116 Shares 2730 views

„Ural-5920” – maszyna, która nie potrzebuje dróg

Śledzone terenowy pojazd „Ural-5920” po raz pierwszy przyszedł do linii montażowej Miass motoryzacyjnym w 1985 roku. Głównym celem było przenośnika transportu ładunków W szczególnie trudnym terenie, w dziedzinach, w tym podmokłych i zaśnieżonym terenie, w temperaturach od -40 do +60 stopni Celsjusza.


Opis quad

Maszyna była konstrukcja montowana na tzw obwodu wagonu, to znaczy, gdy kierowca i pasażer w kabinie maszyny są umieszczone bezpośrednio nad przednimi kołami (w tym przypadku torów).

W tym przypadku „Ural-5920”, jak to się strukturalnie podzielony poziomo na dwie części:

  1. Rama z zamontowanym silnikiem, kabina, platformy ładunkowej i komponentów układu napędowego.
  2. Podwozie, stanowiących dwa oddzielne roboty, które są zainstalowane i ramkę ze wszystkimi składnikami.

Sterowalność pojazdu, oraz zdolność do przezwyciężenia główną powierzchnię przecięcia zapewniają wózki do obrotu na osi wokół osi pionowej, jak również ich zdolność do przemieszczania (wychylenia) w kierunku wzdłużnym.

Rodzaj zawieszenia skrętna zapewnia dobrą gładką pojazd jazdy terenowe. Walce gąsiennice zostały koła z opon, przy czym wgłębienie została wypełniona powietrzem zamiast masy gąbczastej. Sami robota internetowego, aby zwiększyć wytrzymałość na rozciąganie i zmniejszyć wzmocniona stalowymi linami.

"Ural-5920": specyfikacje techniczne

  • Maksymalna waga towarów wynosiła 8 ton.
  • Samochód terenowy waga – 22,5 ton.
  • Średnie ciśnienie specyficzny na powierzchni gleby pełnego wykorzystania maszyny – 0,22 kg / cm kwadratowych.
  • Zastrzegamy twardy prędkość jazdy – 30 km / h.
  • Średnia kwota zużycie paliwa na 100 kilometrów – 100 litrów.
  • Stromość wznoszenia przeprawy – 58%.
  • Głębokość całej przeszkód wodnych – 1,8 metrów.
  • Rozwiniętego urządzenia zasilającego – 210 l / s.

„Ural-5920” okazał się całkiem udany samochód, często przekraczające ich cech zagranicznymi odpowiednikami. Ale kredyt na to jest tylko częściowo własnością projektantów Ural Automobile Plant. W rzeczywistości wynalazcy quad były zupełnie różne osoby.

Rozpoczęcie prac nad pojazdem terenowym

Kwestia tworzenia nowego terenu pojazdu o dobrej nośności powstał w 1960 roku. W tym czasie Związek Radziecki rozpoczął aktywny rozwój obszarów niezamieszkałych i zakup transporterów granicą było nieopłacalne ze względu na ich wysoki koszt. Dlatego zarząd postanowił stworzyć krajowy pojazdy terenowe. Odpowiednia kolejność dostał nam projektantów. I przyspieszyć pracę jeszcze został zakupiony kilka egzemplarzy importowanych samochodów, by tak rzec, na próbce. W tym przypadku, krajowy pojazd terenowy, oprócz faktu, że nie powinien dać się na charakterystyce „obcych”, wymagany jest również ujednolicenie w ramach istniejących maszyn produkcyjnych. Pozwoliłoby to na produkcję Terenowe użytkowania pojazdu już produkowanych komponentów i zespołów. Ponadto, byłoby zredukować proces przygotowania sterowników dla nowego przenośnika, ponieważ tożsamości nowych komponentów i modeli produkcyjnych. Oznacza to, że urządzenie będzie w stanie zarządzać każdy kierowca z doświadczeniem pracy konwencjonalnych samochodów ciężarowych.

Rozwój quad rozpoczęła się w 1970 roku, a od 1972 roku był eksperymentalny pojazd terenowy, który otrzymał indeks NAMI-0157 pne.

„Ural-5920”: modele i prototypy fabryczne

US-0157 rpne został stworzony na podstawie numeru seryjnego Ural-375D. Prawie wszystko, co zostało przyłączone od góry, od silnika do szczegółów ramy i kabiny, zapożyczony od podstawy Uralu. Osie autorstwa ZIL. Oryginalne rozwiązania konstrukcyjne się walce gumowe i koło zębate, które są ułożone w pary torów gąsienicowe.

Testy wykazały, że przenośnik kierunek, w którym konstruktorzy przeniesionej do tworzenia terenu pojazdu, tuż. Po pewnych modyfikacjach będą dwa pojazdy terenowe próbki, z oznakowania US-0157M. Że US-0157 i stał się prototypem terenowy pojazd „Ural-5920”.

W 1974 roku fabryka Ural samochód został przeniesiony do całej dokumentacji maszyn zaprojektowanych w celu ustalenia ich produkcję seryjną.

Ale zanim umieścić wszystkie terenu pojazdu na przenośniku, roślina produkowane pięć maszyn eksperymentalne „Ural-US-5920” w celu sprawdzenia przebiegu testu w regionie Tiumeń. Warunki, w których umieszczone prototypów szybko wykazała szereg wad, a mianowicie układ dwóch rzędów rolek prowadzących do zatkania przestrzeni między nimi błota. Konsekwencją tego zgromadzenia gąsienica stające internetowej. Badania wykazały również niewystarczającą wartość luzu, bo z czego zmniejszyła drożności Rover. W rezultacie, prototypy zamiast planowanych 6000 kilometrów były tylko połowę, po czym zostały one zwracane do fabryki do przeróbek.

Następujące próbki z eliminacji braków i w pełni gotowy do produkcji seryjnej otrzymał indeks Fabryka „Ural-5920”.

seria anulowana

Wraz z nadejściem 80 z gospodarki kraju zaczęła spadać, a planowana masowa produkcja pojazdów śniegowych nie stało. Okazało się, że zwiększona snegoboltohody popyt nie jest w użyciu. Nie godność „Ural-5920”, cena samochodu, który był znacznie poniżej kosztów analogów i nie przyciągnąć kupujących. Stwierdził roczny wolumen 8000 samochodów (który jest planowany do 70) w latach 80. ograniczona do 150 sztuk. W wyniku tego, przenośnik została usunięta z linii produkcyjnej, przechodząc do układarki, co było bardzo kosztowne. W efekcie doprowadziło to do całkowitego uwolnienia stop „Ural-5920”.

Powrót pojazd terenowy

Produkcja „Ural-5920” została wznowiona dopiero w 2002 roku, choć już nie w Miass, w Jekaterynburgu, w fabryce pojazdów specjalnych „kontynent”. inżynierowie roślin dokonały do podstawowego projektu szeregu zmian, poprawy wydajności przenośnika. Silnik pojazdu teren został zastąpiony mocniejszą YaMZ-238 M-2. Obrotowy mechanizm otrzymał nowy hydraulika. Nowoczesne materiały i produkowane utworów, zwiększając ich wytrzymałość, a zatem i trwałość. Wszystkie te zmiany podniosły wydajność maszyny, przy czym współczynnik ciśnienia na powierzchni ziemi nie zmieniła. Fabryka rozpoczęła produkcję quady w różnych formach i konfiguracjach, które zwiększyły zakres jej stosowania. W ten sposób, dzięki „kontynent” wysiłków „Ural-5920” została ponownie reaktywowana.