639 Shares 9623 views

Car "BMW F30" (BMW F30): specyfikacje, recenzje Test drive

Każdy ekspert w branży motoryzacyjnej niemiecki wie, że jest to „BMW F30”. To nazwa platformy samochodu, który został użyty do budowy szóstej generacji bawarskim sedan trzeciej serii. Podeszła do zastąpienia BMW E90. Ona została wprowadzona do użytku w połowie października 2011 roku, a sprzedaż rozpoczęła się po 4 miesiącach. Ale to jest również znany pod tą nazwą, a pierwszym modelem zbudowanym na tej platformie. A tu o tym powinien nam powiedzieć więcej.

wygląd

Sedan „BMW 3” seria F30, w porównaniu do swojego poprzednika E90, dodał znacząco pod względem wielkości. Zwiększona długość 93 mm. „Dorastał” samochód tylko 8 mm i 6 mm szerszy stał. Rozstaw osi wzrosła również – do 5 centymetrów. To stało się również możliwe, aby umieścić w bagażniku 50 litrów więcej ładunków. Jednak wszystkie te zmiany ciała, razem z innymi transformacji, wpłynął na cenę samochodu. Jej koszt wyniósł 1050 euro droższy niż ten, na którym proponowane nowe E90.

Szczególną pochwałę zasługuje wygląd tego modelu. „BMW F30” jest uważany za najlepiej sprzedający się samochód klasy premium. Przede wszystkim zwraca się uwagę na przodzie sedan. Charakterystyczna „look” drapieżne reflektory zwężone kształt wielokąta, markowe krata, optyka przeciwmgielne, dodatkowe kanały powietrzne i nachylona kaptur – wszystko to tworzy obraz samochodu o sportowym charakterze.

Więcej „Highlight” modelu można uznać za niski dach i szerokie tylne światła. Profil sedan cicho, można nawet powiedzieć, że klasyczny. Ale najbardziej interesujące – współczynnik oporu powietrza Cx-równa 0,26. Wszystkie elementy zostały dokładnie przetestowane w tunelu aerodynamicznym. Z powodu udało im się osiągnąć takie cele.

wnętrze

Wewnątrz „BMW F30” nie wygląda gorzej niż na zewnątrz. W procesie wykańczania to użyto wysokiej jakości skóry i miękkiego plastiku, przyjemne w dotyku. Deska rozdzielcza korzystnie skierowane w kierunku kierowcy. Bogactwo opcji tam, ale umiejscowienie przycisków sterujących i ergonomicznie obsłudze. Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest centralnym tunelem i kierownica wielofunkcyjna 3-ramienna w skórzanej plecionki. Dla nich, nawiasem mówiąc, jest dogodnie umieszczony urządzeń ascetyczne. Eksperci przemyślane ich konstrukcji – kierowca nie musi być rozproszony z drogi i patrzeć, aby zobaczyć niezbędnych informacji.

Na przedniej kreską „BMW F30” można zobaczyć nowoczesny wyświetlacz multimedialny. On jest dobry we wszystkim. Jedyne zastrzeżenie, które niektórzy uważają, że jest to minus jest to, że wyświetlacz nie jest usuwany w desce rozdzielczej.

Krzesła są bardzo wygodne. Są umiarkowanie szeroka, z trzymaniem bocznym, a także wyposażony w funkcję regulacji we wszystkich kierunkach. Kanapy rząd wielkości dodaje się ze względu na zwiększenie długości korpusu. Z tego samego powodu w nogach i udać się do pasażerów zwiększyła się przestrzeń. Uwzględnienie więc każdy może.

Nawiasem mówiąc, „w BMW F30” wielkiego pnia. On pomieścić 480 litrów ładunku. Do znakomitych osiągów sedan bardziej niż przyzwoity.

komplet

Ten sedan „BMW” 3rd serii oferowany jest z trzema różnymi pakietem wyposażenia. Pierwszy nazywa się «Sport Line». Samochody w konfiguracji zostały zaproponowane z 17-calowych dysków, błyszczący czarny wloty powietrza i osłonę chłodnicy. Lusterka zewnętrzne lakierowane w kolorze nadwozia, rura wydechowa ozdobione ciemnym chromem, i był ważnym techniczne zawieszenie sportowe dopełniacza.

