796 Shares 1132 views

"Cold Reading": przykłady. Technika „zimny odczyt”

Zimny odczyt nowoczesne psychologowie nazywają subtelną manipulację, która pozwala na używanie pewnych sztuczek, aby zaimponować wymagających wysoce kompetentny w sprawach zagranicznych człowieka. Stosując tę technikę, eksperci wyjaśniają wszystkie efekty przewidywania i jasnowidzenia, które produkują różnego rodzaju specjalistów w dziedzinie transcendentalnych – wróżbitów, astrologów i innych. To jest ta metoda i jak to działa, porozmawiamy później.


Na zimny odczyt

Przede wszystkim trzeba Kropka nad i. Choć tak zwany zimny odczyt jest naprawdę miejsce i pomaga wyjaśnić niektóre zjawiska z dziedziny ludzkiej komunikacji międzyludzkiej, zbyt pochopnie mogłaby wyjaśnić im wszystkie rzeczy, które są uważane za nadprzyrodzone. Uniwersytet specjalista z wyższym wykształceniem psychologicznym przez naukę i technologię nadziewane rękę w cyklu szkoleń z pewnością będzie w stanie odgrywać rolę średniej wróżka, wydając przewidywania lub odpowiedź w duchu prognozy gazety. Ale jest mało prawdopodobne, że będzie w stanie przypisać wiedzę i posiadanie tej nowej fangled psychologicznej wsi Pribluda staruszka z tworzeniem siedmiu klas radzieckiej wsi szkoły, która rozciągała kart, możliwość postawić dokładnej diagnozy i opisać wydarzenia, przedmioty i ludzi w takich szczegółach, które są zbyt daleko od zwykły opływowy uniwersalne formuły. Zimny odczyt jest często próbą nieuczciwych naukowców wyjaśnić część całości dla dobra swoich uprzedzeń. Ich wyniki okażą się nieuzasadnione, niepoparte wystarczającej liczby badań i danych statystycznych. Dlatego nie należy się łudzić i zakładamy, że po opanowaniu kilku sztuczek z tego obszaru, jesteś dogonił Vanga i Nostradamusa.

technika czytania zimno

Teraz pokrótce rozważyć technikę, która pozwala w ogóle do zapoznania się z tym, co nazywa się zimny odczyt. Należy pamiętać, że nie wszystkie sytuacje do korzystania z nich jest uzasadnione z punktu widzenia moralnego.

Wybór obiektu

Aby rozpocząć, trzeba dokonać wyboru osoby, którą czytasz. O ile pozwalają na to środki, zrób to z wyprzedzeniem. Specjalistów w tej fazie są również przyciągać do pomocy asystentów, którzy wcześniej przypadkowo spotykają się i zapoznania się z przedmiotem taktownie i dyskretnie zbieranie informacji o tym, który jest następnie przekazywany Reader przed sesją. Jeśli jest to możliwe, można poprosić ochotnika, gdyż zazwyczaj osoby te są bardziej podatne. Z drugiej strony, wolontariusz można nazwać człowiekiem, sceptyczny, to trzeba zwrócić uwagę na każdy możliwy sposób, jak w tym przypadku osoba, która ma wykonywać technikę czytania zimno może nie działać. Jeśli jesteś w sytuacji, w której istnieje pewna publiczność, można zrobić mały zatravochka w duchu „Widzę, że niektórzy z was, którzy w ostatnim czasie problemy w relacjach osobistych.” Co jest niezbędne do pracy z typowych zwrotów, które są odpowiednie dla wielu, jeśli nie wszystkich, ludzie. Następnie obserwować reakcję ludzi. Z reguły ci, którzy należą do kategorii stosowne, podawać sobie coś. Następnie można zrobić kilka więcej także wspólne, ale jeszcze bardziej konkretne wypowiedzi i nadal patrzeć na publiczność. W końcu wybrać się najbardziej odpowiednia osoba, która w tym czasie musiał być pod wrażeniem wystarczy i się do sesji.

Wizualny monitoring i analiza

Od czytania osobę zimną, traktować je ostrożnie. To jest bardzo ważne. Nawet jeśli masz go tam zaledwie kilka sekund, wykorzystać je do maksimum. Izolacja szczegółach trzeba kompleksowo analizować. Należy zwrócić uwagę na rzeczy, takich jak wiek, obrazu, marek odzieży, akcesoriów, wzrost, waga, obecność biżuterię (zwłaszcza obrączki). Co do zasady, takie rzeczy można powiedzieć wiele uważnego obserwatora, i to na ich analizę, między innymi, technika zimny odczyt oparty.

Język ciała

Następnie przystąpić do skanowania język ciała. Niewerbalne obietnice – jest to bardzo ważne źródło informacji, które pozwala zrobić zimny odczyt bardziej skuteczne i głębokie. Obserwować, w jaki sposób obiekt zmienia pozycję ciała podczas sesji, co czyni gesty jak zmiana mimiki twarzy i oczu. Najważniejszą rzeczą – trzeba odebrać z tych trzech sygnałów wskazujących, że mówisz lub z prawej strony lub neutralny, to znaczy są gdzieś w pobliżu, lub to, co mówisz, jak mówią, „obok kasy.” Kiedy okazuje się, że to błąd, trzeba dokładnie, szybko i resourcefully skorygować siebie – takie zmiany mogą produkować wystarczająco dużo efekt odczuwalny i grać na swoją korzyść.

lista domysłów

Następnie technika czytania zimno zakłada, że trzeba pamiętać, aby zbudować listę domysły na temat obiektu. Pomyśl o tym, jak można go scharakteryzować, można założyć o nim i jego życiu. Nieważne, że niektóre z założeń będzie źle. Będą one pomóc zebrać cały obraz i wdrożenia skutecznego czytania osobę zimną.

