313 Shares 9623 views

Jak zrobić łuk z narty własnymi rękami?

Dziób narty, wykonane z rąk, odnosi się do średniej mocy. To odporne na wilgoć i mróz. Ramiona takiego urządzenia są identyczne, a zatem będzie strzelać gładko.


Dać nowe życie starych rzeczy

Wiele osób zastanawia się, jak zrobić łuk z nart własnymi rękami. Okazuje się, że jest to możliwe.

W dawnych czasach, fakt, że do produkcji takiej broni, trwało kilka lat. Nie jest to zaskakujące, jak suszenie i obróbka drewna wymaga dużo czasu wystarczy.

Nowoczesne technologie i materiały pozwalają na skrócenie czasu. Nawet w domu, można zrobić urządzenie kilka dni. W tym artykule zostaną podane szczegółowe instrukcje , jak zrobić dziób narty. Konieczne jest, aby dokładnie przylegać. Jest również stosowany w produkcji rysunku produktu.

Jakie narzędzia i materiały są potrzebne?

Jak zrobić łuk z narty własnymi rękami? Pomimo faktu, że produkcja wydaje się bardzo proste, proces wymaga opieki i dostępność niektórych umiejętności do pracy z narzędziami.

Aby dziób narty, należy przygotować:

 • piła do metalu;
 • raszpla drewna;
 • Wiertarka (można używać zarówno ręczne i elektryczne);
 • zaciski;
 • młotek;
 • dłuta;
 • Szlifierka;
 • Strugarka;
 • zestaw ćwiczeń na drzewie ;
 • piła do metalu;
 • grys ścierny różne;
 • klej.

Potrzebne materiały:

 • jazda na nartach;
 • blok drewna (wielkość 80h80h50 mm);
 • wkręty;
 • podkładki skrzydłami.

Dla wytworzenia cięciwy stosowane żyłki, gwint nylonu lub łańcucha (mocniej, tym lepiej).

W produkcji takiego urządzenia, jak łuk nart z rękami, ważnym punktem uchwytu jest pijany. Wykonywanie tej części wymaga pewnego wysiłku. Dlatego dobrym pomysłem jest przygotowanie piły tabeli (maszyna do cięcia), taśmowe i wiercenia. Więc, czy dziób narty.

łuk uchwyt

Dziób narty z własnymi rękami będzie strzelać dokładnie tylko wtedy, gdy wydajność pachą spełnione wszystkie zasady i dokładne wymiary. Ten szczegół nadaje produktowi holistyczne podejście, w dużym stopniu determinującym jego styl wykonania.

Dokonanie takiego produktu jak dziób narty, jest całkowicie zależny od pana i smaku mogą być bardzo różne. W produkcji gotowego rysunku, można użyć albo stworzyć swoją własną wersję schematu, biorąc za podstawę wymiar proponowanych.

Jak długo jest cebula? Rozmiary narciarskie, jednak, podobnie jak wszystkie inne szczegóły są podane w szczegółowym rysunku.

Opracowując projekt uchwytu na konto koniecznie pochodzić z następujących punktów:

 • oba końce powinny mieć płaskie mocowania ramion dla półek;
 • miejsce do chwytania rękami być odpowiednia wielkość udany szerokość dłoni.

Praca zaczyna się od produkcji tego konkretnego szczegółu.

Aby wykonać łuk ze starych nart z rękami, należy wymagać rysunek. Tylko że cięcia uchwyty. Jej podstawa jest penoplex o grubości 50 mm. Materiał poddany cięcia za pomocą konwencjonalnego noża światło papierniczych. Po tym procesie, można przystąpić do głównego ramienia produkcji drewna.

Oferuje on dwie opcje, jak to zrobić. Jest możliwe, aby stworzyć konstrukcję jednoczęściową na podstawie kawałka drewna, jak to możliwe i zespół pasków forniru być sklejone. Najważniejsze jest, aby trzymać się podstawowej zasadzie: uchwyt musi zachować swój kształt i nie może być poddany zginaniu podczas pociągania ciąg.

