681 Shares 5078 views

Marinade na szaszłyk z kurczaka, jagnięciny i wieprzowiny.

Najstosowniejszym mięsem jest szaszłyk z szaszłyka! Co by nie zaproponowało kuchni europejskiej, tajemnicy smaku potraw we Francji, Włoszech i Niemczech – w specjalnych sosach i dodatkach. Szaszłyk szaszłyk – szaszłyki na całym świecie, można jeść za darmo, delektować się świeżym mięsem, zapachem dymu, przyjemną rozmową i prawdziwym winem gruzińskim. Ach, tak, długie, głęboko siedzące kaukaski tosty są również częścią obowiązkowego programu zabawy.


Co sprawia, że szaszłyk jest tak smaczny? Cała tajemnica jest specjalną marynarką dla szaszłyk szaszłyk. Każdy mistrz ujawnia tajemnicę marynaty tylko wybranemu. Wydaje się, że taka trudna rzecz w tej nauce: posypana ocetem, zasnęła cebulę – i na węglach. Ale nie! Stosunek cieczy, w której mięso będzie pieczone, odgrywa bardzo ważną rolę w otrzymaniu obfitego, wspaniałego wyglądu i zapachu potrawy. Nie będziemy dalej dręczyć opinii publicznej, ale przejdziemy bezpośrednio do przepisów.

Marinade dla szaszłyk z octem jest najczęściej występującym w naszym kraju. Najlepiej nadaje się do wieprzowiny, ale nie można tego przesadzić, w przeciwnym razie mięso będzie sztywne i ciemne. Oto dobry sposób: za kilogram mięsa łyżkę octu, imbir i jedno duże jabłko słodkie i kwaśne. Wszystkie składniki rozdrabnia się przy pomocy mieszarki, wieprzowinę pokroić w małe kawałki i sprowadzić do mushy marynaty na 2 godziny. Pamiętaj, aby dodać pieprz – jest to naturalny czarny grunt, nie pachnący. Możesz eksperymentować ze specjalnymi opatrunkami dla szaszłyk – ale to dla amatorów.

Marynata na szaszłyk z szałasu może być w całości gotowana bez użycia jakichkolwiek płynów. I uwierz mi, wynik będzie świetny, jeśli zastosujesz się do określonych zasad. Po pierwsze mówią na Kaukazie: szaszłyk nie toleruje kobiecych dłoni. Więc drodzy panie, weź udział w audytorium i ciesz się naturą, a silna połowa stworzy arcydzieło sztuki kulinarnej. W tym przypadku można podzielić mięso z kurczaka na specjalne kawałki "dla szaszłyk" lub wieprzowinę, ale posiekane dużymi kawałkami. Najlepszy będzie pasował do entrecote. Mięso jest układane na stole i posypane papryką (tylko czarne – bez opcji!) I sól. Smak mistrza zależy od smaku – po rosyjsku, lizując wynik palca. Nie zdziw się – Kaukaz nie boi się skażenia mięsa, ponieważ główną tajemnicą tej szaszłyki jest świeżość wszystkich składników. Następnie mięso jest "ugniatane" tak, że kawałki są całkowicie zmoczone w sosie. Następnie wkłada się do dużego garnka i pokrywa dużą ilością cebuli. To jest marynata na szaszłyk. Po godzinie można smażyć mięso – smak będzie po prostu niezrównany!

Cóż, oczywiście, jeśli zdecydowałeś się na kuchnię wieprzową, najlepiej wybrać marynarkę na szaszłyk z ajranem. To właśnie ten kwaśny produkt mleczny całkowicie neutralizuje zapach mięsa i sprawia, że jest soczysty, miękki i smaczny. Aby przygotować jagnięcina, musisz mieć możliwość wyboru samego mięsa – biorąc pod uwagę fakt, że mało prawdopodobne jest, aby złapać żywe owce, zaufanie do wyboru mięsa na rynku dla swoich instynktów. Niedźwiedź nie powinien być krzywy – w tym przypadku nawet najbardziej wyszukana marynatka nie pachnie zapachem. Lepiej też zabrać plecy tuszy – jest bardziej miękka. Marynata na szaszłyk z szałasu składa się z tych samych składników co poprzednie wersje: pieprz, sól, można dodać imbir i, oczywiście, ajran. Mięso jest w marynacie noc – zapewnia to dobry wynik. Uwierz mi, jagnięcina w ajran ma smak bardziej delikatny i głęboki niż jakikolwiek najlepszy wieprzowina.

Ogólnie rzecz biorąc, jest jeszcze jeden sekret długiego wątroby na Kaukazie: mięso leżące na dzień nadaje się tylko do karmy dla psów. Nie tak dawno temu klienci kawiarni z Transcaucasia zostali zaproponowani do wyboru zwierzaka, z którego chcieliby jeść szaszłyk szaszłyk. I nie potrzebna jest marynata: najlepsze mięso to tylko mięso pieczone na węglach.