608 Shares 8974 views

Jak prać rolety w domu?

Podczas sprzątania koniecznie skupia się na oknach. Są one myte około 3-4 razy w roku. Duże znaczenie ma obszar zakurzone. Jednak umyć żaluzje każdym razem, mycie okien, jest to niemożliwe. W większości przypadków, pył osadzony na płytek są przy pomocy odkurzacza. Raz lub dwa razy w roku jest wymagane, aby umyć żaluzje.

procedury czyszczenia pozwala powrócić schludny wygląd systemów ochrony przeciwsłonecznej tego typu. W tym przypadku możliwe jest, aby cały proces na własną rękę. различных типов, будет интересно узнать каждой хозяйке. Jak myć różnego rodzaju rolety, będzie to interesujące wiedzieć każdy właściciel.

rolety odmiany

Istnieje duża różnorodność konfiguracji i materiałów systemów słońce ochrony dla systemu Windows. , необходимо учесть некоторые их особенности. Zanim zdecydujesz jak umyć żaluzje w domu, należy wziąć pod uwagę niektóre z ich cech. Po pierwsze, należy stwierdzić, że nie są pionowe i poziome warianty przedstawione elementy wnętrza. Pierwsza grupa listew jest uważane za bardziej kapryśny. Wymagają one szczególnej opieki. żaluzje poziome wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, nawet bez zdejmowania struktury z okna.

listwy rolety mogą być tkaniny, drewna lub metalu. W zależności od rodzaju materiału czyszczącego występuje. Najczęściej producenci określenia sposobu przeprowadzenia tego procesu. Niektóre odmiany wzorów wash jest surowo zabronione.

W niektórych przypadkach, materiał, z którego słońce stworzony system pozwala rolety do prania w pralce. Ale większość z procedurą musi być przeprowadzone ręcznie.

Żaluzje aluminiowe poziome

, следует в первую очередь уделить внимание горизонтальным разновидностям. Biorąc pod uwagę jak umyć żaluzje, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na odmiany poziomych. Mogą być wykonane z różnych materiałów. Umyć je w maszynie w każdym razie niemożliwe.

żebra aluminiowe, z oczywistych względów powinno się oczyścić pod bieżącą wodą. W tym przypadku, struktura jest zdemontowany z okna. Można, oczywiście, wytrzyj wszystkie elementy konstrukcji za pomocą wilgotnej ściereczki. Jednak będzie to długi, żmudny proces.

Gdy projekt jest usuwany z pola, konieczne jest, aby doprowadzić do łazienki. Tutaj rolety powiesić na sznurku. Następnie, przez opryskiwanie całej powierzchni materiału rozpyla detergentu. Jeżeli zanieczyszczenie jest bardzo mocny materiał lewo na listwami na chwilę. Następnie przemyto je ze strumieniem wody z prysznica. Tę samą procedurę przeprowadzono na odwrocie.

Rolety, które nie mogą być usunięte?

, следует рассмотреть разновидности материалов, которые не терпят попадания влаги. Studiowanie metodę Jak prać rolety w domu, należy wziąć pod uwagę różnorodność materiałów, które nie tolerują wilgoci. Należą bambusa i drewna z tkaniny z włókna szklanego.

Po kontakcie z dużymi ilościami wody w tych listew materiał zaczyna się pogarszać. To może puchnąć i deformować. Dlatego też, będąc właścicielem takich systemów ochrony przeciwsłonecznej, należy preferować łagodniejsze metody leczenia. Żaluzje te nie mogą być usunięte z okna. Wszystkie elementy konstrukcyjne należy czyścić lekko wilgotną szmatką.

rolety i listwy szkła bambusa należy oczyścić za pomocą odkurzacza. Nawet wilgotna ściereczka może zepsuć wygląd tych materiałów. W związku z tym, sposób ten nadaje się tylko do obróbki drewna.

Ponadto polecany do mycia materiałów, które podlegają przepierzania. listwy krawędziowe musi zostać zwilżone ciepłą wodą, a następnie przetrzeć ją szmatką białego. Jeśli materiał jest farba, wymazać te rolety nie może.

typ myjni

Strick listwy tkanina może być ręczne i maszyny. Wybór zależy od rodzaju materiału. Tak więc, można prać w pralce listwy wykonane z włókien bawełnianych i poliestrowych. Nie ma znaczenia, do której należy typ produktu.

, следует учесть особенности материала. Biorąc pod uwagę jak żaluzje pionowe prać w pralce, należy rozważyć właściwości materiału. Lamela w tym przypadku będzie wystarczająco szeroki. Gdy pralka, mogą się mylić. Jeśli chcesz oczyścić wąskie żaluzji poziomych, można po prostu umieścić w maszynie. Paski materiału nie jest zdezorientowany.

, следует также учесть, что материал может растянуться или сесть после стирки. Procedura studia jak żaluzje pionowe mycia w zmywarce, należy także zauważyć, że materiał może być rozciągana lub siedzącej po praniu. W związku z tym woda nie może być ogrzany powyżej temperatury 35 ° C Odnosi się to również do prania ręcznego.

maszyna do mycia

машине, следует рассмотреть простую методику. Aby zrozumieć, jak do mycia żaluzji pionowych w pralce, należy rozważyć prosta technika. To zapobiega oplatających płytek i odkształcenia. W zależności od długości i gęstości dla każdego z elementów systemu, to jest konieczne zaginanie pasma w 5-7 worka do mycia. To nie jest wiele warte, aby rozciągnąć materiał. Tylko trochę skręcają wybrany listwy.

Proszek nie powinien zawierać wybielacz lub substancje agresywne. Po wybraniu należy ustawić delikatnego prania. Wirowania musi nastąpić przy bardzo niskich obrotach. Lepiej jest zrobić bez niego.

