848 Shares 2148 views

Jaka temperatura powinna być w akwarium i jak go utrzymywać?

Wielu hodowców ryb początkowo napotyka wiele problemów. Głównym zadaniem jest wybór objętości, ponieważ większość ludzi mieszka w mieszkaniach i ma małą powierzchnię mieszkalną. Określony wielkością akwarium i instalacji, zaczynają stopniowo wyposażyć dom dla ryb. Szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na sprzęt.


W sklepach dla zwierząt domowych znajduje się duży wybór akwariów i akcesoriów. Wielu, kupując wszystko co niezbędne, często zapominało o grzejnikach. Jeśli letnie problemy z utrzymaniem temperatury wody w akwarium są prawie nieistniejące, to w chłodnym sezonie hipotermia może być przyczyną śmierci ryb. Aby zrozumieć, jaki rodzaj grzejnika potrzebujesz, najpierw ustalamy, jaka temperatura powinna znajdować się w akwarium.

Warunki temperaturowe

Średnia temperatura wody powinna wynosić 18-25 ° C. Te liczby są normą w zimie. Latem może wzrosnąć do 30 °, co jest maksymalne dla normalnego życia ryb. Gdy próg przekroczy 30 ° C, woda musi być chłodzona. Aby to zrobić, akwaryjczycy kupują specjalne "lodówki", czyli kilka małych wentylatorów zainstalowanych pod pokrywą akwarium.

Wszyscy doświadczeni hodowcy ryb wiedzą, że optymalna temperatura wody w akwarium mieści się w zakresie od 18 ° C do 25 (27 ° C). W każdym indywidualnym przypadku może zmieniać się w większym lub mniejszym stopniu, w zależności od składu gatunkowego akwarium. Dlatego też, aby dowiedzieć się, jaka temperatura powinna znajdować się w akwarium, zwróć uwagę na jego mieszkańców.

Co należy stosować do stałej kontroli temperatury?

Aby woda miała stałą temperaturę, stosowane są specjalne grzejniki, o których mowa w ludziach jako "grzejniki". W zależności od ich konstrukcji, urządzenia te mogą mieć automatyczny regulator, który działa, jeśli temperatura wody spadnie poniżej ustawionej wartości. Proste modele nie mają tej opcji, więc ich praca powinna być pod kontrolą właściciela, kto wie, jaka temperatura powinna być w akwarium.

Jakie są akwarium "butelka gorącej wody"

Większość modeli urządzeń, takich jak grzejniki akwarium, składa się ze szkła ze spiralą zapieczętowaną w niej, która po ogrzaniu promieniuje ciepło. Niejednokrotnie były przypadki, gdy podczas czyszczenia akwarium butelka z gorącą wodą wyślizgiwała się z rąk i złamała się. Producenci, w celu uniknięcia takich sytuacji, wymyślili nowe modele, które są bardziej zwarte i nie zrywają się z wstrząsami. Wykonane są ze specjalnych stopów z tworzyw sztucznych, które są odporne na ciepło.

Dzięki takim urządzeniom, po ustawieniu wartości na regulatorze, nigdy nie będziesz musiał obserwować, jaka powinna być temperatura w akwarium, gdyż będzie stale pod kontrolą nagrzewnicy.

Z powyższego wynika, że temperatura wody w akwarium jest jednym z głównych parametrów. Ma wpływ na procesy metaboliczne występujące w organizmie ryb. Teraz wiesz, za pomocą tego, co i jak utrzymać temperaturę w akwarium.