przed snem.

Moje codzienne

Ważne od dzieciństwa jest nauczenie dziecka do prawidłowego rutynę. Jeśli nie ignorować codziennej rutyny i ustalenia odpowiedniej diety, skłonność do zaparć jest łatwy do usunięcia z dwuletnim okruchów. Zazwyczaj do 3 lat, proces oddawania kału w tym przypadku jest całkowicie ustabilizowane.

Rodzice powinni tworzyć nawyku dziecka „spacer” do toalety w określonym czasie. Najlepszym okresem do wypróżnienia uważane rano. Dzięki temu można przygotować swoje dziecko psychologicznie i fizjologicznie do codziennego procesu defekacji. Ponadto, ważne jest, aby rozpocząć dzień recepcji 1 szklance wody.

Nie zapominaj, że zaparcia w dwuletnim okruchów – nie jest to patologia. Ten problem można łatwo uniknąć, gdyby w czasie do podjęcia wszelkich niezbędnych środków.