680 Shares 3945 views

Dlaczego każde dziecko powinno ćwiczyć jogę?

Jeśli Twoje dziecko ma więcej energii, niż wydaje się możliwe dla takiego małego organizmu, można użyć prostego triku. Tak szybko, jak chcesz go trochę uspokoić, po prostu poprosić dziecko, aby osiągnąć swoje palce. Trzeba tylko usiąść, zginać i dotknąć palcami, zdolne do niego albo! W rezultacie tylko kilka sekund, tak że dziecko zaczął ziewać. To dlatego, że nachylenie do przodu uspokaja. Nauczyć się tej metody i inne podobne joga pomaga!


Rozwój jogi dla dzieci

Joga jest już od tysięcy lat, ale klasa specjalnie dla dzieci stały się popularne w ostatnim czasie, a ich częstość wzrasta. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie w organizacjach, które kontrolują aktywność nauczycieli jogi i szkół zainteresowanych, nie było nawet pewne standardy certyfikacyjne dla tych, którzy planują zaangażować go z dziećmi. Ta nowa specjalność wśród nauczycieli jogi, tak że teraz znaleźć taka osoba może być trudne. Ale możemy z całą pewnością powiedzieć, że liczba takich specjalistów rośnie.

Korzyści z jogi dla dziecka

Okazuje się, joga – to nie tylko zabawa działania rozwojowe dla dziecka. Badania wykazały, że takie ćwiczenia pomagają radzić sobie z astmą, zespół jelita drażliwego, nadpobudliwości i autyzmem. Praktyka świadomości i ćwiczenia ciała – technika, która pomaga w różne nieprzyjemne warunki pogorszeniu z powodu stresu i niepokoju. Ponadto, joga pomaga bezpośrednio ze stresem. Pediatrzy uważają, że jest zaskakująco dobry sposób. Każdego roku istnieje więcej podstaw do stwierdzenia, że jest to korzystne dla dziecka.

doskonałe lekarstwo

Według badań, jedna trzecia dzieci w wieku od ośmiu do siedemnastu lat powiedzieć, że są problemy zdrowotne związane z narażeniem na stres, takie jak bóle głowy lub problemy trawienne. Joga może pomóc uporać się z taką sytuacją, nawet jeśli dziecko ma mniej niż osiem. Dzieci mogą poradzić sobie z ich reakcji na stres i we wczesnym wieku, w tym umiejętności pomogą im lepiej poczuć napięcie i w przyszłości. Wystarczy dać im narzędzia do zarządzania niepokój – to bardzo ważne. Stres – częstym źródłem problemów. Dzieci często stają brutalność z problemami w rodzinie lub rozwodu rodziców. Joga może pomóc nawet w takich przypadkach, jest to powszechny sposób regulować sytuację. Badania wykazały, że sześćdziesiąt cztery procent badanych czuje się spokojniejszy i zrelaksowany po jodze. W rezultacie, niektóre szkoły są już stara się wprowadzać takie ćwiczenie w całym programie.

Joga przyciąga uwagę

Lekarze zauważyli również jogę. W dużych ośrodkach medycznych na całym świecie w szpitalach zaczęły się otwierać kluby na zajęcia jogi. Inicjatywa ta nie jest jeszcze powszechne, to jednak przyjmuje coraz więcej lekarzy. Lekarze są bardzo zadowoleni z wyniku: ćwiczenie pomaga zmniejszyć ból i niepokój, rozwijać wytrzymałość, elastyczność i wytrzymałość. W związku z tym, zaleca się jogi wielu jego pacjentów.

