493 Shares 5720 views

Istotą błędów. Jak naprawić ten błąd? Błąd jest …

Żaden z nas nie można nazwać idealnym – wszyscy w końcu popełnić co czasami musi szczerze żałować. Każdy system ostatecznie się nie powiedzie, a całkiem naturalnie, prowadzi to do pewnych skutków, które mamy wówczas do czynienia.


Błąd – to jest tak samo częścią naszego życia, a także codziennie wyjazd do pracy, najpierw na rowerze lub na przykład niewłaściwe buty rozmiar, zakupione za bardzo rozsądną cenę do jakiejkolwiek sprzedaży. Kolejna rzecz – znaczenie takich działań dla siebie, dla ludzi wokół nas, dla świata jako całości.

Te różne poglądy

Oczywiście, odpowiedź na to pytanie nie jest zbyt wielkim problemem dla nas. Przynajmniej tak wydaje się nam, dopóki nie próbują go odnaleźć. A potem … To miejsce, gdzie zaczynają się problemy, ponieważ błąd – to dla każdego coś innego. Ponadto, w każdej branży, w każdej dziedzinie naszego życia reprezentacji tego zjawiska będzie znacznie różni i mają swoje niuanse. A fakt, że ktoś byłoby niewybaczalnym błędem, dla innego jest nie więcej niż trochę trudności na drodze do sukcesu.

Jeśli mówimy o sztuczki i terminologii i odcieni znaczeniowych, konieczne jest, być może, by odróżnić osobiste i obiektywne. W życiu codziennym, pomyłkę – to zła decyzja, działanie zakłócania normalnego toku rzeczy, czy decyzja podjęta przez ferworze podczas argument.

Konsument i etyczny kontekst naszego życia

Jak w tytule tego podrozdziału, jesteśmy w to będzie o znaczeniu działania i jego specyfiki. W codziennym życiu błędu – to źle wybrana trasa, użycie niewłaściwego sposobu rozwiązywania konkretnego problemu, aby przejść przez ulicę na czerwonym świetle, a nie zielony. W skrócie, jest to coś, z którymi spotykamy się na co dzień w naszym życiu.

Jeśli mówimy o składniku etycznej, w tym przypadku jest to o wiele bardziej skomplikowane, ponieważ takie niedopatrzenia czasami prowadzi do strasznych konsekwencji. Istotą tego rodzaju błędów polega właśnie na tym, że aby poradzić sobie z jego konsekwencji jest często bardzo trudne. Kolejny szkopuł jest to, że niezwykle trudno jest określić dokładnie, gdzie ta granica, poza którą jest nieodwracalna.

Dlatego tak często w życiu spotykamy ludzi o złamanych serc, żywe życie innych, a nie własnych.

Na poziomie podstawowym

Jeśli mówić abstrakcyjnie i patrzeć na rzeczy tak obiektywnie, jak to możliwe, każda pomyłka jest brak dobrze funkcjonującego systemu. Dowolny pożądany efekt, rozpraszając się od zwykłej kolejności, można uznać za błąd.

System w tym przypadku może albo złamać lub uzyskać nowy etap rozwoju, który, nawiasem mówiąc, zdarza się znacznie częściej.

W rzeczywistości, cała nasza cywilizacja, tym dziedzictwo kulturowe i historyczne jest zbudowany na błędach – działania, które stały się w swoim czasie z czymś wychodzi niezwykłego, który służył jako impuls do nowego etapu poprawy.

Nawet ewolucja człowieka, w zasadzie, jest to zbiór błędów w genomie, jeśli spojrzymy na ten proces jak najwięcej ze sceptycznego punktu widzenia.

Jeśli chodzi o liczenie

Jeśli spojrzeć na ten problem z punktu widzenia matematyki, lub jakiegokolwiek innego nauk ścisłych, błędy można przypisać żadnego złego działania i, w konsekwencji, nie otrzymamy wynik, który był oczekiwany.

