748 Shares 3940 views

Co jest Xenon samochodów

Od tego czasu, droga przed samochodem zaczęły być oświetlone przez własnych świateł, to został zastąpiony przez kilka różnych źródeł światła. Gaz, mianowicie zastępuje propan lampy próżniowe jak lampy, i, z kolei podstawioną atomem chlorowca. Nadszedł czas dla lamp ksenonowych. Więc co jest Xenon?

Lampa ksenonowa składa się z dwóch szklanych kolb – zewnętrzne i wewnętrzne. Pierwszym z nich jest w profilaktyce różnych zanieczyszczeń, nagłe zmiany temperatury, różnica ciśnienia (30/120 atmosfer), a lampa jest zapalona odłączonym Wewnętrzna lampy zawiera mieszaninę gazów pompowana ciśnienia wstecznego. Głównym z nich – gaz obojętny ksenonu. Z tego, co składniki są w taki koktajl gazu zależą różne parametry urządzeń, na przykład temperatura, światło, szybkość opalania itd, więc kierowcy lepiej zrozumieć, co ksenon i jak to jest stosowane w oświetleniu.

W produkcji wysokiej jakości szkła kwarcowego stosowanego kolb. Do wewnątrz po obu stronach dwóch drutów doprowadza się do elektrod, to tworzy się różnicę potencjałów podczas wypalania. Gdy lampa jest włączone, urządzenie sterujące daje impuls 25 tysięcy woltów, a następnie jonizacji gazu znajduje się w nim. W przyszłości, aby wesprzeć spalanie jest wymagane nie jest dużo energii, około 35 watów. ksenonowa lampa jednostka sterująca kontroluje również napięcie wymagane do podtrzymania spalania.

Zestaw składa się z dwóch lampa ksenonowa, parę zapłonu jednostek, mocowania, przewody, adapterów. Wszystkie lampy ksenonowe zainstalowany na szablonie. Wielu producentów w zestawie z lampami zamocowanymi schemat połączeń ksenonu. Zapewnia szczegółowe informacje, jak zainstalować bloki zapłonu zrobić okablowanie, zastąpić konwencjonalne żarówki w reflektorach z ksenonu.

Dowiedział się, że jest ksenon, zainstalować ją na swoim samochodzie, można poczuć wszystkie pozytywne aspekty jego stosowania. Światło, które dają ksenonowej lampy jest podobna do światła. Cechy, ksenon ma przewagę nad konwencjonalną (włókna) i lampy halogenowe.

Wiązka światła, która jest emitowana przez lampy ksenonowe, skupia się także na wykorzystanie całej światła z przodu urządzenia, bez rozpraszania go dookoła. Ze względu na kierunkową wiązkę świetlną, reflektory odpowiednio skorygowane nie będzie oślepiać kierowców pojazdów nadjeżdżających płynąć.

Ksenonowa lampa nie można spalać, ponieważ nie ma włókna, nie boi drżenie w czasie jazdy samochodu. Jego żywotność wynosi około 2000 godzin. Gdy lampa w upale nie pozostawia wiele energii, która zabezpiecza lampę przed przegrzaniem.

O zmroku iw ciemności, przy świetle dziennym ksenon blask jest o wiele łatwiejsze do oceny sytuacji na drodze. Kierowca w dostatecznie dużej odległości można zobaczyć obiekty, które znajdują się na jezdni i jej poboczu. W warunkach słabej widoczności we mgle, deszczu, śniegu, ksenonowe promienie oświetlają nawierzchni dobrze.

Standardowa konfiguracja samochodu ksenonu jest używany na maszynach od 1996 roku. Pojazd, na którym jest zamontowany, ma specjalną niezwykły wygląd. Czuję, że to ksenon, właściciel samochodu nigdy nie powrócić do korzystania z lamp konwencjonalnych lub halogenowymi.