Paski sklejki są wycięte forma powinna być pokryta klejem. Są one ułożone na siebie i ściśle ustalonych za pomocą zacisków. W tym stanie, obrabiany przedmiot jest pozostawiony na jeden dzień. Jednoczęściowy uchwyt jest wycięte z bloku drewna.

Jak zrobić uchwyt z różnych gatunków drzew?

Ta opcja ramię produkcyjny jest bardziej skomplikowany, ponieważ będzie trwać długo, ale wysiłki są tego warte. Wykonane z drewna różnych gatunków szczegółowo innym stylu i elegancji. Stosuje się w tym przykładzie wykonania może być wytwarzania w przypadku kawałka litego drewna nie jest dostępna.

Pożądane jest, aby korzystać z barów drzew, takich jak:

 • dąb;
 • orzech;
 • pekan.

Aby uzyskać chwytliwą piosenkę, należy określić wybór projektu, wybierz oryginalny kształt poszczególnych części, dopasować kolory.

Ważna uwaga jest taka, że cięcie jest wykonywane wzdłuż włókien. Słupki są przetwarzane tak, aby mieć wskaźnik szerokości. Powinna ona wynosić 5 mm szersza niż najszerszej części narty. Margines ten jest wymagany do ostatecznego obrabatyvaniya przez szkło lub papier ścierny.

Poniższa uzyskuje piłować obrabiany tak, że wskazanie na ich długość była taka sama. Cięcie powinno być wykonane wzdłuż włókien.

Niezależnie od tego, narzędzie może użyłeś w domu, krawędź deski nigdy się idealnie gładka. Należy zastosować struga. Wszystkie nieprawidłowości są usuwane z jego pomocy. Jeśli nie ma ani planer ani wskaźnik, można użyć papieru ściernego, ale takie przetwarzanie trwa długo. Proces przyspieszania może dostarczyć bolgarka specjalny dysk, na którym jest zamocowana jest papier ścierny.

Po przetworzeniu, drzewa płaszczyzną powinien być doprowadzony do powierzchni absolutną gładkość. W sklepach Materiały budowlane można kupić specjalne tablice, na których stałe ścierniwa. Są one stosowane do malowania powierzchni powleczonych wypełniacz szlifowania. Jeśli nie umiera, można owinąć papier wokół prostokątnego paska.

Proces właściwego wiązania

Po obróbce przedmiotu obrabianego sklejone. W tym celu każdy rodzaj kleju jest stosowany w instrukcji co oznacza, że można go podłączyć powierzchni drewnianych. Klej musi koniecznie być odporne na wilgoć, w przeciwnym razie będziesz musiał uciekać się do dodatkowej obróbki gotowego część lub lakierów poliuretanowych stosowanych dla jachtów.

Na powierzchni kleju wiążącego powinny być stosowane w liczbie kropli, a następnie rozprowadzić je równomiernie w całej płaszczyźnie.

Płyty są stosowane ciasno, tak że bez odstępów między nimi. Następnie są one mocowane za pomocą zacisków. Wyschnąć części muszą być w ciągu 12 godzin. Koniecznie sprawdź instrukcję czas schnięcia kleju użyć.

Przylegają one do tej samej zasadzie, kiedy przyklejania płyt ze sklejki. Jednakże ilość wynosi więcej w celu uzyskania pożądanej wysokości. Powinien starać się trzymać razem w taki sposób, że w jednym czasie podłączone dwie powierzchnie, ale nie więcej.

Produkcja takiego urządzenia, jak łuk wykonany z drewnianych nartach, zajmie dużo dłużej, jeśli uchwyt zrobić z arkuszy sklejki. Praca z arkuszami sklejki zajmie kilka dni. Zakończenie tej fazy będzie szybciej, jeśli stosuje się kilka zestawów zacisków. Jeśli przyklejania płyt ze sklejki w jednym czasie i uszczelnić je za pomocą jednego zestawu klamer, elementy rozpraszają się w różnych kierunkach, a praca będzie musiał zacząć od nowa. Powinien on zostać usunięty z elementów klejących.

Jak zobaczyłem obsłużyć?

(Na podstawie płytami ze sklejki) zbieranej całym barze lub zespół powinien zaczynać piłowanie uchwyt. W tym celu układ pianki stosowane. Jest to w porównaniu z gotowym rysunku. Jeśli obrabatyvaniya pianka zauważyć, że rysunek ma znaczące błędy, to lepiej, aby dokonać korekt na papierze.

