631 Shares 4639 views

Budowa piwnicy z rękami

Zakup działki uprawiać warzywa i owoce, konieczne jest, aby zastanowić się nad sposobem ich przechowywania w zimie. W przeciwnym razie, wielkie żniwo nie przyniesie Ci szczęście, ale będzie tylko ciężarem. Dlatego budowa piwnicy powinno być pierwszym priorytetem przy planowaniu witryny dla budynków mieszkalnych i gospodarstw domowych.

Jeśli przechowujesz tylko niezbędne dla domowych preparatów, owoców i warzyw, przyczyną tego specjalistów pracy nie trzeba. Można przeprowadzić budowę piwnicy z ich rąk. Wyjątkiem będzie przechowywać na wino i ser, jako parametry niezbędne urządzenia i specjalne warunki temperaturowe wymagają profesjonalnej wiedzy.

Od czego zacząć budowę piwnicy? Przy odpowiednim doborze lokalizacji i wykonania. Jak najlepszym miejscu – pod domem lub w garażu. trzeba będzie zamówić specjalnego sprzętu do kopania studni. Jego wielkość powinna wynosić co pięćdziesięciu centymetrów bardziej niż gotowy piwnicy. Przyjrzymy się jednostki piwnicy, wykonane z betonu zbrojonego wysokości dwóch metrów i o wielkości 3×2 metrów w gotowej postaci.

Roy pit a następnie ostrożnie zagęszczania podłogę i ściany. Usnąć z dołu żwiru, tworząc poduszkę piętnastu centymetrów. Pyatisantimetrovym warstwa wierzchnia z drobnym piaskiem i dobry ubijania kilka razy, poruszając się w różnych kierunkach.

Cały obwód dołu w odległości 40-50 cm od ścian utworzenia metalowych prętów, które wystają nad powierzchnią ziemi na wysokości 15 cm. Położyli i mocowane za pomocą spawania siatkę wzmacniającą. W razie potrzeby dodać dodatkowe nogi w środku podłogi. Wypełnić całą powierzchnię dna wykopu i stopniowo wypełnienia pustych przestrzeni pod siatką, a następnie na nim na wysokości 15-20 cm. Zastrzegamy beton twardnieje przez cztery dni, podczas których powierzchnia jest okresowo zwilżoną wodą z konewką.

Gdy podłoga jest całkowicie twardnieje, nadal budować piwnicę. W ten sam sposób możemy zrobić i zamocować siatkę wzmacniającą na każdej ścianie. Po tym, zbieramy deskowania silnych deskami na obwodzie piwnicy do pożądanej wysokości. powinna być ona usytuowana w pewnej odległości od piętnastu centymetrów z siatki drucianej. Wypełnić ściany z betonu i pozostawiono do odstania i wyschnąć. Proces ten może trwać bardzo długo. Jeśli jest sucha i gorąca pogoda, aby uniknąć pojawienia się pęknięć należy zwilżoną ścian wodnych. Po całkowitym zestaleniu deskowania może być usunięta i wypełnić puste przestrzenie pomiędzy glebą i ścianami wykopu piwnicy.

Sufit robi płyty betonowej podłogi, ich zorganizowanie tak, że nie jest to miejsce, aby zainstalować wentylację właz i dwie rury. Musimy kawałki rur azbestowych. Jeden segment założyliśmy w odległości trzydziestu centymetrów od podłogi, a drugi – dwadzieścia centymetrów poniżej pułapu podziemia, tworząc dobrą cyrkulację powietrza. System może być uzupełniony w razie potrzeby przez kilku fanów. Pomogą one do regulowania temperatury w pomieszczeniu podczas ciepłego sezonu.

Kolejny krok – uszczelniania ścian, podłóg i sufitów. Wykorzystuje specjalistyczny kit, specjalny beton z bitumu lub mikrokryształów. Można wybrać najbardziej odpowiedni sposób, aby, biorąc pod uwagę możliwości i dostępności środków.

Założyć pokrywę włazu i dostosować jego dopasowanie. Brak luki pomoże utrzymać żądaną temperaturę w podpolu. Po tym, wykonujemy dogodnym schody. Jeśli to konieczne, możemy to zrobić w dwóch przęseł z platformą pośrednim i uzupełniają się poręczy. Spędzamy w piwnicy przewodów elektrycznych w przewodach ciśnieniowych, należy zainstalować specjalne oświetlenie do pomieszczeń o dużej wilgotności i gniazda przełącznika uzupełnionych pokrywką.

Warstwą pokrywającą płytą gleby. Na tej konstrukcji podłoże jest zakończone i można rozpocząć budowę na niej garażu lub domu.