674 Shares 7293 views

Rozwój dziecka w ciągu 6 miesięcy

Dzieci 6 miesięcy już bardziej niezależne i mobilnych. Z każdym dniem zwiększa ilość umiejętności zdobytych przez nich. W tym wieku po raz pierwszy do wprowadzenia pokarmów stałych – przygotowanie do późniejszego przejścia na wspólnym stole. Co to jest, rozwój dziecka w 6 miesięcy?

Aby rozpocząć, niech zajmują się wskaźników zdrowia fizycznego. W poprzednim miesiącu średnia dziecko trafia 650 gramów wagi i wzrostu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wzrosła o 15-17 cm. Sześć miesięcy dziecko nadal spać 2-3 po południu. Noc jego marzeniem jest zazwyczaj silny, spokojny i długotrwałe (około 10-11 godzin bez wstawania). Rozwój dziecka w ciągu 6 miesięcy pozwala przełożyć je na pięć posiłków z długiej nocy między posiłkami. Podstawą diety dziecka jest nadal piersią mleko matki. W razie potrzeby, te dzieci zakończeniu podawania mieszaniny. Karmienie rozpoczyna się wprowadzanie, a które mogą być tłuczony warzywa, produkty mleczne i bezglutenowej płatki, przegotowanej wody rozcieńczony sok owocowy.

Rozwój dziecka w wieku 6 miesięcy wyraźnie odzwierciedlają jego osiągnięć. On uważnie ogląda dorosłego i aktywnie je naśladować. Chcesz wiedzieć, co dziecko jest w stanie do 6 miesięcy? Po pierwsze, dziecko próbuje wymawiać dźwięki są słyszane. Pełna ciekawości, może nawet poczuć usta głośnika, aby lepiej zrozumieć, jak produkować różne dźwięki. Chociaż słowa nazwać dziecko jest nadal prawie nie może nic zrobić, on już nauczył się nazwy obiektów wokół niego. Aby sprawdzić, czy tak jest? Imię temat i przyjrzeć się dokładnie, czy dziecko będzie odwrócić głowę w kierunku wspomnianego obiektu. Należy również zauważyć, że podczas przenoszenia przedmiotów i gry, dziecko może łatwo utrzymać obsługiwać kilka małych elementów, a więc łatwo przenieść je z jednej strony na drugą. Badaliśmy dziecko i technikę „rzucanie” zabawki. Proces ten fascynuje większość dzieci w sześć-miesięczne. Rzucają zabawki z wszędzie, gdzie tylko można: od areny, łóżka, sofy, itp Dziecko wyglądało „następuje” latające zabawki, słuchając nowych dźwięków, chętnie na nie reagować .. Przywiązać linę do zabawki (do 20 cm.) – i to będzie zabawa, aby pociągnąć ją do siebie. Dziecko jest w stanie zebrać zabawki w jednym dużym pojemniku, więc to musi być nauczane, aby posprzątać po sobie, być bardziej ostrożnym i zdyscyplinowany.

Z reguły dzieci pół roku siedzieć sam, ale jeśli dziecko dostaje miesiąc później – nie martw się, po prostu wszyscy jesteśmy różni i każdy ma swoje własne warunki realizacji pewnych umiejętności. W żadnym wypadku nie powinien siedzieć w poduszki małe dziecko, to nic dobrego to dla układu mięśniowo-szkieletowego nie będzie końca.

Niektóre dzieci gospodarstwa poprzeczke łóżko lub siatki Arena już próbuje wstać na nogi. Ale co do zasady, takie próby kończą się w niezręcznej upadku. Ponadto, rozwój dziecka w wieku 6 miesięcy pozwala mu pełzać na zabawce aż o 20-30 cm. Jest to jednak nadal tylko uwarunkowania indeksowania, która jest wyraźnie oczywisty bliżej do 8 miesięcy. W tym czasie, już trzeba myśleć o rozszerzenie przestrzeni dziecko, bo arena jest zbyt mały dla niego. Możesz pozwolić mu się czołgać na podłodze postelennuyu narzucie lub kocem, przed wyjęciem obszar dostępu wszystkich potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów.

Jak dziecko 6 miesięcy rozwój będzie zgodne z normami pod wieloma względami zależy od otaczających dorosłych: czy moc i tryb dnia dzieciak jego osobliwości wiekowych jak zorganizowany swój wypoczynek, zastanowić się, czy należytej uwagi do gry z dzieckiem, realizacja z nim specjalne ćwiczenia fizyczne, masaż itd. Ważnym czynnikiem – komunikacja. Im bardziej dorosły rozmawia z dzieckiem, tym lepiej i szybciej się rozwija, zwłaszcza jego myślenia i mowy. Zwracając należytej uwagi na dziecko teraz rodzice dbają o szczęśliwej przyszłości.