Następnie rysunek został przeniesiony do gotowego paska oraz wyraźnie konspektu rysowane przez piły taśmowej lub kawałek układanki wyciąć. Wybór postaci łuku rączką narty zależy od wyobraźni artysty.

Ten krok jest szczególnie ważny, ponieważ połowa procesu została już zakończona, a z powodu błędu mechanicznego nie jest konieczne, aby zrobić wszystko jeszcze raz. Dlatego w tym przypadku Rada stosuje narzędzia, które jesteś w stanie dobrze pracować.

Przede wszystkim cały obwód nacięcia są wykonane z krawędzi przedmiotu obrabianego z linii nacięcia, która jest nakładana za pomocą ołówka lub markera. szerokość cięcia może być o 2-3 cm. Więc można wyciąć krzywe i naturalny sposób, aby zatrzymać cięcie. Jak tylko odległości do pokonania niepotrzebnych drewniane elementy znikają.

Jeśli produkcja cebuli ski prowadzone ostrożnie, produkt będzie nieco inny od fabryki niespotykany pod względem mocy i funkcjonalności. A jego wygląd może być lepiej.

Jak przeprowadzić wykończeniowych uchwyt?

Wykrój jest przetwarzany przez struganie i szlifowanie tak długo, aż do uzyskania gładkiej i idealnie gładką powierzchnię. Uchwyt powinien być traktowany dwoma warstwami lakieru. jest następnie pokryta wodoodpornym lakierem.

Jak zrobić półkę na strzały?

Po luzem ciętego uchwytem na niej jest niezbędne do wyznaczenia miejsca na półkach belki. To dzięki półce łuk będzie miał dokładny oko.

Aby rozpocząć od strony pętli uchwytowej jest nakładany, a następnie jest ciąć za pomocą piły taśmowej. Może być stosowany do układanki, ale powinny one wnieść istotny propylowy, a następnie kontynuować proces z młotkiem dłuta.

Wynika to z właściwości technicznych niektórych modelach wyrzynarki. Zazwyczaj głębokość cięcia 5 cm. W naszym przypadku, wskaźnik ten powinien być równa 8 cm.

Do obsługi pozostaje nieruchomy w czasie obróbki, półki powinna być zamontowana na roboczym z zaciskami.

Jak sprawić, by ramiona?

Domowej roboty cebula z Ski zakłada ramiona. Są one cięte. Tutaj ważne jest to, aby przestrzegać proporcji, bo to zależy od poziomu mocy łuku.

Wielu zastanawia się, co jest długość rączki, i jak długo ramiona dziobie narty. Gdy długość uchwytu 45 cm ramiona, biorąc pod uwagę nakładanie powinno być 55 cm każdy.

Musisz najpierw nakreślić linię graniczną. Powinna ona być płaska. Należy opóźnić kąt prosty poprzez gon metalu lub kątomierz. Skorygować kąt cięcia przez wykroju może zgrzyt.

Przetarte kęsów metaloplastyka hack piła, jak wszystko na nartach narażone metalowego zbrojenia, a może zniszczyć narzędzie.

Następnie wiertło, którego średnica pokrywa się z wielkością śrub wywiercony otwór dla ramienia mocującego i ramienia. Wtedy śruba nie jest luźny i nie daje przedmiotu obrabianego do zgryzienia ze względu na wysoką odporność, gdy jest pijany.

Aby rozpocząć, należy zaznaczyć miejsca, w których otwory będzie. Nie będzie po dwa z każdej strony. Najtrudniejsze jest to, że konieczne jest wywiercenie uchwyt i ramię w tym samym czasie, dołączając je do siebie.

Jeśli używasz jednej śruby z każdej strony, konieczne jest, aby wybrać 12M rozmiar gdy dwa na każdym ramieniu, a następnie wykorzystywane rozmiar M8.

Tonąć łeb śruby podczas wiercenia, specjalną dyszę stosowany jest ogranicznik. Jest on stosowany w produkcji mebli. Jeśli takie urządzenie nie zostanie znaleziony, konieczne jest, aby znaleźć wiertarki, która jest nieco większa niż średnica łba śruby i gotowe do wywiercić dziurę w głębi głowy.

