278 Shares 6101 views

Delicious lavash rolls na dowolną ucztę

Jako krajowy danie rasy kaukaskiej, lavash jest mocno osadzony na naszych stołach. Powodem tego jest absolutna wszechstronność tego produktu. Po pierwsze, na ulicach miast otrzymaliśmy szybką i smaczną potrawę nazywaną shaurma, a po gospodyni nauczyliśmy się, jak przygotować zimne przekąski z lavash dla siebie , używając różnych składników do napełniania.

Rolki chleba pita mogą zdobić stolik, wszystko zależy od tego, jak wyrafinowane wypełnienie będzie używane w procesie gotowania. Weźmy pod uwagę różne warianty rolek, które pomogą Ci zróżnicować nie tylko świąteczne menu, ale także stać się jedną z opcji na śniadanie w pośpiechu.

Lavash roll na piknik na świeżym powietrzu

Produkty dla tej metody przygotowania będą potrzebne: 1 lavash, skondensowany ser miękki, świeży koperek, 300 g krabów kraba lub krabów, majonezu.

Lavash rozprzestrzenia się, smarujemy serem i posypujemy drobno posiekane mięso kraba zmieszane z majonezem. Z góry na palcach krabów rozłożył zieleninę koperku. Delikatnie obróć rolkę, która jest owinięta folią spożywczą. Gotowe naczynie musi być czyszczone w lodówce przez około 1 godzinę, można i więcej. Potem wyjmujemy i pokroimy na kawałki.

Rolls of lavash na wakacje

Ale ten przepis, dzięki wypełnieniu grzybów, jest idealny do dekoracji świątecznego stołu.

Niezbędne produkty: lavash – 3 szt, świeże grzyby – 1 opakowanie, 300 g twardego sera, masło, pietruszka i majonez.

Przygotowując rolki lavash z wypełnieniami, najlepiej owinąć każdą świeżą rolką w filmie spożywczym, a tym samym przemocząc, chleb pita nabiera niezbędnego kształtu.

Tak, pierwszy arkusz lavash namoczony majonezem, i posypać drobno posiekaną natką pietruszki. Włożyliśmy drugi arkusz, a także wymazamy z majonezem. Dla majonezu umieściliśmy pokrojone w plasterki grzyby w masło. Następnie umieść trzecią kartkę lawendy na grzybach, nakładać majonez i posypać tartym serem. Przekręcamy rolkę, oczyścimy ją na zimno, a następnie pocięto nożem w małe rolki.

Z lavash można przygotować wiele świątecznych potraw. Rozważ drugi raczej popularny przepis na wakacje.

Pita chleb z łososiem

Warianty receptur dla takich potraw, jak walcowane lavash z nadzieniem z łososia, pstrąga i innych gatunków ryb, waga. Dla naszej metody przygotowania, weźmy około 300 g lekko solonego łososia, przetworzonego sera, około 200 g, zieleni koperek koperek.
Pierwszy arkusz lavasha jest smarowany serem i ułożony w plasterki łososia, na wierzchu nakładamy jeszcze jeden arkusz chleba pita, smarujemy dokładnie serem i posypujemy ziołami. Składamy gotową rolkę i wkładamy ją do zimna.

Kolejna recepta na rolkę, która może być prezentowana zarówno na świątecznym stole, jak i na kolacje rodzinne. Całkiem prosta kompozycja składników sprawia, że potrawa jest niedroga, ale bardzo smaczna i satysfakcjonująca.

Roll z rybami w puszkach

Aby przygotować ten talerz potrzebujesz 6 lavashi, 1 puszki ryb konserwowych, przetworzonego sera, cebuli, jabłka i 6 gotowanych jaj.

Następnie, pierwszy arkusz chleba pita jest smarowany majonezem i posypany tartymi żółtkami, wkładamy drugi arkusz na szczyt, rozprowadzamy również i tarty jabłko. Potem na trzecim arkuszu, po smarowaniu majonezem, układamy tarty ser, czwarty arkusz – wiewiórki z jajek, piąty liść – cebula, a ostatnia szósta arkusz, nałożona na wierzch, również wymazuje majonez i wkłada rybne konserwy pokruszone widelcem. Ostrożnie kręć, owinąć go w filmie i umieścić w lodówce.

Poza solonymi, rolki lavash można wytworzyć słodkim wypełnieniem. Ponadto niektórzy używają ich do owinięcia masła twarogowego, a następnie smażenia na patelni, więc gotowe półmisek jest prawie niemożliwe do odróżnienia od naleśników z twarogiem.

Jeśli wcześniej nie przygotowałeś takich dań na święto, spróbuj, a oprócz różnorodności dostaniesz przestrzeń do wyobraźni, ponieważ możesz uzupełnić proponowane receptury ulubionymi produktami.