110 Shares 8661 views

Cząstki „nie”: topionego i osobne pismo z różnymi częściami mowy

Jak pokazuje praktyka, większość pytań powodować cząstki nie. Skondensowane i oddzielne pismo to ze wszystkimi częściami mowy jest badany przez cały rok szkolny. Rozważyć kilka spraw.


czasownik

Najbardziej „mobile” część mowy jest słusznie uważany za czasownik. Prawie każde działanie naszego opiszemy z nim. Skondensowane i oddzielny pisanie czasownika zaczynają się uczyć w szkole podstawowej. To dlatego, że jest powszechnie uważane za jedne z innymi częściami mowy z najprostszych. Najważniejsze, że warto pamiętać: tylko w wyjątkowych przypadkach, czasownik zostanie napisane ani jednego słowa. Zazwyczaj jest to swoista tylko odrębnym piśmie.

Aby uniknąć błędów, konieczne jest, aby odróżnić czasownik od innych grup mowy. Pamiętaj, że odpowiada na pytania (INF). Co robić? (Zrobić?).

Cząstki nie są stosowane oddzielnie: nie widzi, nie poinformował, nie wspominając.

W przypadkach, gdy słowo nie może istnieć bez tych negatywnych cząstki, musimy przekształcić go w set-top box i pisać razem.

Na przykład: kierownik pretensję opóźnienie.

Pogoda wieczorem szalała.

Takie słowa są trochę, są one uważane za wyjątki od tej prostej reguły.

komunia

Ta część mowy jest czasem nazywany forma słowna. Jednak warto zauważyć, że topionego i osobne pismo nie z sakramentów jest zupełnie inna.

Gdy pożądane słowo z nas nie będzie częścią obrotu w tym przypadku piszemy osobno.

Warto przypomnieć znaczenie tego terminu. Zaangażowany w handlu w języku rosyjskim nazywa odrębną determinacji wyrażonej przez komunię z jego zależnych słów.

Na przykład: Wiatr nie ustępują przez minutę, będzie bardzo zimno.

W tym przypadku „nie przestają” (. Prich) jest w posiadaniu słowa, które mu są posłuszni :. „Za chwilę” Można powiedzieć, że w tym przykładzie był zaangażowany w przemyt.

Teraz możemy być pewni, że słowo zostanie zapisany z cząstkami są nie tylko indywidualnie.

Weźmy przykład innego zdania: „nieprzeczytane magazyn leżącego na stole”

W tym przypadku, sakrament nie ma żadnych słów utrzymaniu. To jest definicja posłuszeństwa słowo „Journal”. Obrót nie jest tutaj, więc piszemy sakrament razem z cząstkami nie.

Skondensowane i w ten sposób oddzielny zapisu zależy od jego obecności lub nieobecności.

imiesłów

Dość często, mówiąc o naszej akcji, a przede wszystkim z wykorzystaniem do tego celu czasownika, mówimy o innych mniejszych. W tym przypadku, będziemy odnosić się do gerundivum. To jest funkcja to jest: mówić o dalszych działań na głównym.

Ta część mowy powoduje również trudności z wykorzystaniem cząstek nie są. Bezpiecznikami i oddzielne pisanie w tym samym czasie będzie podobny do czasownika. Że nie jest gerund jest napisane w większości przypadków oddzielnie: nie malowanie, nie pisanie, a nie zabawy.

Jednak i tu spotykamy wyjątek. Po pierwsze, są to słowa, że żadne cząstki nie można nie napisać: oburzenie, szaleje.

Po drugie, gdy słowo zostaną połączone dwie konsole.

Na przykład: nie lubi, niedokończone, niedokończone.

Jednak niektórzy językoznawcy uważają, że jest to jedna całość morfem NEDO.

rzeczownik

Jednym z najczęściej używanych i niezbędnych części mowy w naszym języku. Rzeczownik pomaga nam nazywać rzeczy po imieniu, to sprawia, że nasza zróżnicowana. Dzięki niej uzupełnia leksykalny skład całego języka rosyjskiego. Skondensowane i oddzielne pismo nie z rzeczownikami reguluje kilka aspektów.

Przykład: Wrogowie nie wygramy kiedykolwiek.

W tym zdaniu, słowo nie jest możliwe zastąpienie takiego słowa synonimem „wroga”. W tej sytuacji, rzeczownik z cząstki powinny być napisane razem.

Jeśli słowo nie jest pić nie można zapisać je razem: ignorant, know-nic, fikcja.

Do rzeczownika w tej cząsteczki został napisany oddzielnie dwa warunki są konieczne.

Po pierwsze – jest obecność opozycji, która jest wykonywana za pomocą związków, ale także i innych.

Na przykład: chłopiec powiedział rodzicom nie prawdę i kłamstwo.

Należy zachować ostrożność, gdy opozycja nie jest jasne, ale jedynie implikowane: Na telefon nie zadzwonił moją matkę. (A ktoś inny). Ten drugi warunek jest odrębnym piśmie.

Zastosowanie cząstek nie (skondensowane i oddzielne pisanie) rzeczowników przymiotników i przysĹ,Ăłwki są bardzo podobne.

wniosek

W tym artykule opisaliśmy sprawę, że cząstki nie przeliterować pewne części mowy. Jak widzieliśmy, jedyna reguła w tej sprawie nie istnieje. Skondensowane i oddzielny pisanie nie z imiesłowów i czasowników, gerunds i innych części mowy jest inny. Aby prawidłowo zastosować tę cząstkę, konieczne jest, aby zadać pytanie o sposób. Pomoże to określić, co jest aktualnie używane części mowy. Po tym, można łatwo zastosować prawo w każdym przypadku w ogóle. Najważniejsze – należy pamiętać, że istnieje szereg wyjątków od każdej reguły.