104 Shares 5906 views

Jak zrobić pyszne domowe ketchup w zimie?

Domowy ketchup z pomidorów na zimę odbywa się szybko i dość łatwo. Ten zbioru zimowy jest idealny do drugich dań, a także bardzo często jest ona wykorzystywana podczas gotowania gulaszu lub regularnych sos.

Pyszne ketchupu domowej roboty i jabłko

Niezbędne składniki:

 • czerwona papryka – 4 szt;.
 • dojrzały pomidor duży – 1,7-2 kg (w zależności od osobistych preferencji);
 • odmiany jabłek „Antonówki” – 2 szt.;
 • cebulki duże cebule – 2 głowice;
 • Suszone aromatyczny goździkowy – 5 sztuk,.
 • Sproszkowany cynamon – 1/3 łyżka;
 • piasek cukru – 110 g;
 • sól małe sodu – 1 duża łyżka;
 • pieczenie pieprz czerwony – 1 szt.;
 • Ocet 9% – 70 ml;
 • czarny pieprz w proszku – 1 łyżeczka.

Właściwy dobór komponentów

Homemade ketchupu w zimie będzie tylko pachnące i smaczne w tym przypadku, jeśli używasz świeżych warzyw i dojrzał do takiego sosu. Dlatego przedstawiony obrabiany jest najlepiej wykonać w sezonie jesiennym, kiedy dojrzewają wszystkie niezbędne składniki w łóżkach.

Sos przetwórstwa warzyw

Przed rozpoczęciem tworzenia domowej roboty ketchupu w zimie powinien być dobrym traktować każdy składnik. Wymaga to pranie, a jeśli to konieczne, oczyścić wszystkie warzywa są kupowane. Do sosu pomidorowego , aby uzyskać jednolity i gęsty do jego przygotowania zaleca się stosowanie w maszynce do mięsa. W ten sposób, poprzez wspomniane urządzenie do gotowania musi przejść następujące warzywa na przemian pomidory, żarówka cebulę, jabłka, a pieczenie i papryki.

obróbka cieplna

Po tym jak wszystkie składniki są mielone w zawiesinie, keczupu domu w zimie należy wlać cukier stołowy drobnej soli, mielony cynamon, goździki i aromatyczne. Kolejne składniki potrzebne do dobrze wymieszać, umieścić w kuchence gazowej, doprowadzić do wrzenia i gotować na minimalnym ogniu przez 120 minut. Po upływie tego czasu, konieczne jest usunięcie sos od ciepła, a następnie dodanie tabeli 9% octu i czarny ziela angielskiego. W skład takich wyrobów wymaga ponownej wrzenia, a następnie przystąpić do rozmieszczone na naczyniach.

Końcowym etapem wytwarzania

W tym rozdziale omówimy szczegółowo o tym, jak konserw. keczup domowy konieczne gorące wlać do banków 750 gramów, które muszą koniecznie być sterylizowane z pokrywkami. Aby przeprowadzić procedurę, wskazane jest zastosowanie szerokiej lejka. Wszakże w słoikach sos będzie, konieczne jest szczelnie rolki. Następnie forma wstępna jest zalecane, aby włączyć do góry nogami i mocno owinąć koc. W tej pozycji, banki powinny być pozostawione do następnego dnia. Po dniu ketchupu można czyścić w piwnicy, lodówkę lub po prostu umieścić w szafce kuchennej. Przechowywane takich zbiorów nie powinno być więcej niż 12-15 miesięcy.

Jak wnieść na stół

sos domowej roboty wskazane jest stosowanie w połączeniu z drugich dań. Jednakże, jeśli jest to pożądane, na przykład mogą być dodawane keczupu i zupy oraz gulaszu i sos i tym podobne. D.