Nawet w trybie oszczędzania energii z powierzchni materiału, który ma być zmywane specjalną warstwę ochronną. W związku z tym mniej prawdopodobne będzie pracować na sucho, tym dłużej to będzie trwało rolety. Gdy warstwa ochronna znika pył je w strukturze materiału. Lamela szybko tracą swoją formę.

Analiza i instalacja

, необходимо рассмотреть процесс их демонтажа и установки на прежнее место. By nauczyć się myć żaluzji pionowych w domu, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę proces ich demontażu i montażu na dawnym miejscu. Aby usunąć rolety, należy odłączyć od ramy listew i innych elementów metalowych. Wszystkie części plastikowe są również stopniowo i ostrożnie, aby zostać usunięte.

Następnie jest proces mycia. Lamele powiesić na balkonie lub na ulicy. Oni potrzebują do wyschnięcia w dobrze wentylowanym miejscu, bez narażania się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub źródeł ciepła. можно обеспечить привлекательный внешний вид материала на долгие годы. Wiedząc, jak mycie żaluzji pionowych, może stanowić atrakcyjny wygląd materiału przez wiele lat.

Hang rolety na ramie powinny znajdować się w czasie, kiedy nie są jeszcze całkowicie wyschły. Określają one ciężarów. W tym podejściu, wszystkie elementy konstrukcji szybko wyrównać i zdobyć oryginalną formę.

prać ręcznie

Niektóre odmiany materiałów powinny być myte ręcznie. W tym przypadku stosuje się również specjalną technologię, która wyjaśnia, jak do mycia żaluzji pionowych.

Algorytm jest podobna do tej, która jest używana do mycia maszynowego. Listwy pionowe muszą skręcać bułek. Jeśli są rozwijany, są one umieszczone w specjalnych workach. Materiał powinien być moczono przez godzinę. W tym przypadku, granulki proszku do prania nie może być osadzony na materiale. Ich uprzednio rozpuszcza się w ciepłej wodzie (35 ° C).

Następnie strumień wody z prysznica myte lamele jak długo znika błona mydlana. Gdy pralka jest zabronione używać szczotki do nacierania miejsce z plamami. Jeżeli uporczywe zabrudzenia namoczyć nie znikają, znów powtórzyć procedurę. Tylko tym razem, należy dodać więcej proszku do wody.

, можно значительно улучшить внешний вид солнцезащитной системы на окнах. Wiedząc, jak umyć żaluzje, można znacznie poprawić wygląd systemu słońca ochrony na oknach. Instrukcja podejście zajmuje więcej czasu, ale efekt końcowy w tym przypadku będzie znacznie lepiej niż przy użyciu metody mechanicznej.

Umyć listew poziomych

условиях, можно сэкономить значительные средства семейного бюджета, отказавшись от похода в химчистку. Wiedząc, jak myć rolety w domu, można zaoszczędzić znaczne środki z budżetu rodziny, odmawiając marsz do pralni chemicznej. Dla poziomych systemów odmian również zastosowanie konkretnej techniki oczyszczania.

Lamele żaluzji musi być wywyższony. Będą one wtedy „patrzeć” na suficie. Głośniki trzeba przenieść pola po prawej stronie do siebie. Spowoduje to usunięcie struktury ze wspornikami. Delikatnie, trzymając listwy, konieczne jest, aby wyciągnąć z systemu na dół. więc okiennice powinny być łatwe do usunięcia z okna.

Lamela powinny zostać ujawnione. W przeciwnym razie będą one trzymać się razem. Następnie, pod wpływem ciśnienia wody prysznica może być oczyszczony materiał przed zanieczyszczeniem. Następnie okiennice powinny być umieszczone w kąpieli w wodzie z mydłem. Zabieg trwa kilka godzin. Dalsze sterujący może być zaprojektowany i spłukiwano bieżącą wodą.

Około 30 minut listwy są suche. Następnie można ponownie zainstalować system na ekranie.

Czyszczenie bez demontażu

в машинке и вручную, следует подробно рассмотреть еще один подход. Wiedząc, jak umyć żaluzje w maszynie i ręcznie, powinno to wyglądać w szczegółach przy innym podejściu. To nie oznacza demontaż systemu z okna. Czyszczenie odbywa się jednocześnie proste.

Najpierw usuwa się kurz z powierzchni materiału z odkurzacza. Będzie to wymagało załącznik bez włosia. Zabieg przeprowadzany jest przy przednich i tylnych. Ponadto, detergent rozpuszcza się w ciepłej wodzie. Dlatego konieczne jest, aby wstrząsnąć pianę.

Gąbkę zanurzono w roztworze i przesączono. Powinno być wilgotne, ale nie mokre. Lamela czyścić gąbką ze wszystkich stron. Jeśli materiał ma miejsce w tym miejscu czyszczenia odbywa się kilka razy. Nie jest konieczne, aby naciskać zbyt mocno na gąbce. Materiał z oddziaływań mechanicznych może odkształcić lub kurnika.

Lamela nie potrzeba wiele, aby dostać się mokre. Jeśli pochłaniają dużo wilgoci, mogą być utworzone rozwody. Film mydło jest usuwany z powierzchni materiału z wilgotną ściereczką. Jest zanurzone w czystej wodzie i wyciśnij. Po kilku godzinach zaślepia suche. To oczyszczenie jest uważany za łagodny, więc jest odpowiedni dla większości materiałów.

, каждая хозяйка сможет выполнить их очистку качественно. Zastanów się, jak umyć żaluzje, każda kobieta będzie w stanie wykonać ich jakość czyszczenia. W tym przypadku, życie systemu będzie długa.