Po połączeniu części za pomocą śrub skrzydełkowych są za długie nogi mogą być cięte za pomocą specjalnej płytki szlifierka ślusarza cięcia metalu lub do metalu.

Aby utworzyć rowek na ciąg domowej łuku widział przez stare narty na boki. Miejsca te są przetwarzane przez tarką do łańcucha nie poddana ścieraniu w kontakcie z obszarów barkowych.

Na półce na wysięgniku powinni trzymać kawałek skóry. Może być nakładany na tkaninę polimerową.

Podczas wyciągania ciąg nie należy zapominać, że w dążeniu do władzy może powodować nadmierne obciążenie na ramionach. W rezultacie, są pęknięte lub złamane.

Podstawą napisu powinno być kilka wątków i więcej niż jeden łańcuch. Do jego wytwarzania stosuje się mocne włókna sztuczne kompozycji. Na przykład można użyć kosztownego Kevlar nylon, dakronu. Można również skorzystać z jedwabną nić. Piękny ciąg uzyskane z przewodu rybackiej. Grubość włókien nie jest ważne. Wskaźnik zostanie odzwierciedlone w liczbie obrotów.

To wszystko o wyjaśnienie jak drewniane narty zrobić łuk. Następne będą omawiane produkcja cięciwa łuku i strzały.

Dokonywanie cięciwę

 • Łańcuch może być nawinięta na nogach kału. Różne wersje uzwojenia zapewniają pożądaną długość. Końce pasm wiązania węzła Achillesa.
 • Na uszach napisu w miejscu, gdzie jest ona noszona na ramionach, konieczne jest, aby cewkę ochronną. Zazwyczaj stosuje się elementy dystansowe. Nawijania powinna być twarda, a zwoje przylegają do siebie szczelnie. Jej długość wynosi około 15 cm. Na to początek uzwojenia tak, że tajnym węzła na końcach.
 • Co za tym idzie jest stworzenie pętli ucho. Jej podstawa zamatyvaetsya napięty.
 • ciąg w środku jest również uzwojenie o długości 15 cm. W to miejsce trafi do palców.

cebule produkcyjne strzałki

Domowej roboty cebula nart w domu wymaga strzały produkcji. Wałek do strzałki mogą być z drewna. Można użyć gotowych listew z drewna o przekroju kwadratowym lub wspólnego listew, przetworzonych do kołowego odcinka o średnicy 9 mm. Najważniejsze jest to, że materiał jest bardzo proste.

Przedmiot obrabiany być szlifowane. W tym celu należy użyć wiertła przy niskich prędkościach. Im gładsza będzie wał strzałką, tym bardziej będzie ona latać.

robimy końcówkę

Sonda może mieć prostą budowę: kutego paznokci, zwiniętego drutu. Ale ta końcówka nie jest tak rozwinięta. Jest o wiele lepiej, aby kawałek stali o grubości 1,5-2 mm.

Pod koniec łuku jest do szczeliny i przyklej końcówka jest obsadzone.

robimy upierzenie

Pióra na końcu wysięgnika wykonana jest z ptasich piór. Z jednego pióra dostać dwa lub trzy pióra. Jego długość powinna wynosić od 5,0 do 9,0 cm.

Najbardziej nadaje się do boomu są pióra indycze. Korzystania z ich najlepszą część znajduje się bliżej podłoża.

Pień upierzenia są przetwarzane w taki sposób, że może być przyklejony do wysięgnika. Obrabatyvaniya bagażnik odbyło kołem ściernym lub papierem ściernym. Ten ostatni sposób jest korzystny.

wniosek

W tym artykule opisano, jak to zrobić łuk z nart. Produkt otrzymany pierwotny i praktyczne. Proces produkcyjny wymaga dużo czasu. Najważniejsze, aby ściśle przestrzegać rysunek i być bardzo precyzyjne w przygotowaniu części.

Bow starych nart skonstruowanych zgodnie z proponowanymi zaleceniami będą różnić się wysoką moc i oryginalność.