Wnętrze „BMW” 3rd serii gladdened o obecności sportowa kierownica i parapet, sportowe fotele, wykończenia z aluminium (Oferujemy również szeroki wybór połysku) Ekskluzywna konstrukcja uchwytu PPC, bogactwo chromowaną i podświetlanym desce rozdzielczej. Specjalne „o smaku” takie modele nadają akcenty kolorystyczne w postaci czerwonych wstawek.

Również urządzenia «Nowoczesna linia» został opracowany. Charakterystyczne cechy tych modeli ma mieć dekoracyjny matowy chrom na rurze wydechowej i osłonie chłodnicy. Wewnątrz wnętrza zdobią wykończenia z drewna i aluminium. Również we wnętrzu nie jest bardziej jaskrawe kolory niż w wersji standardowej.

Trzecie urządzenie jest znane jako «Luxury Line». Jest uważany za najbardziej kosztowne i luksusowe. Sprawdzić model w tej konfiguracji może być dzięki obecności wspaniałych Rapids, deski rozdzielczej i foteli w kolorze kawy, chromowanymi pierścieniami na konsoli.

316D

Ta wersja sedan jest uważany za najsłabszy „BMW F30”. Osiągi silnika w żadnym wypadku gorsze wszystkich innych wersjach.

Pod maską 316D zamontowany KM-116 2-litrowego urządzenia do 260/1750 momentu obrotowego Nm / v. min. Pomimo niewielkiej liczby „koń”, samochód z silnikiem przyspiesza do 202 km / h. A „sto” osiągnie mniej niż 11 sekund od początku. Wersja z tym silnikiem jest oferowana zarówno z 6-biegową „mechanika”, a wraz z 8-biegową „automatyczne”. Zawieszenie 316D sprawdzone, niezawodne – McPherson.

Należy zauważyć, że ten samochód wyprzedza swojego bezpośredniego konkurenta Audi A4 B8 Przebieg na pełnym zbiorniku. 316D może napędzać 1461 kilometrów, jeśli nie ma 57 litrów. „Audi” pojedzie mniej niż 17 kilometrów. I to biorąc pod uwagę, że jego zbiornik jest więcej niż 8 litrów.

Nawiasem mówiąc, natężenie przepływu w tym modelu jest skromny. Silnik BMW 316D F30 zużywa zaledwie 4,6 litra na 100 kilometrów „miejskich”. Jeśli pójdziesz na torze, prędkość przepływu spadnie do 3,5 litrów.

335i

To jest – najmocniejszy „BMW F30”. test drive model ten, oczywiście, niemożliwe do zignorowania. Ale po pierwsze, warto powiedzieć kilka słów o jego właściwościach.

Pod maską pojazdu, zamontowane 3-litrowy silnik 306 mocy. Jego moment obrotowy wynosi 400/1200 Nm / t. min. Przy takim modelu maszyny mogą być rozproszone do maksymalnie 250 km / h (który jest ograniczony przez układ elektroniczny). I znak 100 km / h prędkościomierz osiąga dwa razy szybciej niż w poprzedniej wersji. Aby być rozproszone na „sto», 335i modelka potrzebuje zaledwie 5,5 sekundy.

Ale koszt, oczywiście, ma więcej. 100 „miejski” kilometrów więcej niż 10 litrów paliwa. Jeśli jeździsz na szosie, a następnie pokonać ten sam dystans pozostawi 5,5 litra. Nawiasem mówiąc, z tego modelu silnika jest również dostępny z 6-manualną i automatyczną skrzynią biegów 8.

Inne warianty silników

Powyżej zostały oznaczone modelu uwagę z najpotężniejszych i słabego silnika. Ale są też inne opcje, tak zwany „złoty środek”.

Jest modelem F30 320i. Ten kaptur sedan zainstalowany w 2-litrowy silnik 184 KM z turbosprężarką, o momencie 270/1250 HM / obj min. Dzięki niemu auto rozpędza się do 100 km / hw 7,3 sekundy. Maksymalna w tym przypadku wynosi 235 km / h. Zużycie jest niewielka – około 8,2 litra z 95 oktanowej benzyny na 100 kilometrów „miejskich”. I na autostradzie trwa około 4,9 litra.