Dialog z obiektu

Teraz zacząć rozmawiać. Pierwszym krokiem jest zapoznanie się i poznać nazwę obiektu. Jeśli to możliwe, również zapytać o nazwiska. Jeśli zorganizować wykazują la komunikację ze zmarłych krewnych, spędzić odpowiednią pewność pochwały. Ale lepiej jest powstrzymać się od takiego szarlataneria, ponieważ nie jest całkowicie etyczne w stosunku do przedmiotu i kompromituje poważnych praktyków liczby mediów.

pręty zakidyvanie

Zimny odczyt na tym etapie polega na zadawanie pytań, zbudowany tak, jakby został zatwierdzony. Na przykład: „Widzę, że masz problem. Po tym wszystkim, są one związane z kobietą? „W tym przypadku, jeśli przedmiotem zgadza się takim wrażeniem, gdybyś wiedział z góry go. A jeśli on pokręcił głową, to nie ma znaczenia, ponieważ nie twierdzą nic, tylko zadał pytanie. W każdym przypadku należy wyjaśnić sytuację, aw przyszłości łatwiej będzie dokonać właściwego wniosku.

utrzymanie zwrotne

Zachować zimny odczyt, wsparcie zwrotne. Na podstawie odpowiedzi obiektu, budować swoje założenia na ten temat i wyrazić je przez rozcieńczenie konstrukcje pytające. Najczęściej sam obiekt daje więcej niż wystarczająco dużo informacji, aby logiczny wniosek i by zadowolić go jako jego „jasnowidzenia”. Tylko fakty ze sobą, słuchać uważnie i dotyczą – to zimny odczyt. Przykładami takich związków w różnych znaleźć w życiu codziennym. Oto jedna opcja: młody człowiek bardzo lubi swojego kota, ale mówi, że to jest bardzo smutne, że będzie musiał dać do innej rodziny. Finger on pyszni zaangażowania pierścień, w którym można założyć, że mieszka ze swoją rodziną. Dlatego rozstanie ze zwierzęciem będzie najprawdopodobniej związany z kimś z nich. Najczęściej jest to banalne alergii u niemowląt.

efekt konsolidacji

Tu trzeba coś powiedzieć, on chce usłyszeć swój temat. Powinien on być pozytywny jedno proste zdanie, które go ani moralnego wsparcia uspokoić. Pomoże to, aby podkreślić wrażenie sukcesu, która miała zimny odczyt swojego człowieka. Przykłady tego rodzaju zwrotów: „będzie lepiej”, „przetrwa i będzie nadal śmiać”, etc …

Wskazówki

Podsumowując, możemy dać kilka wskazówek, które pomogą uczynić sesja jeszcze bardziej żywe i wydajne.

Po pierwsze, użycie jej czytania efektu Barnum, czyli jeść preparaty generyczne, które są odpowiednie dla niemal każdego. Zwykle po takich zwrotów ludzie skłonni otworzyć i dać bardziej konkretną porcję informacji.

Po drugie, roszczą sobie informacje, uczyć się od mężczyzny. Na przykład po obiekcie odpowiedzi lub zatwierdzenia udawać, że wiedzą, czy bez niego i potwierdzić to, co powiedział zwroty jak „Tak, to prawda. A poza tym, twoja żona o tym dużo martwi. " Również śledzić jego tok myślenia, to znaczy przez zimny odczyt myśli. Na początku może to być nieco trudne, ale z praktyką stanie się automatyczne umiejętności. Zimne idee czytania dla początkujących – jest przede wszystkim asymilacja co obiekt jest zazwyczaj mówić o swoich problemach. Oznacza to, na przykład, zwroty rozpoczynające się od „Kocham moją żonę”, mówiąc, że dana osoba ma jakiś problem ze swoją żoną. Trzeba wziąć to pod uwagę i sprawiają, że przed nim, począwszy od słowa „ale”, czyli mniej więcej tak: „Ale ostatnio straciłeś poczucie relacji z nią, a ona martwi was obu.” Następnie można odwrócić: „Jesteś również zaniepokojeni, jak może to wpłynąć na swoje dzieci …”.

Po trzecie, należy wstrzymać do śledzenia obiektu reakcji i odpowiednio dostosować swoją politykę.

Po czwarte, nie akceptują swoje błędy. Starają się odbudować nieprawidłowe założenie, tak aby to miało sens dla obiektu. Na przykład z niewłaściwego postulując e problemy obiektów w pracy może być okazało się, mówiąc, że jest pod wpływem czyichś problemów w pracy. Ponadto, sam obiekt znajdzie takiego człowieka.

Po piąte, trenować kunszt i być na pozytywne. Pamiętaj, że połowa sukcesu podasz charyzmy. Większość ludzi wierzy lub chce wierzyć w swojej wizji, są zainteresowani. Dlatego dwuznaczne momenty na krawędzi tnącej, że równowaga, będą one mają tendencję do interpretują na swoją korzyść. Jeśli w tym przypadku będziesz całkiem je jako osoby, sukcesu, należy rozważyć miejsce.