sukcesów

W chwili obecnej, najbardziej imponujące są osiągnięcia praktyki jogi w dziedzinie autyzmem i podobnymi zaburzeniami. Ich doświadczenie podzielony Sharon Menner – matka, cieszy jogi. Jej córka Kerry otrzymała diagnozę „autyzm” w wieku dwóch lat. Sharon zwrócił się do zajęć jogi. Od razu zrozumiał, że nawet taki drobiazg jak głębokie oddychanie, pomaga jej córka się uspokoić. Kiedy praktykujesz jogę z dziećmi, główny nacisk jest po prostu oddycha. Pomaga uspokoić dziecko – on po prostu leży i starając się oddychać jak najgłębiej, ale efekt jest już widoczny. Wraz ze wzrostem dziecka mogą również wykorzystywać inne techniki jogi radzić sobie z problemami zdrowotnymi. ćwiczenia relaksacyjne i różne postawy pomagają pozbyć się bólu w mięśniach i rozwijać ciało bardziej harmonijnie. Nawet jeśli dziecko nie rozumie, co mówisz do niego, można po prostu masować ciało i powtarzając, że trzeba odpocząć i oddychać głęboko. Takie opcje Meditation – ważne elementy jogi. Tylko dla dzieci muszą być zmodyfikowane nieco. Usiedzieć długo dzieci trudniejsze. Można nauczyć dziecko chodzić wolniej, koncentrując się na doznania w nogach, albo jeść powoli, widząc każdy szczegół – smaki i tekstury. Pomaga uczyć uważności. Dla Menner jogi było normalną częścią życia. Nie sądziła, że sukces w leczeniu córki byłby powód, że stworzy to miłość, która pozwala dzieciom ćwiczyć jogę. Menner szczęśliwy, że udało mi się dowiedzieć w jaki sposób przybliżyć dzieciom spokój. Głęboka relaksacja – prawdziwy cud! Badania potwierdzają ten pogląd. W wyniku programu sześciotygodniowego, która obejmowała jogi, ponad dziewięćdziesiąt procent dzieci z nadpobudliwością zaczął wykazywać lepsze wyniki w szkole. Joga zwiększa produkcję dopaminy – substancji, która pomaga się skoncentrować i uczyć się. U dzieci z nadczynnością dopaminy zwykle nie wystarcza.

Brak badań

Niestety, badania na ten temat nie jest prawie sponsorowanych, więc eksperymenty i dane naukowe jest bardzo mały. W tych eksperymentach, które są często zbyt mało pacjenci uczestniczący aby móc mówić o wynikach z ufnością. Na przykład, nie można powiedzieć, że joga pomaga wszystkim dzieciom z nadpobudliwością – jego efekt został przebadany przez tylko osiemdziesiąt! W tej chwili, lekarze pracują na zmianę sytuacji. Na przykład, trwają prace w celu zbadania wpływu jogi na uśmierzenie bólu. Brak szczegółowych informacji nie pozwala niektórzy lekarze, aby pomóc pacjentom w pełni, ponieważ nie mają podstaw naukowych do zaleceń. Niemniej jednak ryzyko związane z jogą, minimal, tak aby oferować takie ćwiczenia zawsze bezpieczne. Na przykład, joga jest zalecane u pacjentów z astmą – maszyny głębokie oddychanie pomaga poprawić stan płuc. Jednak to nie gwarantuje, że można osiągnąć doskonałe rezultaty – wszystko zależy od tego, gdzie dokładnie robisz. Nie wszyscy instruktorzy zrozumieć specyfikę różnych problemów zdrowotnych.

joga dla spokoju ducha

W każdym razie, plus jest to, że joga pomaga dziecku opanować. Jest mało prawdopodobne, że chcesz, aby dziecko poszło w histerię, kiedy był zły lub zdenerwowany. Joga pomaga pozbyć się tego problemu i regulowania emocji. Ponadto ćwiczenia pokrycie zaufanie dzieci i zmniejszyć stres.

Tajemnice Joga dla dzieci

Jeśli chcesz spróbować jogi w domu, korzystać z niektórych niuansów, które są zadowoleni i instruktorów. W celu uspokojenia dziecka, nauczyć go wdychać głęboko i następnie wydech z dźwiękiem „muuuuu” jak krowa, czyli „bzzzzz” jak pszczoły. Jeśli dziecko skarży się, że jest gorąco, chłodzenie uczyć mu oddychanie. Aby to zrobić, zginać język i rysować chłodne powietrze, a następnie naciśnij język do podniebienia. Jeśli dziecko nie chce zasnąć, poproś, aby zamknąć oczy i wyobrazić sobie, że był na puszystą chmurą, że unosi się w powietrzu. Jest to najprostsza metoda medytacji, który natychmiast uśpić dziecko. Aby poprawić nastrój dziecka, poprosić go, aby zwinąć się, leżącego twarzą w dół. Przykryć dziecko z kocem i delikatnie głaszcząc go po plecach.