195 Shares 7903 views

Którzy będą uczyć dzieci czytać

Obecnie szkoła ma swoje własne wymagania dla dzieci. Dzisiejsi rodzice nadal pamiętam jak szli do pierwszej klasy, gdzie jest on przyznany podkładu i uczył czytania i pisania. Natomiast współczesne dzieci musi opanować technikę czytania przed wejściem do szkoły. Ma to sens, ponieważ odczyt jest najlepiej przyczynia się do rozwoju inteligencji dziecka.


Kto nauczy?

Dla wielu osób pojawia się pytanie: „Kto będzie uczyć dzieci czytać?” Uczyć dzieci czytać na własną rękę może być. Najważniejsze – cierpliwości. W żadnym wypadku nie powinny nakładać trening. Należy poczekać, aż sama dziecko będzie na to gotowy.

Jak przygotować swoje dzieci?

Przygotowanie dzieci, aby nauczyć się być ciągle z grudnichkovogo wieku. Już 5-6 miesięcy, można wprowadzić swoje dziecko z książką. Lepiej jest wybrać książkę z arkuszami gęstych, kolorowych zdjęć i małych czterowierszy, które muszą być okresowo mu czytać.

Okruchy latek może już czytać opowiadania. Lepiej jest, jeśli są one w wierszu. Dość szybko maluch zaczyna powtarzać pewne zwroty z ukochanej bajki, rozwijanie jego pamięć. Czytaj dzieci potrzebują codziennie.

Czytanie rodzice uczą dzieci czytać w przyszłości. Najważniejsze – aby wybrać odpowiedni czas, kiedy jest, aby słuchać, ale w każdym razie nie narzucać. To może trwale odeprzeć zainteresowanie dziecka w czytaniu.

W jakim wieku należy zacząć?

Ponieważ nie ma specyficznych metodologii, która będzie uczyć dzieci czytać, i nie ma zgody co do wieku, w którym można zacząć się uczyć. Uważa się, że pełnoprawnym dzieci szkolenia mogą dostać 6 – 7 lat. Niektórzy naukowcy i pedagodzy, psychologowie mówią, że 3 lata – w najlepszym wieku do nauki.

Odpowiedź na to pytanie tkwi w indywidualności każdego przedszkolaka. Rodzice sami muszą zrozumieć, że nadszedł czas, aby ćwiczyć z dzieckiem, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego rozwój. Najważniejsze tutaj – nie przegap chwili.

Naucz się czytać dziecko 3 lata

Uważa się, że w dobie kryzysu niemowlęcym. To właśnie w tym czasie jest tworzenie myślenie logiczne i przestrzenne. Jak czytanie wpłynie na rozwój dzieci w tym wieku?

Przede wszystkim, rozwijać pamięć, logikę i wyobraźnię. Znacząco poszerza horyzonty. Wreszcie, jest przydatna w przyszłości do niego, kiedy idzie do szkoły. Posiadając technikę czytania, będzie to łatwiejsze do wchłonięcia nauczania.

Angażować się z dzieckiem powinny być regularnie, ale nie więcej niż 10 minut dziennie. Po treningu można stopniowo rozszerzyć do 30 minut. Wszystkie szkolenia jest najlepiej przedstawiona w formie gier, więc dzieci, łatwo zrozumieć ten proces.

Na początkowym etapie dziecku nauczyć się czytać przez zapamiętywanie liter. Można kupić kostki baby z zdjęcia przedstawiające znaki. Prosząc go, aby pokazać niektóre obraz powinien powiedzieć, co litera reprezentuje. Na przykład, lalka – maszyna K – M. Następnie, znajdzie kilka zdjęć już orkisz.

Dowiedziawszy wszystkie litery, można zacząć czytać sylaby. Pomóc w tym grunt lub specjalne zasiłki dla przedszkolaków. Najpierw trzeba nauczyć się umieścić proste słowa z sylab dwóch liter, na przykład: ma-ma, pa, ma, pa-pa, MO-lo-ko i tym podobne. Po dokonaniu przejścia do bardziej złożonych sylab, jak mis-ka, Kosh-ka i inne. Będzie ona reprezentować odczytanego słowa są bardzo interesujące. To daje lekcje formę gry.

Z biegiem czasu, dziecko będzie uczyć się nie tylko do zapoznania się bardziej pewni siebie, ale także miłości własnej lektury. Ale zajęcia nie może rzucać. Konieczne jest, aby stale utrzymywać nabyte umiejętności.

Naucz się czytać przedszkolak 7 lat

7-letnie dzieci są już pokazując swoją niezależność, wiele z nich jest w stanie zrozumieć i móc zająć. Także zwiększa ich aktywną percepcję. Wszystko to oznacza, że przedszkolak, że wiek jest gotowe do nauki.

Prawdopodobnie 7-letni dziecko już zna alfabet, ale proces czytania nie przeprowadza lub czyta bardzo powoli do tego wieku. Przyczyną tego może być wiele: słaba pamięć, obniżony poziom uwagi, wielkość pola widzenia, gdy przyszły student nie może obejmować cały wyraz jako całość, ale tylko niewielka część, mały słownictwo, zbyt skomplikowane teksty i wiele innych.

Jak nauczyć dziecko czytać w wieku 7 lat płynnie i wyraziście? Spróbuj na przykład czytając mu książkę, stop i oferują więcej, aby kontynuować czytanie, a następnie upewnij się, aby omówić lektury. Napisz do niego kartkę z listą przypisanych przypadkach, poprzez ciekawych taśmy filmowe z powolnych ujęć i krótkimi podpisami.

Można spróbować zorganizować codzienne czytanie czasie, w tym samym czasie, nie zapomnij go pochwalić za pewnymi osiągnięciami, aw każdym razie nie winię za złe wyniki.

Cichy czytanie daje również wynik pozytywny. W tym przypadku, gdy czytają tylko oczy, sygnał jest doprowadzany do mózgu, język mówi tekst, oczy uruchomić przed tekstem i zrozumieć sens przedszkolak odczytu.

Nie wszyscy rodzice mają wystarczająco dużo cierpliwości i edukacji dla klas dzieci. W naszych czasach jest wiele różnych ośrodków szkoleniowych dla przedszkolaków, gdzie doświadczony nauczyciel będzie uczyć dzieci w każdym wieku, aby przeczytać, uznając swoją indywidualność i cechy rozwoju.