Warto również mówiąc o 328i F30. Pod maską samochodu, też jest silnik 2-litrowy. Tylko że jest wyposażony w turbodoładowany i produkuje 245 KM Paliwa – 8,5 miasto i 5,2 na autostradzie. Nawiasem mówiąc, w przypadku wszystkich silników „Automatic” zużywa 0,3 litra paliwa mniej.

I oczywiście, to należy zauważyć, uwaga modelu 330D. Pod maską to 3-litrowego 258, moc silnika napędowego z turbosprężarki. To urządzenie jest zdolne do przyspieszenia do 100 km / h przez 5,6 sekundy. A jego maksymalna – jest taka sama jak z najpotężniejszych wersji. Przepływ w tym przypadku wynosi 6 litrów na 100 kilometrów „miejskich”. Na trasie trwa tylko 4,3 litra. Model ten jest oferowany tylko z napędem na tylne koła i 8-biegową automatyczną skrzynią biegów.

sprzęt

Więc, co jest salon „BMW F30”, maszyna i ciało – to jasne. Teraz możemy mówić o sprzęt.

Ta maszyna ma wszystko. Podstawowa konfiguracja obejmuje sześć poduszek powietrznych, system ESP oraz ABS, optyka przeciwmgielne, czujniki deszczu i światła, a także 2-strefa kontroli klimatu. Ponadto, we wszystkich F30 ma pełną moc, potężny system audio z MP3 i USB, a nawet wyposażone w podgrzewane fotele.

Ale to nie wszystko. Jest jeszcze kamera wsteczna, wyposażony w system kołowego przeglądu, a także system automatycznego parkowania. Szczególna uwaga powinna być system multimedialny, znany jako ConnectedDrive. Obejmuje ona znaczną liczbę aplikacji i usług high-tech, które mogą informować i bawić osoby w podróży. Dzięki niemu kierowca może połączyć się z niczego. Na przykład, usługi concierge, zdalne sterowanie samochód, albo do wniosku powiadamia o warunkach ruchu drogowego w czasie rzeczywistym. Kiedy kierowca ConnectedDrive pomoc mogą uzyskać dostęp do Internetu bezpośrednio z pojazdu. A jeśli będzie musiał znaleźć najlepszą restaurację lub miejsce w mieście, to pomoże w zaleceniach «BMW-online».

Oczywiście, należy zauważyć, uwaga jest proszony kierowców M opakowania z zawieszeniem sportowych (zwiększana o 1 cm), adaptacyjny „cruise”, ekran projekcyjny kolor i koła 19-calowe stopu. Tuning „BMW F30” z dodatkowym wyposażeniem po prostu nie jest to konieczne. Kierowcy nawet zaproponował ekskluzywny kolor nadwozia, wykończenia wnętrz i innych unikalnych elementów dekoracyjnych, które są zawarte w opakowaniu możliwe.

samochód w

"BMW F30" feedback otrzymał w większości pozytywne. I chciałbym zwrócić szczególną uwagę na komentarze, które pozostały w ich opinii kierowców profesjonalne po jazdę próbną. Oczywiście, najlepszym przykładem – to najbardziej wydajny model, który jest 335i.

Łatwość zarządzania jest na górze. Jazda na tej maszynie jest miękka, gładka – nawet jeśli igła prędkościomierza przekracza maksymalną dopuszczalną stawkę. Prędkość szybko wybrany. Większość kierowców przypisuje go do plusów, ale inni nie lubią. Mówią, że z tego powodu, BMW traci część swojej hazardu i sportowy.

Doskonała maszyna zachowuje się na zakrętach. Wszystko za sprawą aktywnego zawieszenia i kierownicy. W ogóle, to samochód jest doskonała „wytrwałość”. Koła „BMW F30” mocno trzymać samochód na powierzchnię drogi, tak że podczas podróży kierowca czuje się bezpieczny – nie czuję, że gdzieś sedan „poprowadzi” na drugiej stronie.

