542 Shares 5315 views

Lyzhychko Ruslana: zwycięzca „Eurowizji-2004” i gwiazdą ukraińskiego show-biznesu

Lyzhychko Ruslan znany wielu melomanów z Europy Wschodniej i Zachodniej, dzięki zwycięstwie w „Eurowizji” w roku 2004. Wokalista znany z niepohamowanym temperamentem i stara się brać czynny udział w życiu politycznym Ukrainy. Ruslana poczyniła wielkie postępy w ukraińskiego show-biznesu robi dzisiaj?

Ruslana Lyzhichko: biografia, dzieciństwo

Ruslan urodził się we Lwowie w rodzinie pracowników Instytutu petrochemii. Znak zodiaku piosenkarka – bliźniaki.

Jej rodzice rozwiedli się, gdy miała osiem lat. Matka następnie pracował ciężko Lyzhychko Ruslana odbyła się w show biznesie. I nawet teraz kobieta pracuje w agencji produkujących stworzony przez córkę w Kijowie.

To matka – Nina Arkadievna – oddała córkę do szkoły muzycznej. Równolegle trochę Ruslana wykonywane wspólnie z grupami dzieci o nazwie „Orion”, „Horizon” i „Smile”.

Od dzieciństwa przyzwyczajony do kultury muzycznej Ruslana po studiach długo zastanawiało co się uczyć zawodu: poszedł prosto do lwowskim konserwatorium. Oranżeria Lyzhychko nauczył się grać na pianinie i umiejętności przez dyrygenta.

Początki kariery

Lyzhychko Ruslana ma głos, śpiew i altówka Alto. Jak śpiewała od dziecka, po ukończeniu konserwatorium postanowił spróbować swoich sił w showbiznesie. Pierwsze zwycięstwo nie trzeba było długo czekać i już w 1996 roku, Ruslana triumfował na festiwalu „Słowiański Bazar”.

W tym samym roku Ruslana nakręcił swój pierwszy w życiu klipie do piosenki „Dzvіnky Vіter”. W trakcie prac nad nagraniem audio tej piosence poznała swojego przyszłego męża i producenta.

W 97.. Ruslana został zaproszony do Lwowa telewizji w celu stworzenia programu „Boże Narodzenie z Ruslana”. Współpraca z telewizją pomaga wykonawca wygrać uwagę wielu widzów, tak że w ciągu roku produkuje wreszcie swój pierwszy album. Najpopularniejsze utwory „Światło i Cień”, „Balad o księżniczki” i „ty nigdy nie marzył …”. Piosenka „Świt” został ciepło przyjęty przez krytyków, a nawet otrzymał „Złoty Firebird 98”.

Przełom i sławę na całym świecie

Jednak Ruslan zawsze czuł się jak wielki lotu ptaka, więc szukać sposobów, aby odróżnić się i wejść na rynek globalny. Lyzhychko Ruslan, których przodkowie w linii ojca był huculskie, że wreszcie znalazł swoje inspiracje w muzyce ludowej. Na płycie w 2003 roku, „Dzikie Tańce” piosenkarz został zsyntetyzowany nowy styl, który jest aktywnie wykorzystywany motywy taneczne mieszany z gier huculskich instrumentach ludowych. Ten album został platynową płytą w Ukraina 5 razy. pół miliona egzemplarzy zostało sprzedanych.

W 2004 roku na własny koszt Ruslana idzie do „Eurowizji” w Stambule. Jak przyznała piosenkarka i jej mąż byli „umieścić na tym konkursie wszystkich” i nawet dostał się do długu. Dlatego Ruslan wiedział mógł wrócić z powrotem tylko z pełnym zwycięstwem. Już w półfinale konkursu Lyzhychko zajęło 2. miejsce. Gdy ucichły koncert finałowy, Ruslana dał najwyższe wyniki do wielu krajów, w tym Rosji, Islandii, Polski, Turcji, Estonii, Izraela i wielu innych krajach. Piosenkarka zdobyła 280 punktów i szerokim marginesem zdobył pierwsze miejsce honorowe.

Po tym, piosenkarka spadła szaloną popularnością. Album «Dzikie Tańce» weszła europejskich sklepach muzycznych. W Rumunii piosenkarka nawet otrzymał prestiżową nagrodę w kategorii „Najlepszy zagraniczny album”.

życie osobiste i rodzinne

Ruslana Lyzhichko, którego rodzina mieszka obecnie w Kijowie, jest żonaty z jej producenta – Aleksandrom Ksenofontovym – od 1995 roku

W wywiadzie dla ukraińskiego kanału telewizyjnego Ruslana wyznał, że preparat roku na „Eurowizji”, a kilka lat później jej wyczerpany, były sytuacje, kiedy piosenkarka prowadzone z dala od sceny show-baletu, bo nie mógł się ruszyć z wycieńczenia. Takie męczące turystyka wpływa na jej zdrowie, więc przez lata nie mogli zrobić mój mąż i dziecko. Przyjąć Ruslana z mężem jeszcze nikt planu, więc do tej pory piosenkarka nie ma dzieci.

Ostatnie wydarzenia w życiu

niezrealizowany potencjał matki piosenkarza wysłał całkowicie inny kierunek: stara się brać czynny udział w życiu politycznym i publicznym na Ukrainie. Ruslana Lyzhichko, kto zna piosenkę cały kraj, jest aktywnym uczestnikiem w Majdanie w 2004 i 2013 euromajdan

Wykonawca szczerze wierzyli, że chroni „prawo” rzeczy, a wypowiadane ze sceny kosztem wielkich słów, aw szczególności: ona obiecała, że będzie palić się jeśli euromajdan nie wprowadzą w życie Ukraińców pozytywnych zmian. Cóż, pozytywne zmiany nie są przestrzegane, ale Ruslana nie spieszy się publicznie zobowiązać się do płomieni. Które poniosły fiasko na arenie politycznej, w marcu 2015 roku, piosenkarka wróciła do show-biznesu po dłuższej przerwie.

Nawiasem mówiąc, ostatni album wokalistka wydała w 2012 roku ( „She-forі-I”), a ostatni film – w roku 2013. W tym samym roku wokalista zagrał swój ostatni koncert przed zajściem działaczem Majdan, który rozpoczął się w listopadzie 2013