106 Shares 4915 views

Czasowniki może, może. Zastosowanie i cechy gramatyczne

Czasowniki modalne mogą można ogólnie opisać teoretycznej prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia w pewnych warunkach. Warunki te mogą być chęć lub niechęć jednego z uczestników wydarzeń, zdolność do popełnienia pod względem przepisów ustawowych, wykonawczych, zasad etykiety i innych okoliczności. Co do zasady, oświadczenie przybiera formę założeń lub założeń. Oba czasowniki mogą wyrazić prawdopodobieństwo i rozdzielczość. Ponadto, mogą one wskazywać dowody jakiegoś działania jak najbardziej przewidywalne w tych okolicznościach. Istnieje także pole, w którym jest dopuszczalne, aby umieścić pewną czasownika. Tak więc, czasownik modalny może wyrazić zgodę. Pod zgody jest ona zdefiniowana tutaj jako dopuszczalności i nie upoważnione lub wymagane zezwolenie. Czasownik może pomóc sugerować, na przykład, jako przeczucie lub ich stosunek do realizacji idei to czy tamto.


W tym przypadku, może i potęga nie może odnosić się tylko do hipotetycznej sytuacji w przyszłości, ale również być wykorzystane w dowolnym momencie (choć tylko czasownik modalny nie zawiera żadnej informacji o czasie).

Może, może vs. może, może

Czasowniki w języku angielskim, zarówno może i mógłby w podobny sposób, ale w większości przypadków możliwość wyrazić indywidualny charakter do pewnych działań. Często w tym samym zdaniu może być dostarczony w maju, może, i może, może. W wielu sytuacjach, korzystanie z niego może, być może ze względu na potrzebę bardziej ostrożnym tonie. Te czasowniki w języku angielskim są niejako wskaźniki formalności. Dotyczy to, na przykład, w rozmowie z partnerami biznesowymi i współpracownikami, podczas komunikowania się z obcymi lub w delikatnych sytuacjach. W mowie potocznej tak często jak to możliwe, aby spełnić wszystkie samą puszkę i mógł.

prawdopodobieństwo

Czasowniki może, może powiedzieć, że nie jesteśmy pewni, czy możliwe jest wykonanie czegoś, ale nadal mają skłonność wierzyć, że taki scenariusz jest całkiem prawdopodobne, na podstawie naszych osobistych motywów warunków zewnętrznych, harmonogramy oraz ogólnymi przepisami prawa lub nawyków. Można zauważyć, że zwykle nie przewyższają wątpliwości i komponent predykcyjną. Czasownik może mieć podobne zastosowanie, ale wykorzystywane do bardziej nieformalnej komunikacji.

– Mógł przyjść / On może przyjść.

– Mogą nam pomóc / Mogą nam pomóc.

– To może być jeden z powodów, / To może być jeden z powodów.

Podczas przygotowywania cząstek negacji nie w sensie raczej odnosi się do kolejnej części, niż może być lub może.

– On nie może być w Anglii na wszystko / Może być wszystko w Anglii.

– Oni nie mogą dostać dom z centralnym ogrzewaniem / Nie mogą dostać dom z centralnym ogrzewaniem.

Kiedy trzeba wyrazić, że w przeszłości, prawdopodobnie nastąpiło to zdarzenie, ale nie jesteś pewien, można użyć może mieć, może mieć po nich czasownik jest umieszczana w formie imiesłowu.

– Być może zauważyliście tę reklamę / Mogłeś zauważyć tę poprawę.

– Może nie widział mnie / Nie mógł mnie zobaczyć.

– Oni nie mogą tego zrobić / Nie mogli tego zrobić.

Może również podążały imiesłów może wyrazić, że jeśli pewne wydarzenie odbędzie się, że byłoby to możliwe w innym przypadku.

– Powiedziała, że to mogło być wszystko dobrze, jeśli pogoda była dobra. (Ale pogoda nie była dobra, więc nie było w porządku.) / Powiedziała, że wszystko będzie w porządku, jeśli pogoda była dobra. (Ale pogoda nie była dobra, więc nie było w porządku).

zezwolenie

Może / nie może być stosowany powiedzieć, że ktoś jest dozwolone / niedozwolone do wykonywania określonych działań.