Jednak są ludzie, którzy wierzą, że ten model nie jest najlepszym energii elektrycznej. On nie pozostawia koło zwrotne kierownicy. W związku z tym trudno jest utrzymać samochód na śliskiej drodze. Ale w takich momentach siebie całkowicie oczywiste hamulce. Reagują one natychmiast w ruchu. ABS i jest aktywowany szybko, cicho.

Co o prędkości? 250 kilometrów na godzinę – nie ma limitu. Ludzie, którzy przeprowadzili test-twardy, twierdzą, że model ten jest maksymalna toczenia się bez problemów. Ale wyraźnie czuł agregat rezerwowy.

komentarze właścicieli

Ludzie, którzy jeżdżą BMW F30, szczęśliwy, aby porozmawiać o zaletach tego samochodu. A ja polecam, aby uzyskać samochód wyłącznie w kompletny zestaw.

Sensory parkowania znajdują się po obu stronach samochodu – jest to praktyczne i wygodne dla każdego kierowcy. Automatyczne wysokie belki jak ludzie, często jazda na torze. To działa doskonale i eliminuje potrzebę jego rekonfiguracji siebie, patrząc do prowadzenia procesu. Światło, które emitują światło „BMW F30” wyłącza się. I zawsze w odpowiednich momentach.

Wiele jak adaptacyjne światła. Musi być bardzo pomocne dla osób niesłyszących rosyjskiej autostradzie z boku neobrisovannymi.

Również do odpowiednich właścicieli F30 opcje obejmują podgrzewaną kierownicę. Oczywiście, są ludzie, którzy uważają, że ta funkcja opcjonalna. Ale dla rosyjskiej zimy, jest niezastąpiony.

I, oczywiście, nikt nie zwraca uwagi na siedzeniu. Każdy wie, że siedzenie w jednym BMW z najlepszych i najbardziej wygodne. Są świetne „hold” kierowca i pasażer. Nawet po kilku godzinach jazdy, nikt tam z powrotem ból i poczucie, że siedzi na stołku.

Wiele fascynuje również adaptacyjne sterowanie. Aktywny układ kierowniczy włącza proces jazdy prawdziwą przyjemność. Praca bez przechwycenia być prawdziwe, a parking i przebudowa nie powoduje żadnych trudności. Przyjemny prowadzenia w dużej mierze towarzyszy i zawiesinowych. Nie huśtawka i valkost. Elastyczne zawieszenie – dzięki jej kół nie wchodzą i nie iść do odwrotu. Wszystkie nieprawidłowości są wygładzane doskonale, a na zakrętach nie ma śladu przechyły nadwozia. Rozbiórki tylnych części przy wejściu do łuku przy dużych prędkościach całkiem możliwe do kontrolowania.

Oczywiście, BMW robi wiele „plusy” dla takich przydatnych funkcji, jak wielkim nagłośnieniem, potężne głośniki z czystym dźwiękiem i sprawnie funkcjonującego nawigacji.

ActiveHybrid 3

Jest to najnowszy model BMW F30, o której chciałbym powiedzieć. Jest ona wyjątkowa. Ponieważ tylko w tym z całego zakresu połączeniu silnika spalinowego i nowoczesny i innowacyjny napędem elektrycznym. W tym samochodzie technologia TwinPower Turbo współpracuje z 8-speed „automatycznych” oraz hybrydowych inteligentnych systemów zarządzania energią.

Pod maską 3 jest zainstalowany ActiveHybrid sam silnik 306-konny, że od 335i. Silnik elektryczny rozwija 54 „Konie”. A energia odbiera z wysokiej mocy akumulatorów litowo-jonowych umieszczonych pod bagażnikiem. Prior do „setki” przyspiesza ten model nieco ponad 5 sekund. I 100 km od miasta trwa około 5,9 litra benzyny. Zatem ilość emisji CO 2 jest mniejsza niż 47 g / km, niż wspomniane wcześniej BMW 335i.

ActiveHybrid 3 – to niesamowity samochód, który łączy w sobie sportowe osiągi i zużycie paliwa. Jednak każdy model BMW F30 w jego własnego dobra. I że każdy może mieć swoje własne.