137 Shares 8088 views

Dlaczego paski tygrysa? pytania dzieci

Jak interesująca być rodzicami! Nie tylko można podziwiać i dbają o urodził mały cud, ale znowu z nim przeżyć najwspanialsze chwile światła i piękny wiek. Jednak rodzice muszą być trudne, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz z wyjątkiem materiału dziecka, trzeba zadbać o jego wszechstronny rozwój.

Gotowość № 1

Wszystkie nowoczesne psychologowie doradzają w pierwszych dniach życia dziecka ściśle przestrzegać jego zainteresowania i hobby, a także dać mu w tym względzie pełną swobodę działania. Dziecko chce kształtować – w domu powinien być zapas gliny, lubi malować – kredki lub znaczniki, a dziecko chce wiedzieć, dlaczego tygrys paski – konieczne jest, aby jasno i odpowiedzieć zgodnie z prawdą. Ważne jest również, aby być gotowi odpowiedzieć prostym językiem dla dziecka absolutnie wszystkie jego pytania. Bardzo często rodzice boją się chwil, bo mama i tata są najmądrzejszy w oczach dziecka, a on myśli, że wszystko wiedzą. Na przykład, dlaczego niebo jest niebieskie, a księżyc wisi w powietrzu. Jak odpowiedzieć jasno i jednocześnie nie zniekształcając rzeczywistość?

Kto jest mądrzejszy? Mama i tata lub Internet?

Ze względu na obecność swobodnego dostępu do sieci World Wide Web , można znaleźć odpowiedzi na wszelkie pytania. Ale jeśli po każdym odebranym z emisji mama dziecka lub tata będzie ścigać się i mówić w tym samym czasie coś w stylu: „Czekaj, ja właśnie dowiedział …” najmądrzejszy w domu to on, a nie rodzice będą rozpatrywane. Nieprzyjemne będzie kiedykolwiek usłyszeć frazę „Matko, zadawania komputer …”, tak aby uzupełnić ich wiedza jest lepiej zacząć, kiedy moje dziecko jeszcze śpi słodko w łóżeczku, a nie przeszkodzi opracować jakąś opcję odpowiedzi uogólnianie jeśli nagle wszystko-pytanie ciągle zakłopotany.

Najczęstsze pytania

Pytania często dotyczą dzieci otaczający ich życie. Oni nie poprosi Cię o strukturze układu słonecznego lub najczęstszych zasobów naturalnych krajów Dalekiego Wschodu (choć, znając współczesnych dzieci, ta opcja jest w stu procentach nie jest wykluczone), a to dlatego, że wąsy kota, dlaczego tygrys paski, aw lodówce zimno – łatwo.

Nie powinny być traktowane lekko do tego etapu w życiu, ponieważ dziecko spotyka ogromny świat, i to w jaki sposób będzie to wiedza zależy od jego wydajności w szkole i całego życia przyszłego. Wielu rodziców popełnia błąd odpowiedzi na pytanie lub surowo „inteligentne” lub, wręcz przeciwnie, „w bajce”. Jeśli trzy lata, odpowiadając na dzieci, dlaczego powtarzają dziecku, że słońce nie spadnie, bo jest przyklejony do nieba, a za pięć lat, syn lub córka nauczyć rzeczy są w rzeczywistości, a to może stać się dość punktem zwrotnym wskazują na związek, ponieważ okazuje się, że przez cały ten czas kłamałeś do niego.

Spójrzmy na najczęstszych problemów dla dzieci 2-6 lat ich życia i starają się dać przynajmniej przybliżonych odpowiedzi do nich.

Dlaczego ryby nie toną?

– Mają one szczególne pęcherza pływać wypełniony tlenem, azotem i dwutlenkiem węgla. Że ryba nie utopić.

Dlaczego księżyc zwany miesięcy?

– Okrągły księżyc widać bardzo rzadko, jedynie kilka dni w danym okresie. Okres od momentu pojawienia cienkiego sierpa na niebie, i przekształcić go w pełnym okręgu nazywa się miesiąc.

Gdzie słońce zachodzi w nocy?

– W nocy, słońce nie odejdzie. Nasza planeta jest okrągła, a kiedy jedna część rano, a drugi – na noc. Gdzie światło, tam słoneczny.

Dlaczego paski tygrysa?

– Przed Tygrysy nie były paski, ale stopniowo, tak aby można było lepiej ukryć się, zespół pojawił się na swoim ciele. Więc Tiger niemal zlewa się z otaczającego terenu i roślinności.

podchwytliwe pytania

Pytania mogą być bardzo dużo dzieci Howcast – jest to całkowicie normalne, ale jeśli dziecko jest obojętny na to, co dzieje się wokół, a ich nie zapytać, powinniśmy zacząć się martwić. Pamiętaj, że odpowiedź powinna zawsze być krótkie, zwięzłe i zgodne z prawdą. Wraz z wiekiem, to będzie możliwe dodanie informacji. Przede wszystkim rodzice muszą wytłumaczyć strach procedur poczęcia i narodzin dziecka. Ale my nie wstydzi się powiedzieć, że włazy piskląt z jaja, a roślina rośnie z nasion. Coś jak to jest możliwe i wyjaśniać.

widzieć wyjście z sytuacji

A teraz trochę tajemnicy. Nie wiem, jak reagować? Wątpić w prawidłowość lub dostępność informacji lub po prostu czuć się swobodnie rozmawiać z proponowanym temacie? Nie unikaj rozmowy, nie przenieść go do innych członków rodziny, ponieważ jeśli dziecko prosi was, oznacza to, że ci ufa. Wystarczy zapytać: „Co o tym sądzisz?”. Z pewnością ma już wyrobione zdanie. Słuchaj uważnie, dodać trochę swego, a problem jest rozwiązany: dziecko, aby zaspokoić swoją ciekawość, biegnie radośnie się bawić, a rodzice, wzdychając z ulgą, nadal iść o ich działalności.

Kochasz swoje dziecko i docenić każdą chwilą spędzoną z nimi. Po wielu latach trzeba z nimi, śmiejąc się, będziesz pamiętać te historie, zaangażowanych w edukację wnuków, która jest taka sama jak rodzice zostaną pytanie, dlaczego paski tygrysa.