– Mogą to zrobić dokładnie tak, jak im się podoba / Oni mogą zrobić dokładnie tak, jak chcą.

– The sprzedawca nie może sprzedać tę książkę poniżej wydawcy cena / sprzedawcy nie mogą sprzedawać książki po cenie niższej wydawniczej.

zezwolenie

Ponadto, przez te czasowniki można pozwolić, aby coś zrobić.

– Można mówić / Można mówić.

– Możesz zostawić jak tylko skończysz / można zostawić natychmiast zrobić.

Albo poprosić o zgodę (choć w dzisiejszym języku może dość rzadko).

– Mogę prosić o papierosa? / Czy mogę mieć papierosa?

– Czy mogę zapytać, czy jesteś właścicielem? / Czy mogę zapytać – jesteś właścicielem?

Jak czasowników modalnych może, może zawsze na pierwszym miejscu w orzecznika wymagać za czasownik w formie podstawowej, mają -s, formy -ed i -ing nie wskazują na czas imprezy,

Ponieważ jeden orzecznik nie może zawierać więcej niż jeden czasownik modalny, drugi czasownik modalny zastąpiony podobnym sensie jest to często „semimodalny” czasownik. Może być zastąpiony może, na przykład, być może.

– Twój mąż może mieć do porzucenia pracy / Twój mąż może trzeba zrezygnować z pracy.

– On będzie prawdopodobnie pochodzić / On może przyjść.

Jeśli chcesz wziąć kolejny czasownik nie jest w formie podstawowej i w -ing formie imiesłowu, albo do bezokolicznika, czasowników może, nie można wykorzystywać potęgę. Można umieścić w jako zamiennik, na przykład, mieć możliwość.

– Jestem zdecydowanie na korzyść ludzi pozwolono umieścić na sztukach.

– Mają zamiar mieć możliwość poruszania się pociągów.

przypuszczenie

Aby dokonać bardzo uprzejmy, delikatny lub ostrożne założenie, potęgi czasownika w języku angielskim może być stosowany w połączeniu z podobnym lub chcą.

– Myślałam, że być może chcesz się ze mną / Myślałem, że chcesz iść ze mną?

– Być może chcesz spróbować innego sklepu / Być może chcesz spróbować innego sklepu.

Albo przez to może być grupa i rzeczownikiem, przymiotnikiem lub bezokolicznik do.

– Myślę, że to może być dobry pomysł, aby zatrzymać nagrywanie teraz / Myślę, że być może jest to dobry pomysł – aby zatrzymać nagrywanie teraz.

– To może być mądry, aby otrzymać nowy samochód / Możesz wziąć nowy samochód.

dowód

Taki pęd jak może równie dobrze, a może równie dobrze, co pomaga wyrazić przypuszczenie do działania w oparciu o rozsądne i uzasadnione, albo na wspólnym powodów „dlaczego nie”. Zwykle ma charakter racjonalny, ale także, w zależności od sytuacji, często staje się sceptyczny lub trochę szyderczy charakter. Blisko od wartości wyrażenia – „aby być w stanie, jako opcja, …”, „być w stanie z takim samym powodzeniem.”

– Być może, jak dobrze je otworzyć wszystko / Użytkownik może również mieć je wszystkie otworzyć.

– Równie dobrze mógłby wziąć samochód / Mógłby ewentualnie wziąć samochód.

Skróty

Podobnie jak w przypadku kilku słowach usług, aby zaoszczędzić czas i papier w przygotowaniu negatywów cząstek nie wykorzystują apostrof może być zmniejszona do nie i dodaje do czasownika. Jednak może zmniejszyć i może nie tak popularny jak, na przykład, dla czasownika więzadło-be. Prawdopodobnie stało się to ze względu na specyfikę semantyczny załadunku negatywnej cząstki w konwencjonalnych prędkościach. Jeżeli Istotą propozycji teoretyczna niemożność zdarzenia nie spada automatycznie w warunkach stresu i akcentowane cząstki nie są zwykle stosowane w postaci zredukowanej. Czasami nie może być zredukowana do nie. Czasownik modalny nie może być zredukowana do mayn't niezwykle rzadkie we współczesnym języku