665 Shares 8287 views

Co jest kalina użyteczne właściwości?

Każdy zna nazwy takich jak jagody kaliny, użytecznych właściwości, które nawet nasi przodkowie znali. Ale to nie rośnie we wszystkich częściach Rosji, ale dlatego, że bardzo niewielu ludzi, wygląda jak ten jagód. Niemniej jednak, jest to bardzo przydatne, a to – w tym artykule.

Kalina to krzew, który rzadko osiąga wysokość tych drzew, sięgając aż do trzech lub czterech metrów, ale jest to raczej wyjątek. Wiosna kwitnie krzew corymbose kwiatostany pięknych białych kwiatów. Do wzrostu potrzebuje wilgoci, więc kalina wznosi się wzdłuż brzegów rzek, w wilgotnych i podmokłych terenach w pobliżu jezior i ciemnych lasów o zwiększonej wilgotności gleby. Mieszkańcy tych miejsc wiedzą, że za tym berry – żurawina, użytecznych właściwości i przeciwwskazań znany jest również do nich. Nie zaszkodzi wszyscy inni, aby przeczytać informacje o tym, jakie korzyści można uzyskać z tej rośliny.

kalina sok zmieszany z jabłkiem lub jarzębina stosowanego do wytwarzania pszczele – sok kalina ma właściwości żelujące, więc do tego celu był używany od wieków ludzi w Rosji. Jeśli ciasto na pół jabłka zmieszane z śnieżki, można uzyskać wspaniały domowej roboty marmolady.

Jagody kaliny – z nasion, owalne. Rosną frędzle, słodka i gorzka, kolor – jasny czerwony. Bardzo soczyste jagody. Ale ich gorzki smak to nie wszystko, w starożytności Kalina zebrane po pierwszych przymrozków, a następnie przechowywane w zimnie – Po gorzkich owoców zmniejsza istotnie, chociaż nie całkowicie zniknąć. Obecnie jest to łatwe i proste do zrobienia za pomocą zamrażarkę, która w każdej lodówce.

Aby gorycz znika całkowicie, owoce duszone w szczelnym pojemniku. Pozostanie tylko słaby gorzki smak. Jednak duszony kalina użyteczne właściwości stracą – częściowo, ale nadal tak jest. Ale idealny do pieczenia ciasta, duży tort lub serniki, a także pierogi. Wytwarza się z soku z jagód octu domowego.

Wywar z Viburnum z miodem służy do przeziębienia, zapalenie oskrzeli, kaszel. Ponadto żurawina leczy żołądek. kora kaliny jest przydatna w zołzy i jest wykorzystywany jako hemostazy i nawet jego antyseptyczne. W jego skład, to jest bardzo przydatne, zawiera wiele witamin i kwasów i umożliwiają nawet tylko w celu utrzymania dobrego stanu zdrowia. Czasami jest on stosowany w leczeniu napadów.

Do przygotowania naparów stosowany z żurawiny jagód, właściwości jednocześnie oszczędza, pijemy infuzji z wieloma chorobami – są znane środki ludowej wymaga indywidualnego leczenia. Dlatego możliwe jest, aby spróbować każdej choroby. Szkoda z niej nie będzie, ale korzyści – na pewno. Najważniejsze właściwości lecznicze przypisywane wyciągi z Kalinka – dobry wpływ na układ nerwowy. Sama surowy jagód zgodnie z tradycyjnymi uzdrowicieli środek profilaktyczny do leczenia raka.

Wywar z kory tego krzewu jest pijany na przeziębienia i kaliny sok użytecznych właściwości zachowuje pełny i jest stosowany do leczenia wrzodów żołądka. Jeśli masz problemy z sercem i wykorzystują to wspaniały w swej właściwości soku, a wkrótce twój stan się poprawia. Ale nie jest to naturalny lek i jego przeciwwskazania. O ile co ma kalina użytecznych właściwości, może zaszkodzić, więc trzeba przestrzegać zasad. Może to być szkodliwe w czasie ciąży, w dnie moczanowej, a także tych, którzy mają problemy z nerkami. Ponadto, to lepiej nie brać ludzi, którzy mają zwiększone krzepliwość krwi – powstawanie zakrzepów.

Jednak ta lista jest zakończona. Jeśli wizyta lekarza, poprosić swoją opinię, ale w ogóle – jest słuchać swojego ciała, należy zwrócić uwagę na jego zdrowie, a odpowiedzią. Pamiętaj, przeciwwskazania oraz przetworzonych środków ludowej – przy odpowiednim podejściu, widać doskonały wynik. Natura zawsze daje nam zdrowie, wystarczy, aby móc korzystać z jej prezenty.