Straszny sobie wyobrazić, jak wiele działo się w świecie katastrof z powodu takich nieścisłości tutaj, i to staje się jeszcze bardziej przerażające, gdy myślisz o tym, jak wiele więcej takich okropności, to teoretycznie może wystąpić z jednej lub innego powodu.

Jak naprawić błędy

Oczywiście, w tym przypadku, wszystko będzie zależeć od jego charakteru, ale na poziomie podstawowym, odpowiedź na to pytanie można jeszcze znaleźć. Rozwiązania problemu, nawiasem mówiąc, są dwa:

  • znaleźć sposób, by je poprawić;
  • Szukaj wariant jej pożytków.

Jest takie powiedzenie: „Kiedy życie daje ci cytryny – zrób lemoniadę”. I to na pewno ma sens. Jeśli spojrzeć na to zjawisko z punktu widzenia nauki, nieprawidłowy wynik jest rezultatem, a więc na jej podstawie można dokonać o wiele bardziej znaczących odkryć. Jaskrawym przykładem tego rodzaju błędu można nazwać odkryciem Ameryki przez Kolumba, a był piękny i bogaty Indie jest cel jego podróży.

Czasami po prostu nie może wiedzieć, co przygody czekają na nas tuż za rogiem od naszego domu, co to będzie lub czynność, jak spełnić nasze pragnienie i co dla nas byłoby bardzo niefortunne (lub vice versa) zbieg okoliczności. Najważniejsze jest to, że z największą łatwością przenieść wszystkie usterki w naszych planach i przeszkód na naszej drodze.

Mądrość ludowa mówi, że jeśli nie można zmienić tego problemu, po prostu trzeba spróbować zmienić jej nastawienie. Kto wie, może jeśli widzimy każdy nasz problem jako wyzwanie losu, żyć będziemy znacznie łatwiejsze? Może to była odpowiedź na pytanie: „Jak mogę rozwiązać ten błąd?”

Nigdy późno na naukę

Czasami to nie ma znaczenia, jaki rodzaj błędu było powodem – ważniejsze jest to, co doprowadziło do lekcji możemy czerpać z niego.

Oczywiście, w tym artykule, że jest niemożliwe, aby zwrócić uwagę na tzw fatalnym błędzie. Czy oni naprawdę istnieją? Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że wszystko na tym świecie można uznać za względne.

Jak naprawić ten błąd, jeśli to błąd – medycznej? Jeśli drżącą ręką, lub w niewłaściwym czasie decyzji doprowadziła do śmierci? Jak pogodzić się z faktem, że w tym świecie jest obarczone błędami jak ten, który doprowadził do awarii w Czarnobylu lub, na przykład, II wojny światowej?

Zrozumienie – nasze wszystko

Najważniejsze jest to, że nikt nie jest odporny na niej takich sytuacjach, a każdy z nas prędzej czy później, jest odpowiedzialny nie tylko za własne, ale również dla życia innych. Do tego bardzo nie musi być lekarzem, przed wyborem, czy saper w wykonywaniu zadań – dość proste do prowadzenia samochodu lub nawet tylko odciągnąć ludzi od ważnych rzeczy.

Po prostu nie zadzwonić do kogoś na czas i nie mówić prawdy, gdy jest ona najbardziej potrzebna. Popełnić błąd, wystarczy być człowiekiem, a wraz z nim wszyscy po prostu trzeba zaakceptować i nauczyć się być wrażliwy na fakt, z tym, co stawia nas życie.

Znacznie ważniejsze jest rzeczywiście być w stanie to zrobić na podstawie poprawnych wniosków. Dowiedz się każdy dzień i każdą godzinę naszego życia, i zrobić wszystko, co możliwe i niemożliwe do jak nasze błędne posunięcia doprowadziły ostatecznie do wyjątkowo dobrych skutków i nigdy nie staje się co mielibyśmy żałować przez całe życie.

I równie ważne jest, aby nauczyć się przebaczać w tym życiu. Innych ludzi i siebie. Przebaczać i przyjść z pomocą w razie potrzeby.