640 Shares 5545 views

„Historie DON” Michaił Szołochow: streszczeniem historii „znamię”

Na wiosnę 1905 roku urodził się przyszły wielki pisarz Mihail Aleksandrowicz Sholohov. „Don Stories”, której streszczenie jest przedstawione poniżej, są niedoścignionym arcydziełem, pozostawił nam w spadku autora.

historia

historia „znamię” Fabuła jest następująca: Nikolka Koshevoy – osiemnaście lat chłopiec, jest dowódcą pułku i walczy jak każdy doświadczonych wojowników. On – prawdziwy Kozak Kozak i syn. Autor przytacza mężczyzny wspomnienia z dzieciństwa, kiedy jego ojciec umieścił go w wieku pięciu na koniu. Wcześnie opuścił sierotą Nikolka. Matka zmarła, ojciec zaginął w czasie wojny z Niemcami. Pozostawiony sam od 15 lat, opuścił Nikolka do „czerwony”.

Silny i odważny młody człowiek wcześnie rano otrzymał kuriera opuszczenia celu uchwycenia gang w sąsiednim gospodarstwie. Zamówienia nie są omawiane, więc Nikolka dzieje się na drodze.

Na trzeci dzień się z gang chase Koshevogo drużyny. Składa się z bandy pijanych żołnierzy doświadczonych. Ataman ich siedem lat w mojej ojczyźnie nie stało. I więzień przeżył, a „turetchinu” zło stało się nieaktualne. Tylko ból emocjonalny próbuje wlać bimbru.

Nikolka Koshevoy, dowiedziawszy się od Millera, gdzie zatrzymany gang następnie wysłany z powrotem. Ale Ataman odległość dostrzegł młodego dowódcy i wycelował. Strzelił raz, a koń padł pod Nikolka. Defected dowódca zastrzelony Ataman, obnażone, czekając, aż musiał spędzić cały klip. A potem rzucił się na wodza dowódcy i jego miecz zabił go. Po tym, że zabójca wziął lornetkę Corpse i buty. Ale podczas filmowania, a zdjął skarpetki. Tu serce zamarło lidera. Widział w podnóża mola Nikolka gołębiego jaja, tym samym mol, który był jego syn. Ataman zabił strzał w ustach. A on siedzi na głowie kite-sępa.

szczególne podejście

W tym podsumowaniu. „Historie DON” Szołochow nie pisał tak dużo, aby pokazać okropności wojny domowej, ale w celu ujawnienia osób z niego. W ogóle, Michaił Szołochow wszystkich pisarzy, ujawnia w swoim kolektywizacji pracy nici wojny domowej, wywłaszczenie, zauważyć jego specjalnego podejścia do oceny zdarzeń i działań ludzi. Nie tylko postacie są pozytywne lub negatywne Szołochow ( „Don Stories”). W skrócie zawartość niektórych produktów jest potwierdzona. Każda z własnej prawdy, z jego życia widzenia. Przede wszystkim, pisarz zainteresowany charakter wewnętrzny świat, a nie w białe lub czerwone ruch to skłania. To z tego powodu, że nie zobaczymy uzasadnienie przez autora „czerwony” lub „białe” Pomysły, okrucieństwa i bestialstwa. To cały Szołochow ( „Don Stories”). Podsumowanie, oczywiście, nie może zobaczyć cały głębszy sens tej książki. Ujawnia tylko fabułę.

pomysł

20s – straszny czas w życiu ludzi, ponieważ nie była to walka nie przed obcymi najeźdźcami, a wojna była jego brat, ojciec i syn. Co może być gorsze? W książce widzimy straszliwe sceny, wypełnione krwią i nienawiścią. Ale nawet prześwituje nich coś dobrego, wiara w lepszą przyszłość dla kraju. Pisarz delikatnie wyjaśnia czytelnikowi, że nie może być wszystko, aby uzasadnić nieludzkie tortury, egzekucje tysięcy ludzi.

W odniesieniu do konkretnych postaci, widzimy tragedię całego narodu za książkę „historii Don”. Szołochow ( „Kret” – dzieło uważane przez nas) z wielkim uczuciem, tak że sprężone serce, zgodnie z historii wodza, który zabił swojego syna i nie przeżył tragedię. Scena zrozumienia wodza, że popełnił straszny. Jęczy jak zranione zwierzę, potrząsa zabity, nazywając go rodnenky syn.

Relacje między ludźmi

Zdjęcia Don sceneria, stając się świadkiem krwawych morderstw, zaczyna każdej z sześciu części Szołochow historii. „historie DON”, krótkie którym nadano treści, pójść jeszcze głębiej. Dlaczego tak wstrząśnięty morderstwo wódz? Czy nie zanim to zrobił? Gotowe! Ale żeby zabić syna – jest inny. Stąd Szołochow dochodzi do wniosku: że nie ma wojny, tak, że ludzie znów żyć w pokoju i harmonii, muszą traktować siebie nawzajem w miłości ojcowskiej, jak synów, braci.