548 Shares 8601 views

Gryka z mięsem – przepis

Gryka w procesie gotowania zwiększa się o 4-5 razy, nabierając smaku cieczy, w której jest gotowana. Napełniony masłem lub mlekiem, jest całkiem smaczny, ale na cieście mięsnym jest dużo ciekawsze. Ponadto, jest to grupa, która "kocha" tłuszcz, to znaczy staje się bardziej smaczna, gdy jest nasycona tłuszczami mięsnymi.

Jak gotować gryczaną z mięsem do zapamiętania nie jest trudne. Rozważmy kilka wariantów przygotowania.

Pierwsza opcja

Grzyb gryczany z mięsem, którego przepis jest przedstawiony poniżej, jest gotowany na bulionie. Rodzina 3-5 osób potrzebuje 250 gramów. Gryka, 300-350 gr. Mięso.

Mięso można przyjmować: filety, polędwiczki, żebra, warstwa tłuszczu lub bez. Może to być wieprzowina, wołowina, jagnięcina, gęś, kaczka, kurczak lub inne. Im lepszy jest, tym bardziej będzie pyszna kasza gryczana.

Umyć mięso, pokroić w małe kawałki średniej wielkości i umieścić w 1 litrze wody, zawsze soli. W trakcie gotowania konieczne jest okresowe wyjmowanie pianki, w przeciwnym razie bulion stanie się zabłocony, z zanurzeniem. Możesz dodać całą cebulkę, 2-3 ząbki czosnku i liście laurowe, aby dodać dodatkowy smak.

Podczas gotowania mięsa możliwe jest przygotowanie gryki. Powinna być sortowana z miotu, surowego lub złego ziarna. Przesuń pyłek z rozkruszonych nasion. Gryka przemywa zimną wodą. Następnie należy ją umieścić na patelni i kalcynować tyle ile jest to konieczne, aby grupa nabrała ciemnego koloru, podobnego do ziaren kawy. Kalcynowana gryczana nie jest gotowana, zachowuje swój kształt nawet przy mieszaniu, owsianka okazuje się marszczona. Kalcynacji nie da się zrobić, jeśli lubisz gotować owsiankę.

Po tym, jak mięso jest w pełni gotowe, napełnij bulionem żelaznym sitem po wyjęciu z niego kawałków mięsa. Włożyć grykę do napiętego bulionu, kawałków mięsa i gotować, przykryj go wolnym ogniem. Po 20-25 minutach można wyłączyć ogień i pozwolić owadowi na infuzję przez kolejne pół godziny, po czym podawać do stołu.

Opcja druga

Teraz druga opcja, która mówi, jak gotować gryczane z mięsem. Przepis z gulaszem sklepowym. Najczęściej można znaleźć duszoną wołowinę, mięso wieprzowe lub koniowe. Każdy z nich zrobi. Wybierz gulasz w szklanych słojach, aby zobaczyć zawartość. Uważa się, że gulasz, w którym można zobaczyć kawałki mięsa w galarecie z bulionu z minimalną ilością tłuszczu. Tłuszcz, który warzono podczas procesu gotowania jest na powierzchni, wszystko w środku słoika to kawałki tłuszczu i żył, które wskazują na niską jakość proponowanego produktu.

Wróćmy do tego, jak gotować grykę z mięsem, której przepis zawiera gulasz. Przygotuj grykę w sposób opisany w poprzedniej wersji. Umieścić gulasz z słoika w pojemniku do gotowania, lekko rozgrzewając i usuń duże przyprawy. To liść laurowy, pieprzowy, ząbek. Dodać wodę do objętości, w której proporcja kaszy gryczanej i płynu wynosi 1: 3. Sól i gotować. Po 25 minutach wyjmij z ognia i wypuść przed podaniem do stołu.

Trzecia opcja

To specjalna kasza gryczana z mięsem. Przepis jest mało skomplikowany, ale owsianka będzie smaczniejsza. Będziemy potrzebować wszystkich tych produktów, które były potrzebne w pierwszym wariancie, ale musimy przygotować owsiankę w doniczkach.

Przygotuj garnki do wypieku. Przygotuj mięso i posmaż z małym olejem, aż dojdzie do skorupiaków. Połóż mięso na dnie garnków, aby zabrać 1/3 całej objętości. Wypełnij pieczoną i spaloną gryczaną, około 50-70 gr.

Weź cebulę i grzyby, drobno rozdrobnij i smażyj oddzielnie, a następnie zakryj je zawartością garnka. Podnieś wodę i pokrywę. Zamiast wieczka, można użyć ciasta ciasta. Umieścić w piecu przez 1 godzinę w umiarkowanej temperaturze.

Gotowana kasza gryczana z mięsem w piecu okazuje się szczególnie smaczna. Powodem jest powolne osłabienie, osiągnięcie gotowości.