143 Shares 6029 views

Ile powinno dziecko spać w 4 miesiące – suche liczby i fakty z życia

Życie jest bardziej lub mniej doprowadzono: młoda matka była przyzwyczajona do wielu kłopotów związanych z opieką nad dzieckiem. Pozostawione i lęki, pokonać wiele nowych rodziców.

Dziecko w czwartym miesiącu życia, zbyt wiele się nauczyć: nauczyć rodziców i członków najbliższej rodziny, posiadania zabawki, rolki, długi czas leżeć na brzuchu z głową. I oczywiście, im starsze dziecko, tym krótszy czas jego snu, ponieważ istnieje tak wiele ciekawych rzeczy! Ale jeść je co miesiąc będzie więcej. Prawdopodobnie, sen i jedzenie – dwie z najbardziej bolesnych problemów dla młodych matek. Z drugim dzieckiem trochę łatwiej, bo można sobie przypomnieć, jak to było z pierwszym dzieckiem. Mamusie pierworodnego żyć w ciągłym strachu, czy dziecko jest na tyle jedzenia i spania. Ilość pokarmu zwykle wpływa na przyrost masy ciała. Ale „dość” kontrola snu trudniejsze. Ale wszystko po kolei.

Ile powinno dziecko w 4 miesiące

Niezależnie od tego, czy wzór mleko lub mleko z piersi karmione niemowlę, eksperci wyrażona liczb w zakresie od 150 do 170 ml na karmienie, podczas gdy powinno być sześć.

Mieszaniną, aby określić tę wartość po prostu: ona pozostałości w butelce. Ale jedynym sposobem, aby zrozumieć, jak bardzo dziecko zjadł mleko, – regularne ważenie przed i po karmieniu go go, że jest dwanaście razy dziennie. Nie jest to rozsądne.

numery cyfry , ale musimy pamiętać, że apetyt – jest to jednostka, w wyniku czego, wagi ciała, zbyt. Jeżeli rodzice są krótkie i smukły, wówczas dziecko może ważyć mniej niż normalnie, a więc normalnie jeść.

Trzeba powiedzieć o karmieniu piersią. Objadać się mleko niemowlę matki nie może być, a nawet jeśli waga dziecka jest powyżej średniej wydajności, nie jest konieczne „aby umieścić dziecko na diecie”. Wraz ze wzrostem aktywności ruchowej zmarszczki wygładzone na samym ciele.

Ile powinno dziecko do snu w ciągu 4 miesięcy: ponure statystyki

noworodka okres przebudzenia jest tylko trzy lub cztery godziny na dobę, ale z każdym miesiącem zwiększa jego trwania. Na pytanie: „Ile powinien dziecko spać w 4 miesiące?” Rosyjscy eksperci mówią: „Od piętnastu do siedemnastu godzin w sumie.” W tym samym czasie na odpoczynek w nocy podano około jedenastej. zagranicznych kolegów przynieść trochę bardziej skromne dane od czternastu do piętnastu godzin dziennie.

Oba są zgodni w tej kwestii zorganizowania dzień odpoczynku: liczba marzeń powinien być w przedziale od dwóch do trzech, a najlepiej na świeżym powietrzu.

Ile powinno dziecko do snu w ciągu 4 miesięcy, i że w rzeczywistości

Teoria, oczywiście, brzmi nieźle, ale wyświetla średnie dane i odkrztuszanie z tych liczb nie jest to patologia. Jeśli dziecko czuje się dobrze, szczęśliwy i aktywny, ale relaks jednocześnie trochę mniej lub trochę więcej niż norma, nie ma nic złego, a argumenty o jak dziecko powinno spać w 4 miesiące – to strata czasu. Zdrowe dziecko sam, prędzej czy później regulować czas, niezależnie od danych tabelarycznych.

Przyjdź, aby myśleć o dorosłych: czy wszyscy spać taką samą ilość czasu? Czy wszyscy iść do łóżka przed północą i obudzić z koguty? Jeden dla kompletnej renowacji potrzeby sześć godzin, podczas gdy inni mogą spać dwanaście. Niektórzy ludzie czują się lepiej, gdy wcześnie położyć i wstać wcześnie, inni – wręcz przeciwnie. Dzieci nie są wyjątkiem. I oni nie muszą być dostosowane dla każdej średniej.

Inna sprawa, gdy dziecko nie śpi z powodu jakiegoś dyskomfortu. Dlatego, myśląc o tym, jak być sen dziecka (4 miesiące był, lub rok), konieczne jest, aby nie kierować się jej trwania w godzinach, ale w swoich wskaźników jakości. Znowu myśleć o dorosłych: możliwy nocny wirowania, wirowanie, obudzić w godzinach popołudniowych i czują się przytłoczeni. I można iść spać dość późno „za jednym zamachem” i wstać następnego dnia rano wypoczęty i pełen energii.